FOK!forum / Oorlog en Defensie / Waar wordt nu op bezuinigd met de Crisis
Pumatjedonderdag 17 september 2009 @ 15:42
Door de Credietkrisis is het hele land in rep en roer.
Overal zal op moeten worden bezuigigd, en ik vreesde he ergste voor Defensie, die is namelijk altijd de lul.

Met minder geld, moeten we meer doen, athans daar komt het vaak op neer.
Onlangs met prinsjes dag, is het er een en ander verteld. Maar in de Defensie krant staat uitgelegd wat er nu precies zal gebeuren.

Concrete bezuinigingen betreffen het afstoten van twee Fokker-50 toestellen en de inkrimping van de Brigade Krijgsmacht en Operationele Ondersteuning en het Commando
Koninklijke Marechaussee. Verder gaat Defensie de vacatures geleidelijker vullen, vindt er een
tijdelijke versobering van het oefenprogramma plaats en wordt een aantal investeringsprojecten
vertraagd, gereduceerd of geschrapt. De doelstelling om tijdens deze kabinetsperiode een investeringspercentage van ten minste 20 te halen, kan
echter worden verwezenlijkt. terug te dringen, waarmee ¤ 15
miljoen op jaarbasis kan worden bespaard.Het uitgangspunt bij al die maatregelen is dat de uitvoering
en voortgang van lopende en toekomstige missies en van nationale taken niet worden gehinderd.
Om te kunnen blijvenbeschikken over een kwalitatiefhoogwaardige krijgsmachtdie nationaal en mondiaal op de vereiste manier kan worden ingezet,is het verder van belangdat Defensie ook in 2010 zoveel
mogelijk blijft investeren in haar personeel en in de operationele inzetbaarheid.

-tijdelijke versobering oefeningsprogramma
-inkrimping huur externe deskundigen
- Minder geld geïnvesteerd in de
Mortieropsporingsradar en een
jaar uitstel voor dit project;
- Uitstel voor een deel van de
investeringen in het project
Defensiebrede vervanging wielvoertuigen,
verlenging van de
projectduur met een jaar;
- Vermindering van het aantal
beschermingspakketten van
het infanteriegevechtsvoertuig
cv-90. In plaats van voor twee
bataljons worden pakketten
voor één bataljon aangeschaft.
Deze kunnen rouleren tussen
de vier pantserinfanteriebataljons;
- Binnen het project herintroductie
mijnenveegcapaciteit
is de diepwatercomponent komen
te vervallen;
- Inkrimping van het project
Apache helikopters zelfbescherming
voor het detecteren
van vijandelijke luchtafweer;
- Verschuivingen binnen een
deel van het budget voor het
project Combat Identification.
Omdat de technische ontwikkeling
van het systeem meer
tijd kost dan aanvankelijk was
voorzien, is voor het project de
komende jaren minder budget
nodig;
- Fase drie van het project f-16
lucht-grondbewapening, ontwikkeling
van niet-letale precisiebewapening,
komt te vervallen

dit wordt het. Hopelijk gaat het er na de crisis beter uitzien.
het kon veel erger.
TheGafferdonderdag 17 september 2009 @ 16:06
Je had eens moeten weten waar ze in Engeland op zouden bezuinigen als de Conservatieven aan de macht kwamen door de recessie, Weg Eurofighters en Vliegdekschepen. Gelukkig was iemand ze zo wijs genoeg te vertellen dat je dan ook massale boetes krijgt mocht je je uit die projecten terugtrekken.
Megumidonderdag 17 september 2009 @ 16:17
quote:
Op donderdag 17 september 2009 16:06 schreef TheGaffer het volgende:
Je had eens moeten weten waar ze in Engeland op zouden bezuinigen als de Conservatieven aan de macht kwamen door de recessie, Weg Eurofighters en Vliegdekschepen. Gelukkig was iemand ze zo wijs genoeg te vertellen dat je dan ook massale boetes krijgt mocht je je uit die projecten terugtrekken.
Kwestie van wetgeving aanpassen.
Rave_NLvrijdag 18 september 2009 @ 20:02
quote:
Op donderdag 17 september 2009 16:17 schreef Megumi het volgende:

[..]

Kwestie van wetgeving aanpassen.
!
icecreamfarmer_NLzaterdag 19 september 2009 @ 13:42
van uitstel komt afstel
RonaldVzaterdag 19 september 2009 @ 13:54
quote:
Op donderdag 17 september 2009 16:17 schreef Megumi het volgende:

[..]

Kwestie van wetgeving aanpassen.
dat kan niet, aangezien de contracten van voor de wetgeving zijn. Dat zou dus alleen maar handig zijn voor toekomstige contracten. Waarbij je je af kunt vragen of er dan nog een contractor aan en project wil beginnen, maar goed...

Overigens zie ik wel wat dingen die me zorgen baren. De Fokker50s waren eigenlijk al overtolllig, dus die zullen we niet echt gaan missen. Maar bezuinigen op zelfbescherminspaketten? Realiseer je je wel dat dat betekent dat je zonder bescherming het veld/de lucht ingestuurd kunt worden? Je krijgt dan precies wat de Amerikanen in Irak hadden: het afstropen van dumps om maar iets te kunnen maken wat meer bescherming biedt dan een blikken deurtje. Rumsfeld heeft daar een behoorlijk zware (publiciteits)nederlaag mee geleden.
En in zekere zin geldt dat ook voor het afstoten van de diepwater mijnenvegers.