Dat staat los van het verband tussen intelligentie en studie. Zo moeilijk is het niet hoor. Je laat scholieren/studenten een IQ test afleggen en kijkt of er tussen die groepen significante verschillen bestaan in score.quote:Op maandag 14 september 2009 22:14 schreef Lkw het volgende:
Er zijn heel veel mensen die vinden dat ze intelligenter zijn dan de goegemeente. Trek een willekeurig blik managers open en je ziet legio voorbeelden.
Onze hele samenleving is afgesteld op het knuffelen van mensen met een te grote bek die toevallig een of andere pseudo-wetenschappelijke opleiding hebben gedaan. De echt goeie krachten vind je meestal op de werkvloer en worden flink onderbetaald.
Maar misschien draaf ik wat door en wil je deze kant niet op met je topic
Ik zal meer kennis bezitten dan de gemiddelde persoon die minder onderwijs heeft gehad dan ik. En ja ik ben intelligenter dan de gemiddelde persoonquote:Op maandag 14 september 2009 22:09 schreef Sjibble het volgende:
Zijn er echt mensen die denken dat ze echt intelligenter zijn omdat ze een hogere opleiding volgen of hebben afgerond?
Het zegt eerder wat over jouw intelligentie.quote:Op maandag 14 september 2009 22:13 schreef Appletree het volgende:
Intelligentie hangt wel degelijk samen met studie. Dat jij op basis van 1 individueel geval uitspraken wilt doen over de gehele populatie zegt wel iets over jouw intelligentie in ieder geval
Meh, het gaat ook om de betekenis van kennis, de plaats daarvan in de andere dingen die je weet. Een intelligent iemand kan met dezelfde kennis veel meer doen dan iemand die minder intelligent is.quote:Op maandag 14 september 2009 22:29 schreef Xaryna het volgende:
Het speelt wel voor een deel mee. Met veel leren kun je aardig ver komen, zonder uberhaubt te leren kom je nauwelijks ergens - dat geldt voor iedereen. Maar op hogere opleidingen ligt het tempo hoger en worden meer 'moeilijke' dingen verwach dan op een lagere opleiding. En mensen met een lager iq zullen harder moeten werken om sommige dingen te snappen dan mensen met een hoger iq en kunnen dan het tempo van een hogere opleiding niet bijbenen, als ze uberhaubt zo ver komen om alles daarvan te snappen.
Als het echter puur om kennis gaat kun je met wat voor iq je ook hebt een half boek in je hoofd stampen en weet je net zoveel als de rest.
IQ-tests zijn zeer overgewaardeerd. Hoewel ze natuurlijk wel iets zeggen, zijn het voor het overige omstreden momentopnames.quote:Op maandag 14 september 2009 22:19 schreef Appletree het volgende:
[..]
Dat staat los van het verband tussen intelligentie en studie. Zo moeilijk is het niet hoor. Je laat scholieren/studenten een IQ test afleggen en kijkt of er tussen die groepen significante verschillen bestaan in score.
Met mijn intelligentie zit het wel goedquote:Op maandag 14 september 2009 22:30 schreef Sjibble het volgende:
[..]
Het zegt eerder wat over jouw intelligentie.
Ik vermeld niet dat ik er vanuit ga dat de hele populatie zo is.
Mijn vraag was hoeveel mensen er zijn die zo denken en hoeverre het een feit is.
Ja. Maar het is statistisch, niet causaal.quote:Op maandag 14 september 2009 22:40 schreef Appletree het volgende:
[..]
Met mijn intelligentie zit het wel goed
Er zullen vast heel veel mensen zijn die zullen zeggen 'Ik doe WO dus ik ben fucking slim', dat heeft nog steeds niks te maken met het verband tussen intelligentie en studieniveau, want dat bestaat.
