quote:Op dinsdag 15 september 2009 10:16 schreef HanSchwulo het volgende: bonusgeile financieel expert
Je zult vanwege het spaargeld waarschijnlijk een wat lagere hypotheekrente betalen. Je zult moeten uitrekenen wat meer voordeel oplevert: de hogere rente (in totaal) en het geld ergens neerzetten (spaarrekening of wat dan ook) of een lagere hypotheek (en de besparing daarop weer wegzetten).quote:stel dat ik samen met mijn partner een huis wil gaan kopen van, zeg, 300.000 - 350.000 euro. we verdienen samen rond de 75.000 euro. we hebben een spaarrekening van rond de 50.000 euro.
wat betekent het als we al dat geld investeren in het huis? en is die investering juist verstandig of onverstandig?
alvast dank voor de reacties!
Dat maakt natuurlijk niet zoveel uit.....quote:Op dinsdag 15 september 2009 10:22 schreef dribbel79 het volgende:
die 50 k scheelt qua maandlasten niet zo veel op 350k toch? (is rond de 385k kk)
kan je imo beter in verbouwing stoppen
Of je nu geld in je hypotheek stopt of in je verbouwing, is lood om oud ijzer.quote:Op dinsdag 15 september 2009 10:21 schreef Chinless het volgende:
Ik zou die 50K gebruiken om gedeeltelijk in je hypotheek te stoppen, maar ook zeker om je huis te verbouwen naar wens en uiteraard nog wat overhouden.
Verder ist natuurlijk, hoe lager je hypotheek, hoe lager de maand lasten
Als je je huis gaat verbouwen word je hypothecaire schuld minderquote:Op dinsdag 15 september 2009 10:23 schreef Rekkie het volgende:
[..]
Of je nu geld in je hypotheek stopt of in je verbouwing, is lood om oud ijzer.
Je hypothecaire schuld wordt er in beide gevallen immers 50k minder van.
Nee, dat zeg ik ook niet.quote:Op dinsdag 15 september 2009 10:25 schreef Cahir het volgende:
[..]
Als je je huis gaat verbouwen word je hypothecaire schuld minder
quote:Op dinsdag 15 september 2009 10:16 schreef HanSchwulo het volgende:
een of andere bonusgeile financieel expert
quote:Op dinsdag 15 september 2009 11:09 schreef Ultralaser het volgende:
Je moet een gedeelte van die 50K storten in je spaarhypotheek. Je krijgt dan namelijk gelijk rente over het gestorte gedeelte en het opbouwen van het totaal bedrag gaat dus heel snel. Ik zelf doe dit jaar ook een extra aflossing van 15K in mijn hypotheek dat betekent dat ik gelijk rente krijg over die 15K waardoor looptijd aanzienelijk korter wordt.
Hier heb je er een van de bovenste categorie.quote:Op dinsdag 15 september 2009 11:20 schreef Ultralaser het volgende:
Verlaag in iedergeval nooit je hypotheek. Dus stel je hypotheek is 350K en je hebt 50K spaargeld neem dan geen hypotheek van 300K maar neem er een van 350K en stort daar de 50K in. Zo hou je maximale rente aftrek.
Ik ook.quote:Op dinsdag 15 september 2009 11:44 schreef sanger het volgende:
Je moet uitrekenen hoeveel rente je ontvangt voor die 50k (op je spaarrekening ofzo) en hoeveel 50k extra hypotheek aan rente kost (na HRA).
In mijn situatie zou het voordeliger zijn de hypotheek te laten staan en het geld daarnaast op een spaarrekening te zetten. Dan maak ik per saldo winst.
Geen idee. Weet niet waar je in gedachten over struikelt.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:44 schreef DappereDodo77 het volgende:
Ehm, ManAtWork, ben ik nou zo dom of ben jij nou zo slim?
Ja, hoi! Dan kan die polis in elk geval niet in box 1quote:Op dinsdag 15 september 2009 11:09 schreef Ultralaser het volgende:
Je moet een gedeelte van die 50K storten in je spaarhypotheek. Je krijgt dan namelijk gelijk rente over het gestorte gedeelte en het opbouwen van het totaal bedrag gaat dus heel snel. Ik zelf doe dit jaar ook een extra aflossing van 15K in mijn hypotheek dat betekent dat ik gelijk rente krijg over die 15K waardoor looptijd aanzienelijk korter wordt.
Nogmaals: die 50.000 in je spaarhypotheek zorgt ervoor dat die polis nooit in box 1 kan zitten (bandbreedtebeperking), dus dan geldt de 1,2% nog steeds.quote:Op woensdag 16 september 2009 22:20 schreef athlonkmf het volgende:
OK. correct me if i'm wrong.
Stel je hebt een spaarhypotheek van 5%
Als je je geld op de bank zet, krijg je op dit moment 3.5%. Minus box3 is dat ongeveer 2.5-3%.
Dan is het toch veel voordeliger om het geld in je spaarhypotheek te zetten? De rente welke je moet betalen voor je hypotheek blijft hetzelfde, dus net zoveel aftrek, alleen kom je veel sneller aan je spaarbedrag en heb je dus lagere maandlasten?
En zelfs als je geen spaarhypotheek heb, maar een andere van 5%. Netto betaal je 2.5% rente, dan sta je toch al snel quitte in vergelijking met wat je krijgt als je het geld op je spaarrekening zet?
Meestal 90% (soms 100%)quote:Op donderdag 17 september 2009 09:14 schreef anboni het volgende: (volgens mij zit er bij veel aanbieders een grens op 110% EW).
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |