Ik was toevallig in het huis van mijn oma, toen er een kerel voor de deur stond in een groen uniform met matching pet op van Energie Direct. Mijn oma was toen op familiebezoek in Canada, dus ik was alleen in dat huis. Ik kwam daar wel eens om de boel in de gaten te houden (lees: chillen in een grotere, comfortabelere huis dan mijn miezerige studentenflatje.)
Hij begon te lullen over dat mijn oma veel te veel betaald bij Eneco en dat als ze overstapt naar Energie Direct, dat ze dan dat verschil terug krijgt. Aangezien ik daar niet eens woon en al wist dat mijn oma hier totaal geen belangstelling voor heeft en tevreden is met Eneco, vroeg ik om meer info, een folder of zoiets, zodat ik het zogenaamd allemaal rustig door zou kunnen lezen vanavond. Dat had hij dus niet, maar dat kon dus opgestuurd worden.
Daarvoor moest ik dan wel mijn gegevens geven zodat ze info konden geven en ons op de hoogte te houden. Ik heb hem dus mijn naam gegeven, het adres van mijn oma (dus niet de mijne), valse telefoonnummer/email natuurlijk. Opeens was mijn rekeningnummer ook nodig zei die, om het te verifieren voor het geval dat. Zal wel, dus heb ik die er ook op gezet zonder erbij na te denken.
Dit gebeurde dus ergens in juni 2009.
Fast forward naar september, zie ik dus op mijn bankoverzicht dat dit bedrijf eind augustus een bedrag van 62 Euro van mijn rekening heeft geplunderd voor stroom die ik niet eens verbruik! WTF?
Mijn vader zei dat ik dat natuurlijk moest terugboeken en dat bedrijf blokkeren, dat terugboeken heb ik dus gedaan, maar blokkeren nog niet. Ga ik zo doen.
Maar na wat speuren op het internet zie ik dat vele duizenden Nederlanders met mij op dezelfde manier zijn belazerd en het hebben over Intrum Justitia die op hun dak zit en meer van zulke griezelverhalen.
Dus ik bereid me voor op een gevecht met Energie Direct, want zodra ze erachter komen dat ik dat bedrag terug heb genomen, sturen ze natuurlijk hun pitbull, Intrum Justitia, op mij af. Maar als ik niet eens op dat adres woon, kunnen ze mij toch niks maken toch?