Inderdaad. Ik scoorde op een officiele IQ-test 109 ofzo, en ik fiets met 2 vingers in mijn neus door een HBO studie heen (Bijna letterlijk. Het is dat er nou eenmaal opdrachten bij zitten die gemaakt moeten worden, waardoor er tijd in gaat zitten). Ik merk ook gewoon dat ik niet onder doe voor studiegenoten die van de universiteit zijn afgezakt of van het VWO af komen. Ook niet qua redeneervermogen of abstractievermogen of iets dergelijks.quote:Op maandag 14 september 2009 22:36 schreef Lkw het volgende:
[..]
IQ-tests zijn zeer overgewaardeerd. Hoewel ze natuurlijk wel iets zeggen, zijn het voor het overige omstreden momentopnames.
Weet je überhaupt wel wat die woorden betekenen?quote:Op maandag 14 september 2009 22:44 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ja. Maar het is statistisch, niet causaal.
Het kan ook niet causaal zijn aangezien een leerling een school kiest en niet andersom.quote:Op maandag 14 september 2009 22:44 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ja. Maar het is statistisch, niet causaal.
Ah gossie, gaan we arrogant doen?quote:Op maandag 14 september 2009 22:51 schreef Appletree het volgende:
[..]
Weet je überhaupt wel wat die woorden betekenen?
Statistisch sluit niet uit dat het ook niet een causaal verband is. TS vraagt ook helemaal niet af welk van de twee oorzaak of gevolg is. Dus ik begrijp niet helemaal wat je wilt zeggen, maar het is iig duidelijk dat je niet in het concept 'intelligentie' wilt geloven.
Letterlijk met twee vingers in je neus door een HBO 'studie' heen fietsen is inderdaad een hele mooie redenatie. Ik zie je al helemaal zitten op een eenwieler met twee vingers in je neus kris kras door een collegezaal fietsen.quote:Op maandag 14 september 2009 22:47 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik scoorde op een officiele IQ-test 109 ofzo, en ik fiets met 2 vingers in mijn neus door een HBO studie heen (Bijna letterlijk. Het is dat er nou eenmaal opdrachten bij zitten die gemaakt moeten worden, waardoor er tijd in gaat zitten). Ik merk ook gewoon dat ik niet onder doe voor studiegenoten die van de universiteit zijn afgezakt of van het VWO af komen. Ook niet qua redeneervermogen of abstractievermogen of iets dergelijks.
Je kunt een causaal verband vermoeden tussen de school of studie die iemand volgt en zijn intelligentie. Over dat verband gaat het volgens mij in dit topic. Maar dat is er dus niet. Ik ken namelijk studenten die verre van intelligent zijnquote:Op maandag 14 september 2009 22:53 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Het kan ook niet causaal zijn aangezien een leerling een school kiest en niet andersom.
Je zou het wel causaal kunnen noemen dat ze er terecht komen via een CITO toets welke, ook weer statistisch, grotendeels overeen komt met IQ-test uitslagen. Er zijn uitzonderingen van hoogbegaafden die HAVO-niveau scoren enzo ja, maar daar gaat het niet over
Dat is geen arrogantie. Dat heet zelfverzekerd zijn en een vraag stellen.quote:Op maandag 14 september 2009 23:00 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ah gossie, gaan we arrogant doen?![]()
Natuurlijk weet ik wat ze betekenen, anders zou ik ze niet gebruiken. Verder zeg ik niet dat statistisch per definitie causaal uitsluit, dat breng jij opeens ter berde. Ik geloof echter dat het verband tussen intelligentie en opleiding statistisch is en niet causaal. Sterker nog, ik weet het zeker.
Dat was idd de grap ja, heel scherp van jequote:Op maandag 14 september 2009 23:05 schreef aaipod het volgende:
[..]
Letterlijk met twee vingers in je neus door een HBO 'studie' heen fietsen is inderdaad een hele mooie redenatie. Ik zie je al helemaal zitten op een eenwieler met twee vingers in je neus kris kras door een collegezaal fietsen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |