FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Amersfoortse predikant: blijf kind slaan ook bij pijn.
Deadredinsdag 15 september 2009 @ 13:16
De Amersfoortse predikant die eerder werd verdacht van mishandeling van zijn eigen kinderen, roept ook kerkgangers op hun kinderen te blijven slaan. Ook als die huilen van de pijn. Op een geluidsopname die in het bezit is van het AD is een preek te horen waarop Gertjan Goldschmeding zegt: "Daarmee (slaan - red.) mag je doorgaan tot de wil van het kind is gebroken. (…) God heeft bepaald dat die tik daar achterop de billen ervoor zorgt dat de dwaasheid er met brokken afschiet."


Goldschmeding is al twee jaar onderwerp van onderzoek door justitie. In 2007 heeft een ex-kerkganger aangifte tegen hem gedaan omdat hij anderen aanzet tot mishandeling. Ook wordt de predikant verdacht van het mishandelen van zijn eigen kinderen.

De omstreden preek is inmiddels ook te beluisteren op het eigen blog van de pastoor (bereid je wel voor op een monoloog van ruim een uur.) Daar schrijft Goldschmeding overigens ook dat hij veel steunbetuigingen heeft ontvangen uit zijn omgeving.

bron Omstreden predikant: 'Blijf kind slaan als het huilt':-Blijf-kind-slaan-als-het-huilt.html

persoon in kwestie



Een corrigerende tik prima, echter door blijven slaan ook als het huilt mag ie meteen verwdwijnen achter de tralies.
DennisMooredinsdag 15 september 2009 @ 13:20
Dus wat leert het kind? Een grote keel opzetten en het 'pak voor de broek' is meteen voorbij... .

Het idee is dus dat het pijn doet. Stelletje huilies.
Frutseldinsdag 15 september 2009 @ 13:21
die vent slaat nu wel door zeg
UncleErniedinsdag 15 september 2009 @ 13:22
1 tik mag dus, 2 achter elkaar niet?
Hephaistos.dinsdag 15 september 2009 @ 13:23
quote:
God heeft bepaald dat die tik daar achterop de billen ervoor zorgt dat de dwaasheid er met brokken afschiet.
Oh, hij heeft ook al lijntjes met God...
#ANONIEMdinsdag 15 september 2009 @ 13:23
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:21 schreef Frutsel het volgende:
die vent slaat nu wel door zeg
Leuke woordgrap, Frutsel

Ik had hier trouwens al een topic over aangemaakt: Vervolging voor prediken corrigerende tik
Maar wat daarin staat, wijkt fundamenteel af van wat hier wordt gemeld.
Ringodinsdag 15 september 2009 @ 13:24
Billenkoek als "mishandeling" definiëren. Geen wonder dat dit land naar de knoppen gaat.
Hephaistos.dinsdag 15 september 2009 @ 13:25
quote:
Experts bouwden de Titanic, en we kennen het drama van de opvarenden. Een gezin (dat van Noach, red.) dat gewoon deed wat God hen opdroeg, bouwde de ark, en we kennen het succes van de eerste behouden vaart. Willen we nu experts deze samenleving om zeep laten helpen?
Het is er dus zo eentje
DennisMooredinsdag 15 september 2009 @ 13:26
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:24 schreef Ringo het volgende:

Billenkoek als "mishandeling" definiëren. Geen wonder dat dit land naar de knoppen gaat.
Inderdaad. Je mag kinderen wel geestelijk 'mishandelen' blijkbaar en bijvoorbeeld vrijheidsstraffen opleggen of schuldgevoelens aanpraten, maar de doeltreffende lijfstraf is ineens verboten.

Hippies die hun subjectieve moraal aan anderen opleggen .
wahtdinsdag 15 september 2009 @ 13:30
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:25 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Het is er dus zo eentje
wat een idioot.

Maar goed, is dit echt nieuws? 'Religieuze randdebiel mishandelt zijn kinderen'. Goh....
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 13:31
quote:
Spreuken 13:24: 24 Die zijn roede inhoudt, haat zijn zoon; maar die hem liefheeft, zoekt hem vroeg met tuchtiging.

De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
quote:
Hebreeën 12:6–7: 6 Want dien de Heere liefheeft, kastijdt Hij, en Hij geselt een iegelijken zoon, dien Hij aanneemt. 7 Indien gij de kastijding verdraagt, zo gedraagt Zich God jegens u als zonen; (want wat zoon is er, dien de vader niet kastijdt?)

De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
Theologisch kan het dus goed onderbouwd worden.
SicSicSicsdinsdag 15 september 2009 @ 13:34
Men, die bijbel moet geschreven zijn voordat er goedkope internet porno gemaakt werd.
UncleErniedinsdag 15 september 2009 @ 13:37
Ow, en een kind slaan, het is natuurlijk nogal wiedes dat daar pijn bij komt kijken. En als je je kind 1 tik geeft, gaat hij janken. Als je hem er 2 geeft, sla je dus al door, ook al huilt hij.

Ik vind dit dus een zeer subjectief stukje.
wahtdinsdag 15 september 2009 @ 13:37
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:31 schreef Iblis het volgende:

[..]


[..]

Theologisch kan het dus goed onderbouwd worden.
"Ja maar.." dat moet je in bijbelse context lezen... (...zouden vredelievende christenen zeggen).
Dlocksdinsdag 15 september 2009 @ 13:38
Spreuken 13:24: Die zijn roede inhoudt, haat zijn zoon; maar die hem liefheeft, zoekt hem vroeg met tuchtiging.


Spreuken 19:18: Tuchtig uw zoon, als er nog hoop is; maar verhef uw ziel niet, om hem te doden.


Spreuken 22:15: De dwaasheid is in het hart des jongen gebonden; de roede der tucht zal ze verre van hem wegdoen.


Spreuken 23:13: Weer de tucht van den jongen niet; als gij hem met de roede zult slaan, zal hij niet sterven.


Spreuken 29:15: De roede, en de bestraffing geeft wijsheid; maar een kind, dat aan zich zelf gelaten is, beschaamt zijn moeder.


Hebreeën 12:6-8: Want dien de Heere liefheeft, kastijdt Hij, en Hij geselt een iegelijken zoon, die Hij aanneemt. Indien gij de kastijding verdraagt, zo gedraagt Zich God jegens u als zonen; (want wat zoon is er, dien de vader niet kastijdt?) Maar indien gij zonder kastijding zijt, welke allen deelachtig zijn geworden, zo zijt gij dan bastaarden, en niet zonen.
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 13:39
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:37 schreef waht het volgende:

[..]

"Ja maar.." dat moet je in bijbelse context lezen... (...zouden vredelievende christenen zeggen).
Klopt, ik had het volgende gemist:
quote:
Spreuken 23:13–14: 13 Weer de tucht van den jongen niet; als gij hem met de roede zult slaan, zal hij niet sterven. 14 Gij zult hem met de roede slaan, en zijn ziel van de hel redden.

De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
DennisMooredinsdag 15 september 2009 @ 13:39
En waarom is die man al twee jaar (!) 'onderwerp van onderzoek' door de helden van justitie?
Hebben die niets beters te doen, boeven vangen ofzo .
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 13:59
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:37 schreef waht het volgende:

[..]

"Ja maar.." dat moet je in bijbelse context lezen... (...zouden vredelievende christenen zeggen).
Om hier trouwens op terug te komen, het wordt wel een beetje een WFL topic zo, maar goed, het is misschien wel grappig om even uit te lichten. Traditioneel wordt Spreuken aan koning Salomo of Salomon toegeschreven, die zou dit alles gezegd hebben. Salomo kennen we vanwege zijn Salomonsoordeel, een heel wijs oordeel. Maar het was, en dat verbaast misschien niet meer, een tamelijk hard en rechtlijnig heerser.

Hij had ook inderdaad een zoon, Rechabeam. Hoe goed bovenstaande opvoeding werkte op Rechabeam is misschien wel het best te lezen in het Bijbelboek 1 Koningen, waarin het volk hem verzoekt het juk van zijn vaders regime te verzachten, hij antwoordt met: Welnu, zeg tegen hen: Mijn pink is dikker dan het lid van mijn vader! Mijn vader heeft u een zwaar juk opgelegd, ik zal het nog verzwaren. Mijn vader heeft u gehoorzaamheid geleerd met zwepen, ik zal u gehoorzaamheid leren met schorpioenen!

Hieronder het hele stuk. Op zich illustreert mooi het ‘succes’ van Salomo’s pedagogische methode.
quote:
1 Koningen 12:1–19:
De scheuring van het rijk
12
1 Rechabeam ging naar Sichem, waar heel Israël was samengekomen om hem tot koning uit te roepen. 2 Jerobeam, de zoon van Nebat, hoorde hiervan, maar hij bleef in Egypte, waarheen hij voor koning Salomo was gevlucht. 3 Daarom werden er boden gestuurd om hem te halen, en samen met de verzamelde Israëlieten wendde hij zich tot Rechabeam met het volgende verzoek: 4 ‘Uw vader heeft ons een zwaar juk opgelegd. Maakt u onze taak nu minder zwaar, verlicht het juk waarmee uw vader ons heeft belast, dan zullen wij u dienen.’ 5 ‘Geef me drie dagen bedenktijd,’ antwoordde Rechabeam, ‘en kom dan bij me terug.’ Toen het volk was weggegaan, 6 raadpleegde Rechabeam de oudsten die zijn vader Salomo terzijde hadden gestaan toen die nog leefde: ‘Wat raadt u mij aan? Wat moet ik het volk antwoorden?’ 7 ‘Als u zich nu een dienaar van het volk toont,’ zeiden ze, ‘en het van dienst bent met een welwillend antwoord, zal het u voor altijd dienen.’ 8 Maar hij legde de raad van de oudsten naast zich neer en raadpleegde de jongemannen die met hem waren opgegroeid en die hem nu terzijde stonden: 9 ‘Wat raden jullie aan? Wat moeten wij het volk antwoorden op zijn verzoek om het juk te verlichten dat mijn vader het heeft opgelegd?’ 10 De jongemannen zeiden tegen hem: ‘Het volk heeft je gevraagd om het te ontlasten van het zware juk dat je vader het heeft opgelegd. Welnu, zeg tegen hen: “Mijn pink is dikker dan het lid van mijn vader! 11 Mijn vader heeft u een zwaar juk opgelegd, ik zal het nog verzwaren. Mijn vader heeft u gehoorzaamheid geleerd met zwepen, ik zal u gehoorzaamheid leren met schorpioenen!”’ 12 Toen Jerobeam en de andere Israëlieten na drie dagen bij koning Rechabeam terugkwamen, zoals hun gezegd was, 13 gaf de koning hun een hardvochtig antwoord. Hij legde de raad van de oudsten naast zich neer 14 en antwoordde zoals de jongemannen hem hadden aangeraden: ‘Mijn vader heeft u een zwaar juk opgelegd, ik zal het nog verzwaren. Mijn vader heeft u gehoorzaamheid geleerd met zwepen, ik zal u gehoorzaamheid leren met schorpioenen.’ 15 De koning gaf dus geen gehoor aan het verzoek van het volk. De HEER had dit zo beschikt om in vervulling te laten gaan wat hij bij monde van Achia uit Silo aan Jerobeam, de zoon van Nebat, had voorzegd. 16 Toen de Israëlieten merkten dat de koning aan hun verzoek geen gehoor gaf, zeiden ze tegen hem: ‘Wat hebben wij met David te maken? Wij hebben niets gemeen met de zoon van Isaï! We breken op, volk van Israël! Het koningshuis van David zorgt maar voor zichzelf!’ En de Israëlieten braken op. 17 Rechabeam bleef alleen koning over de Israëlieten die in de steden van Juda woonden. 18 Hij stuurde Adoniram, de opzichter van de herendienst, nog naar de Israëlieten, maar die werd gestenigd. De koning zelf kon nog net op een wagen klimmen en naar Jeruzalem ontkomen. 19 Zo brak Israël met het koningshuis van David, en dat is zo gebleven tot op de dag van vandaag.

De bijbeltekst is ontleend aan De Nieuwe Bijbelvertaling, © Nederlands Bijbelgenootschap 2004/2007.
UncleErniedinsdag 15 september 2009 @ 14:07
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:37 schreef waht het volgende:

[..]

"Ja maar.." dat moet je in bijbelse context lezen... (...zouden vredelievende christenen zeggen).
Rot op. Ik ben christen. Als ik zo eens rond 8 uur in rotterdam rondloop, zie ik genoeg kinderen, want dat zijn het doorgaans nog, 12 jarige kutkindjes, die ze wat vaker een paar flinke klappen hadden moeten verkopen.
Als ik mijn kind moet slaan om hem daar niet tussen te doen belanden, so be it. Maar ik breek nog eerder allebei zijn benen dan dat ik hem als 14 jarige de straat op laat om een beetje drugs te dealen.

Vredelievend my ass.
wahtdinsdag 15 september 2009 @ 14:13
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:07 schreef UncleErnie het volgende:
Vredelievend my ass.
Ik zeg niet dat álle christenen vredelievend zijn, maar dat er wel een deel vredelievend is. Daarmee de waanzin van het interpreteren van religieuze teksten trachten aan te geven.
eleusisdinsdag 15 september 2009 @ 14:15
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:07 schreef UncleErnie het volgende:

[..]

Rot op. Ik ben christen. Als ik zo eens rond 8 uur in rotterdam rondloop, zie ik genoeg kinderen, want dat zijn het doorgaans nog, 12 jarige kutkindjes, die ze wat vaker een paar flinke klappen hadden moeten verkopen.
Als ik mijn kind moet slaan om hem daar niet tussen te doen belanden, so be it. Maar ik breek nog eerder allebei zijn benen dan dat ik hem als 14 jarige de straat op laat om een beetje drugs te dealen.

Vredelievend my ass.
Je post was geen belachelijke drogredenering geweest wanneer benen breken echt de enige werkende opvoedmethode was.
bluespicedinsdag 15 september 2009 @ 14:17
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:59 schreef Iblis het volgende:

Om hier trouwens op terug te komen, het wordt wel een beetje een WFL topic zo, maar goed, het is misschien wel grappig om even uit te lichten. Traditioneel wordt Spreuken aan koning Salomo of Salomon toegeschreven, die zou dit alles gezegd hebben. Salomo kennen we vanwege zijn Salomonsoordeel, een heel wijs oordeel. Maar het was, en dat verbaast misschien niet meer, een tamelijk hard en rechtlijnig heerser.

Hij had ook inderdaad een zoon, Rechabeam. Hoe goed bovenstaande opvoeding werkte op Rechabeam is misschien wel het best te lezen in het Bijbelboek 1 Koningen, waarin het volk hem verzoekt het juk van zijn vaders regime te verzachten, hij antwoordt met: Welnu, zeg tegen hen: Mijn pink is dikker dan het lid van mijn vader! Mijn vader heeft u een zwaar juk opgelegd, ik zal het nog verzwaren. Mijn vader heeft u gehoorzaamheid geleerd met zwepen, ik zal u gehoorzaamheid leren met schorpioenen!

Hieronder het hele stuk. Op zich illustreert mooi het ‘succes’ van Salomo’s pedagogische methode.
[..]


mooi stuk. Bij mij in het dorp waren de jongens van de dominee ook altijd de grootste donderstralen.
Frollodinsdag 15 september 2009 @ 14:24
Het lijkt mij persoonlijk niet fijn, op een huilend kind in blijven beuken. Maar ja, als het helpt?
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 14:27
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:24 schreef Frollo het volgende:
Het lijkt mij persoonlijk niet fijn, op een huilend kind in blijven beuken.
Je doet het ook niet omdat het fijn is, maar omdat het het beste voor het kind is! Nu ja, misschien ben ik daarom ook geen tandarts, want dat lijkt me om dezelfde reden ook niet prettig. Niet dat tandartsen immoreel zijn verder.
DennisMooredinsdag 15 september 2009 @ 14:31
Wie heeft het trouwens over 'inbeuken'

Je moet als volwassene natuurlijk nooit je boosheid of drift afreageren op een kind(erlichaam).
bloodymarydinsdag 15 september 2009 @ 14:31
Met het gevaar dat dit een heel raar topic wordt, ik heb wel eens gelezen dat juist bij gereformeerde gezinnen als straf het op de billen slaan met voorwerpen heel normaal is. En dat het ook wordt toegepast door mannen op hun echtgenotes, die dat dan weer heel normaal en terecht vinden.
DennisMooredinsdag 15 september 2009 @ 14:32
Je moet niet alles geloven wat je leest...

"Heel normaal" .
bluespicedinsdag 15 september 2009 @ 14:32
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:31 schreef bloodymary het volgende:
Met het gevaar dat dit een heel raar topic wordt, ik heb wel eens gelezen dat juist bij gereformeerde gezinnen als straf het op de billen slaan met voorwerpen heel normaal is. En dat het ook wordt toegepast door mannen op hun echtgenotes, die dat dan weer heel normaal en terecht vinden.
Ik weet niet wat voor een ranzige tijdschriften jij zit te lezen.
bloodymarydinsdag 15 september 2009 @ 14:33
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:32 schreef bluespice het volgende:

[..]

Ik weet niet wat voor een ranzige tijdschriften jij zit te lezen.
Nou echt niets raars, volgens mij gewoon een artikel over een gereformeerde vrouw in de libelle of zo.....
Frollodinsdag 15 september 2009 @ 14:34
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:31 schreef DennisMoore het volgende:
Wie heeft het trouwens over 'inbeuken'
Ik.
quote:
Je moet als volwassene natuurlijk nooit je boosheid of drift afreageren op een kind(erlichaam).
Uit drift zou ik het tenminste nog kunnen begrijpen. Weloverwogen en in alle kalmte een huilend kind slaan, daar kan ik echt met mijn pet niet bij.
Monolithdinsdag 15 september 2009 @ 14:38
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:31 schreef bloodymary het volgende:
Met het gevaar dat dit een heel raar topic wordt, ik heb wel eens gelezen dat juist bij gereformeerde gezinnen als straf het op de billen slaan met voorwerpen heel normaal is. En dat het ook wordt toegepast door mannen op hun echtgenotes, die dat dan weer heel normaal en terecht vinden.
Het zou me ook niets verbazen als blijhoofd uit de OP daar plezier in schept.
DennisMooredinsdag 15 september 2009 @ 14:41
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:34 schreef Frollo het volgende:

Uit drift zou ik het tenminste nog kunnen begrijpen.
Maar niet goedkeuren neem ik aan...
quote:
Weloverwogen en in alle kalmte een huilend kind slaan, daar kan ik echt met mijn pet niet bij.
Straf moet je altijd júist weloverwogen geven. Lijkt me nogal logisch. En met zelfbeheersing.
Frollodinsdag 15 september 2009 @ 14:50
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:41 schreef DennisMoore het volgende:

[..]

Maar niet goedkeuren neem ik aan...
Nee hoor.
quote:
Straf moet je altijd júist weloverwogen geven. Lijkt me nogal logisch. En met zelfbeheersing.
Dat is dus het lastige. Je eigen kind slaan, ik vind het nogal wat hoor. Maar goed, ik geloof ook niet zo dat het werkt. Ik denk niet dat je er een goed mens mee creëert, hooguit een bang mens.
Monolithdinsdag 15 september 2009 @ 15:06
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:50 schreef Frollo het volgende:
Dat is dus het lastige. Je eigen kind slaan, ik vind het nogal wat hoor. Maar goed, ik geloof ook niet zo dat het werkt. Ik denk niet dat je er een goed mens mee creëert, hooguit een bang mens.
Ik kan me voorstellen dat een incidentele corrigerende tik niet zo heel veel kwaad kan en misschien zelfs nog wel functioneel is, maar je kind flink aftuigen lijkt mij over het algemeen eerder averechts werken. Zo uit m'n hoofd zijn er in de literatuur wel sterke correlaties te vinden tussen een dergelijke opvoeding en het gebruik van geweld in het latere leven.
tong80dinsdag 15 september 2009 @ 18:28
Ik wil hem slaan

Hephaistos.dinsdag 15 september 2009 @ 18:31
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 14:50 schreef Frollo het volgende:

Dat is dus het lastige. Je eigen kind slaan, ik vind het nogal wat hoor. Maar goed, ik geloof ook niet zo dat het werkt. Ik denk niet dat je er een goed mens mee creëert, hooguit een bang mens.
Ikzelf ben maar een paar keer geslagen, maar die keren wist ik wel dat ik ver over de grens was gegaan. Wat dat betreft werkte het prima.


Maar dat had verder niets te maken met de pijn, maar veel meer met de daad zelf, of misschien wel de vernedering die je voelt. Daarom vind ik dit ook zo'n rare uitspraak. Als een corrigerende tik alleen nog maar effect heeft d.m.v. fysieke pijn, gebruik je het te vaak.
yvonnedinsdag 15 september 2009 @ 18:35
Even iets heel anders, uit de OP
Een predikant is niet hetzelfde als een pastoor.
Behoorlijke fout.
tong80dinsdag 15 september 2009 @ 18:38
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:35 schreef yvonne het volgende:
Even iets heel anders, uit de OP
Een predikant is niet hetzelfde als een pastoor.
Behoorlijke fout.
Maakt niks uit in dit bericht. Of ja wel een beetje. Maar ik wil hem nog steeds slaan.

Winner_Tacodinsdag 15 september 2009 @ 18:40
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 13:24 schreef Ringo het volgende:
Billenkoek als "mishandeling" definiëren. Geen wonder dat dit land naar de knoppen gaat.
Jij slaat je kinderen?
Hephaistos.dinsdag 15 september 2009 @ 18:41
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:35 schreef yvonne het volgende:
Even iets heel anders, uit de OP
Een predikant is niet hetzelfde als een pastoor.
Behoorlijke fout.
Iedereen die predikt is volgens mij een predikant.
Monolithdinsdag 15 september 2009 @ 19:29
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:31 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Ikzelf ben maar een paar keer geslagen, maar die keren wist ik wel dat ik ver over de grens was gegaan. Wat dat betreft werkte het prima.
Bij mij werkte het eerder volkomen averechts. Ik was nogal driftig en die paar keer dat ik een corrigerende tik kreeg sneuvelde er flink wat.
Hephaistos.dinsdag 15 september 2009 @ 19:37
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 19:29 schreef Monolith het volgende:

[..]

Bij mij werkte het eerder volkomen averechts. Ik was nogal driftig en die paar keer dat ik een corrigerende tik kreeg sneuvelde er flink wat.
Dan sloegen ze denk ik niet hard genoeg
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 19:42
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:41 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Iedereen die predikt is volgens mij een predikant.
Predikant is toch wel Protestants, en Pastoor Katholiek, pastor kan voor beide:
quote:
U hebt gezocht op het woord ‘pastor’:
pas·tor de; m,v -tores r.-k. geestelijke of dominee, belast met zielzorg

© 2009 Van Dale Uitgevers
En nee, dat moet je niet als samentrekking ‘r.-k. dominee’ lezen.
Oledinsdag 15 september 2009 @ 19:48
Er was een paar dagen geleden een interview met deze man op de radio, Nare man
Niet geheel onverwacht werd de vergelijking gemaakt met homohaat door Moslims. Daar ging hij maar niet op in

Tong zullen we hem samen slaan?
eleusisdinsdag 15 september 2009 @ 19:50
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:38 schreef tong80 het volgende:

[..]

Maakt niks uit in dit bericht. Of ja wel een beetje. Maar ik wil hem nog steeds slaan.
Tot zijn wil gebroken is.

Ik neem aan dat zijn wil vrij stevig zal zijn, dus dat wordt gezellig...
Bowlingbaldinsdag 15 september 2009 @ 19:50
FP-modus:
Joods-Christelijk = vrede
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 19:57
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 19:50 schreef Bowlingbal het volgende:
FP-modus:
Joods-Christelijk = vrede
quote:
Lukas 12:51: 51 Meent gij, dat Ik gekomen ben, om vrede te geven op de aarde? Neen, zeg Ik u, maar veeleer verdeeldheid.

De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
eleusisdinsdag 15 september 2009 @ 20:01
Ja die Lucas quoteerde ik ook eens, ook die mooie strofe over het zwaard, maar toen kreeg ik koningdavid op mijn dak omdat het uit context was en totaal niet zo bedoeld.

Heb je overigens een bijbel2fok-converter?
Iblisdinsdag 15 september 2009 @ 20:05
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 20:01 schreef eleusis het volgende:
Ja die Lucas quoteerde ik ook eens, ook die mooie strofe over het zwaard, maar toen kreeg ik koningdavid op mijn dak omdat het uit context was en totaal niet zo bedoeld.
Dat zwaard is meer Matteüs, Lukas doet het met vuur:
quote:
Lukas 12:49–53:
Jezus brengt vuur en verdeeldheid op aarde
49 Ik ben gekomen, om vuur op de aarde te werpen; en wat wil Ik, indien het alrede ontstoken is? 50 Maar Ik moet met een doop gedoopt worden; en hoe worde Ik geperst, totdat het volbracht zij! 51 Meent gij, dat Ik gekomen ben, om vrede te geven op de aarde? Neen, zeg Ik u, maar veeleer verdeeldheid. 52 Want van nu aan zullen er vijf in een huis verdeeld zijn, drie tegen twee, en twee tegen drie. 53 De vader zal tegen den zoon verdeeld zijn, en de zoon tegen den vader; de moeder tegen de dochter; en de dochter tegen de moeder; de schoonmoeder tegen haar schoondochter, en de schoondochter tegen haar schoonmoeder.

De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
quote:
Heb je overigens een bijbel2fok-converter?
Heb ik. Heb ik maar eens gefikst in het kader van mijn modschap op WFL, ik kan als mod natuurlijk niet het slechte voorbeeld geven en de bronnen niet aangeven.
SPOILER
quote:
Lukas 12:51: 51 Meent gij, dat Ik gekomen ben, om vrede te geven op de aarde? Neen, zeg Ik u, maar veeleer verdeeldheid.

De bijbeltekst is ontleend aan de Statenvertaling 1977, © Nederlands Bijbelgenootschap 1977.
quote:
Lucas 12:51: 51 Denken jullie dat ik gekomen ben om vrede te brengen op aarde? Geenszins, zeg ik jullie, ik kom verdeeldheid brengen.

De bijbeltekst is ontleend aan De Nieuwe Bijbelvertaling, © Nederlands Bijbelgenootschap 2004/2007.
quote:
Lucas 12:51: 51 Meent gij, dat Ik gekomen ben om vrede op aarde te brengen? Neen, zeg Ik u, veeleer verdeeldheid.

De bijbeltekst is ontleend aan de NBG-vertaling 1951, © Nederlands Bijbelgenootschap 1951.
quote:
Luke 12:51: 51 Suppose ye that I am come to give peace on earth? I tell you, Nay; but rather division:

De bijbeltekst is ontleend aan de King James Version, 1611, © Crown copyright (UK)
Monolithdinsdag 15 september 2009 @ 20:42
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 19:37 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Dan sloegen ze denk ik niet hard genoeg
Nee, dan hadden ze me inderdaad KO moeten slaan. Maar goed, zo'n tik levert natuurlijk een vrij primaire reactie op. Sommige kinderen gaan lopen janken, anderen verlammen van schrik en weer anderen draaien compleet door.
uiterstaardigdinsdag 15 september 2009 @ 23:51
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 19:48 schreef Ole het volgende:
Er was een paar dagen geleden een interview met deze man op de radio, Nare man
Niet geheel onverwacht werd de vergelijking gemaakt met homohaat door Moslims. Daar ging hij maar niet op in

Tong zullen we hem samen slaan?
En blijven slaan als hij huilt!!!