Bron: http://www.spitsnieuws.nl(...)ende_hulp_met_b.htmlquote:Ziekenhuizen voorzien grote problemen als zij tienduizenden patiënten per jaar moeten weigeren op de spoedeisende hulp of bij een polikliniek. Het kabinet maakte vandaag bekend dat mensen niet meer zonder verwijsbriefje van de huisarts naar bijvoorbeeld de spoedeisende hulpafdeling mogen gaan. Als ze toch komen, moeten ze zelf de rekening betalen.
De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) zegt ontstemd te zijn over de maatregel. Minister Klink van Volksgezondheid verwacht er in eerste instantie 48 miljoen per jaar mee te besparen. Dat bedrag moet dan oplopen tot 78 miljoen, maar de ziekenhuizen betwijfelen of hij dat geld binnenhaalt. Bovendien vinden ze het oneerlijk om de patiënt te straffen terwijl die volgens hen vaak niet weet waar hij of zij naar toe moet met plotselinge medische problemen.
Dus voortaan met m'n gebroken been eerst naar de huisarts, daar een afspraak maken en 2 dagen later terugkomen en dan naar de SEH?quote:Op woensdag 16 september 2009 14:48 schreef kakner2 het volgende:
[..]
Zo zie je maar weer dat geld belangrijker is dan levens
Die rekening mag je dan natuurlijk wel weer doorsturen naar de huisartsen post die het dan wel betalen op een andere manier en we zo op deze manier nog meer bureaucratie creeren.quote:Op woensdag 16 september 2009 14:57 schreef Stali het volgende:
Een paar weken geleden kreeg het kuiken een ongeluk in het zwembad. Het zwembad heeft toen meerdere keren de huisartsenpost gebeld. Het was erg mooi weer en de telefoon werd na tig keer bellen gewoon niet beantwoord. We zijn toen uiteraard zelf maar naar de eerste hulp gereden. Enfin, het gaf wat discussie maar de huisartsenpost bleek inderdaad onbereikbaar. Het zou toch wel erg grof zijn om voor die hele grap een rekening te krijgen.
Dit zou echt een goede oplossing zijn.quote:Op woensdag 16 september 2009 15:12 schreef Basp1 het volgende:
Wanneer men nu bij elke eerste hulp post ook een huisartsen post plaatsen dan hoeven we toch niet zo moeilijk meer te doen. Een bijjkomend voordeel is : dan weten mensen in weekenden ook meteen waar men naar toe moet ipv eerst een doctor te bellen en te kijken waar die betreffende dienstdoende weekend/ avond arts nu weer zit.
Ik weet niet hoe het in de rest van het land zit, maar in mijn woonplaats is dit al enkele jaren het geval.quote:Op woensdag 16 september 2009 15:12 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die rekening mag je dan natuurlijk wel weer doorsturen naar de huisartsen post die het dan wel betalen op een andere manier en we zo op deze manier nog meer bureaucratie creeren.![]()
Wanneer men nu bij elke eerste hulp post ook een huisartsen post plaatsen dan hoeven we toch niet zo moeilijk meer te doen. Een bijjkomend voordeel is : dan weten mensen in weekenden ook meteen waar men naar toe moet ipv eerst een doctor te bellen en te kijken waar die betreffende dienstdoende weekend/ avond arts nu weer zit.
Die moeten dus naar de huisarts. Als je been eraf ligt weet je echt wel dat je naar de eerste hulp kan.quote:Op woensdag 16 september 2009 15:26 schreef Sachertorte het volgende:
Wat een onnozel plan. Een heleboel mensen zijn niet in staat een goede inschatting van de (medische) situatie te maken. Het lijkt me ongewenst die mensen te straffen voor hun onkunde.
Hier ook, en nog presteren mensen het om door te lopen naar de Eerste Hulp omdat het bij de huisartsenpost maar druk is en lang duurtquote:Op woensdag 16 september 2009 15:22 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe het in de rest van het land zit, maar in mijn woonplaats is dit al enkele jaren het geval.
Ben je wel lekker? Als ik een paar botten breek ga ik echt niet eerst naar de huisarts, die kan toch niets voor je doen.quote:Op woensdag 16 september 2009 15:30 schreef Chai het volgende:
Huh maar naar de huisarts moet je toch sws eerst? Ik had een keer hele erge brandwonden en toen moesten we ook eerst naar de huisarts die ons wel onmiddellijk doorverwees daarnaar.
Ik vind het sws een slecht idee, het is niet voor niets 'spoedeisende' hulp.
Nee, want dat mag dan niet meer he. Dan moet je dus net als bij die brandwonden of met je losse vingers in de hand eerst even de huisarts bellen want zonder briefje wordt je niet meer geholpen.quote:Op woensdag 16 september 2009 15:34 schreef MarkyMarkx het volgende:
[..]
Die moeten dus naar de huisarts. Als je been eraf ligt weet je echt wel dat je naar de eerste hulp kan.
Wat doe je als je tintelingen hebt in je kaak, en je linkerarm steekt, en je 50+ bent?quote:Op woensdag 16 september 2009 15:34 schreef MarkyMarkx het volgende:
[..]
Die moeten dus naar de huisarts. Als je been eraf ligt weet je echt wel dat je naar de eerste hulp kan.
Jongen denk eens na man. Dit artikel dient slechts om zielige paupers bang te maken met een hoge rekening, omdat ze zelf wel even bepalen dat ze naar de eerste hulp moeten met die steenpuistquote:Op woensdag 16 september 2009 15:37 schreef Stali het volgende:
[..]
Nee, want dat mag dan niet meer he. Dan moet je dus net als bij die brandwonden of met je losse vingers in de hand eerst even de huisarts bellen want zonder briefje wordt je niet meer geholpen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |