abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_72699110
Dit wordt een beetje een lang verhaal, dus er is een samenvatting aan het eind:

Ruim een jaar ben ik al op zoek om ergens te gaan wonen in de regio Arnhem. Ik woon nu nog bij mijn ouders, waar ik goed mee kan opschieten, maar ik wil graag op mezelf wonen.

Ik heb een goede baan met een vast contract, waar ik 2100 euro per maand verdien. Omdat ik tot voor kort nog helemaal niet bezig was met het verlaten van het ouderlijk huis, heb ik me ook nooit aangemeld voor een sociale huurwoning. Gezien de wachtlijst van enkele jaren, heeft dat nu waarschijnlijk ook geen zin meer. Ik ging er (nogal naief) vanuit dat iedereen wel een huis kon huren of kopen, als je maar een goede baan had.

Dan blijven er nog twee opties over: een huis kopen of particulier huren. Ik verdien niet weinig, maar desondanks kom ik er niet ver mee bij het kopen van een huis. Ik zou maximaal een huis kunnen kopen van zo'n 125.000 euro, terwijl de huizenprijzen in Arnhem toch al snel hoger beginnen. Huizen die toch in mijn bereik zouden zitten hebben vaak achterstallig onderhoud en hebben nog vele tienduizenden euro's aan verbouwing nodig. Sowieso zijn dat geen huizen waar ik op de middellange termijn zou willen blijven zitten, waardoor huren toch veel verstandiger zou zijn.

Bij particulier huren lijkt het allemaal niet veel beter. Sowieso zijn er inkomenseisen van 4x of 5x de maandelijkse huur. Hierdoor moet je bij een huur van 600 euro dus al 2400 tot 3000 euro per maand verdienen. Bij goedkopere woningen (en dat zijn er al niet veel) zit je al snel in een soort studentenkamer, waar je de badkamer of WC met anderen moet delen. Hier heb ik geen behoefte aan.

Ik kan flink wat sparen omdat ik nog thuis zit, maar je schiet er allemaal niet zoveel mee op. Zodra je te veel hebt gespaard, kom je immers niet meer in aanmerking voor koopsubsidie of een starterslening. Gezien de economische situatie is het niet aannemelijk dat mijn salaris in de de komende jaren veel zal ontwikkelen.

Al met al wordt ik hier allemaal niet vrolijk van en zie ik verder ook geen alternatieven om toch op mezelf te kunnen gaan wonen. Zijn hier nog slimme mensen die advies hebben?

SAMENVATTING:
Ik heb me nooit aangemeld voor een sociale huurwoning. Ik verdien 2100 euro en heb een vast contract. Desondanks is zowel het kopen als het (particulier) huren van een huis/appartement te duur. Wat voor mogelijkheden heb ik om toch op mezelf te gaan wonen in de regio Arnhem?
pi_72699352
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:29 schreef FixSequence het volgende:

IZodra je te veel hebt gespaard, kom je immers niet meer in aanmerking voor koopsubsidie of een starterslening.
Het SVN dat startersleningen namens de gemeenten verstrekt kijkt niet naar je spaargeld. Ik heb toevallig net een huis gekocht m.b.v. een starterslening en ze hebben niet naar die gegevens gevraagd.
When I was a child I had a fever.
My hands felt just like two balloons.
  Redactie Frontpage zondag 13 september 2009 @ 14:35:31 #3
38148 crew  Innisdemon
pi_72699380
Met een salaris van 2100bruto per maand kun je wel net iets meer lenen, waardoor er een hoop appartementen in Arnhem binnen je mogelijkheden vallen.

(2100*12,96)*4,5 = +/- 122500. Vandaaruit ga je naar verschillende hypotheekconstructies kijken (aldanniet met OverlijdensRisicoVerzekering) en kun je uiteindelijk rond de 140.000 uitkomen.

5Horizons kan hier vast meer over vertellen, maar dan moet dit topic wel naar:
Werk/GELDzaken/Recht worden gekicked.
'Me' is géén bezittelijk voornaamwoord
pi_72699469
Ik weet dat het je misschien niet echt aanspreekt, maar heb je al eens gekeken naar omringende dorpen? Soms gaat sociaal huren daar stukken sneller, dan heb je in ieder geval (tijdelijk) iets.
pi_72699498
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:34 schreef Homdeck het volgende:
Het SVN dat startersleningen namens de gemeenten verstrekt kijkt niet naar je spaargeld. Ik heb toevallig net een huis gekocht m.b.v. een starterslening en ze hebben niet naar die gegevens gevraagd.
Toen ik ze een email stuurde zeiden ze dat als je spaargeld hebt boven de 20.000 euro (een of andere norm van de belastingdienst), je spaargeld wordt afgetrokken van je "vermogensbehoefte" en je dus minder kunt lenen. Misschien ben ik verkeerd geinformeerd.

Desalniettemin kom ik met een starterslening toch niet ver genoeg om een huis te kunnen kopen waar ik ook echt een aantal jaar wil blijven zitten. Persoonlijk huur ik dan nog liever.
pi_72699700
Misschien kan je een particuliere verhuurder vinden die flexibel wil omgaan met de "inkomenseis".

Verder heb je jezelf inderdaad in een lastig parket gebracht... Denk dat je je eisen wat zult moeten aanpassen...
pi_72699803
Welkom, ik had ditzelfde probleem. Ik heb 7 maanden gezocht naar een huurwoning en overaal mocht ik niks huren. Ik verdiende als startende acadeem 2400 bruto. De huizen die wel mocht waren desdanig slecht dat wij (mijn vrouw en ik) het daar geen jaar (want het is altijd een jaarcontract) niet zouden uithouden.

Gelukkig heb ik gestudeerd in een goedkope stad, waar je een sociale huurwoningn binnen 3 maanden kan krijgen en ongelimiteerd kan afwijzen. Toen ik hier zocht had ik al gauw 3-4 woningaanboden PER WEEK!

Dus ik hoefde niet te verhuizen, ik wou alleen verhuizen vanwege mijn werk. Maar na 7 maanden heen en weer reizen zag ik het niet meer zitten en was ik op de rand van oververmoeidheid. Toen heb ik direct ontslag genomen met als reden: geen woning. Dat bedrijf wou hier niks aan doen. Bij mijn sollicitatie die daarop heb ik altijd als eis gesteld dat ZIJ maar een woning voor mij moesten zoeken of dat ik genoeg zou verdienen (3000+ bruto p/m) om een woning te MOGEN huren. Uiteraard liep dat altijd vast en werkgevers waren altijd verbaasd.

Uiteindelijk heb ik hier in de buurt een werkgever gevonden die mij compleet wou omscholen (van halfgeleider specialist tot energiespecialist) en daar werk ik tot de dag van vandaag met alle tevredenheid.

Kortom: Wacht nog een paar jaar tot je een woning kan kopen. Huur niks in de vrije sector omdat je dan totaal geen overheidstoeslagen krijgt terwijl praktisch iedereen in NL dat wel krijgt en je betaalt wel evenveel belasting.
Zoek een beter betaalde baan (3000+ bruto p/m), zoek een werkende partner of hou het nog even vol. Je kan uiteraard altijd nog 5 jaar in een studentenkamer zitten mocht dat kunnen omdat je namelijk geen student bent.

Kortom: Welkom in NL!! Als mijn vrouw mee zou willen, zou ik per direct mijn koffers pakken en naar duitsland gaan.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_72700138
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:44 schreef sjorsie1982 het volgende:
(...)

Kortom: Welkom in NL!! Als mijn vrouw mee zou willen, zou ik per direct mijn koffers pakken en naar duitsland gaan.
Erg herkenbaar allemaal. Ik denk dat mijn werkgever me al ziet aankomen als ik eis dat ik een woning wil of een salaris van 3000 euro In de wandelgangen gaan juist de geruchten dat er het komende jaar uberhaubt geen salarisverhoging meer gaat komen en dat iedereen de broekriem aan moet halen.

Aan Duitsland heb ik ook weleens gedacht. Het lijkt allemaal een stuk goedkoper te zijn, maar ik spreek nauwelijks Duits. Dat gaat volgens mij niet werken
pi_72701281
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:44 schreef sjorsie1982 het volgende:
Huur niks in de vrije sector omdat je dan totaal geen overheidstoeslagen krijgt terwijl praktisch iedereen in NL dat wel krijgt en je betaalt wel evenveel belasting.
Nou, als het hier om huurtoeslag gaat: dit houdt volgens mij al op rond de 21000 euro (alleenstaand) of 28000 euro (samenwonend), of je nu sociale huurwoning hebt of niet. Dus alleen de lagere inkomens krijgen nog wat.

Belangrijkste nadeel van vrije sector is, naar mijn idee, dat je geen huurprijs bescherming e.d. hebt en het per definitie niet te betalen is. Een verhuurder kan elk jaar zelf bepalen met hoeveel hij de huur verhoogt.

Er is nog een segment tussen vrije sector en sociale huur, namelijk huren bij een makelaar.
Rebo Vastgoed heeft bijv. vooral in het oosten van het land nog een redelijk aanbod aan betaalbare huurwoningen (+/- tussen 450 en 600). Ik huur hier ook (wel samenwonend), onze wachttijd was enkele maanden. Misschien dat dit nog iets kan zijn, ze stellen wel een inkomenseis (4xmaandhuur), maar zoals gezegd: ze bieden ook woningen aan van rond de 500.

Kopen wordt ook lastig met +/- <2500 euro (als je iets normaals wilt), maar soms zijn er weleens speciale projecten met startersleningen, waarbij je koopsubsidie kunt krijgen.

Desalniettemin, een starter heeft het in Nederland niet makkelijk, helemaal als je maar één inkomen hebt.
En dit is al jaren zo en vrees dat dit niet snel anders wordt, aangezien er nog steeds te weinig goedkope woningen gebouwd worden.
pi_72701942
Heb je al eens gekeken naar het verhuur gedeelte op marktplaats.nl? Zo ben ik (zonder bemiddelingskosten! ) aan een goedkope ruime woning gekomen. In Arnhem.
pi_72703855
Kijk ook eens op http://www.senternovem.nl/koopsubsidie/proefberekening/index.asp

Koopsubsidie is voor veel appartementen prima mogelijk.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_72704694
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:53 schreef FixSequence het volgende:

[..]

Erg herkenbaar allemaal. Ik denk dat mijn werkgever me al ziet aankomen als ik eis dat ik een woning wil of een salaris van 3000 euro In de wandelgangen gaan juist de geruchten dat er het komende jaar uberhaubt geen salarisverhoging meer gaat komen en dat iedereen de broekriem aan moet halen.

Aan Duitsland heb ik ook weleens gedacht. Het lijkt allemaal een stuk goedkoper te zijn, maar ik spreek nauwelijks Duits. Dat gaat volgens mij niet werken
Deze eisen stelde ik ook alleen maar bij bedrijven die MIJ belde, niet in een brief of iets dergelijks Als ze zo dringen om personeel zitten om mensen te bellen, dan moeten ze er ook maar iets voor overhebben. Maar goed, zo dringend zaten ze dus niet verlegen wat ook logisch is.

Ik heb in Duitsland ook gestudeerd daar aan een universiteit. Mijn master daar gedaan. Ik kon daar als phd netto evenveel krijgen als hier netto als starter. Ik heb er 2 jaar gewoond en met plezier. Huizen zijn er in overvloed, hoewel er heel wat haken zitten aan kopen is huren echt spotgoedkoop. Maar goed, prioriteiten stellen, en daarom zit ik weer hier. Nu werk ik al een tijdje, dus nu kan ik prima een huis kopen wat ik ook net gedaan heb en ik ben dus goedkoper uit dan sociale huur met een 2x zo groot huis.

Ik raad nu iedereen aan die niet gebonden is om naar het buitenland te gaan en daar te wonen.

Koopsubsidie en startersleningen kunnen prima werken, er zitten risico's aan vast en ik weet niet of je nu echt je helemaal suf wilt lenen op jonge leeftijd. Vergeet niet hoe de krediet crisis is ontstaan. Tijdens deze crisis heb ik zoveel geleerd over leningen/geld/financien dat ik me nooit zou willen branden aan deze twee overkrediteermogelijkheden. Je kunt het namelijk niet overzien.

Even terzijde: Ik vind het trouwens echt een kwalijke zaak dat je tegenwoordig niet meer kan rondkomen (bijvoorbeeld een klein arbeidershuis kopen) met 1x MBO+ of HBO loon. Daar krijgen we hopelijk en zeer waarschijnlijk later echt problemen mee, omdat er nauwelijks meer tijd over blijft om kinderen op te voeden, die toch onze volgende generatie is.

[ Bericht 8% gewijzigd door sjorsie1982 op 13-09-2009 18:19:35 ]
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_72713655
Goed, je probleem is niet dat je geen woning kunt kopen of huren, maar meer dat je te hoge eisen stelt voor wat op dit moment financieel haalbaar lijkt te zijn.
Er staan op dit moment in en rondom Arnhem vele tientallen woningen te koop voor minder dan ¤125.000,-.

Maar je wil meer. Dan zijn er nog wel wat mogelijkheden.
1: sparen. Je woont nog thuis, dus je kan zo'n 1000 euro per maand opzij zetten. Dan kun je in relatief korte tijd toch echt een leuke spaarpot bij elkaar krijgen, die zeker wel helpt om een grotere/betere/luxere woning te kopen.
2: koopsubsidie: Dan kun je met jouw inkomen al een hypotheek krijgen tot zo'n 160.000 euro. Gezien het woningaanbod in Arnhem en omgeving (straal 5km) van bijna 500 woningen in de prijsklasse 125k-150k moet je dan toch echt wel wat fatsoenlijks kunnen vinden.
3: hogere hypotheek op basis van persoonlijke situatie. Er zijn vaak best mogelijkheden om meer te lenen dan de ong. 4,5x jaarinkomen die uit de standaard berekeningen rolt.

4: voorlopig genoegen nemen met een wat 'mindere' woning, en dan zodra het kan doorverhuizen. Zoals de meeste mensen doen.
pi_72722579
quote:
Op zondag 13 september 2009 22:01 schreef Ivo1985 het volgende:
(...)
4: voorlopig genoegen nemen met een wat 'mindere' woning, en dan zodra het kan doorverhuizen. Zoals de meeste mensen doen.
Als ik een huis zou kopen zou ik niet snel genoegen nemen met minder; het moet immers toch wel een huis zijn waar je ook een behoorlijke tijd in wilt blijven wonen.

Bij huren zijn mijn eisen vrij laag. Is het werkelijk zo veeleisend om een huis/appartement te willen waar ik een eigen badkamer en WC heb?
pi_72722665
quote:
Op zondag 13 september 2009 16:31 schreef quarterpounder het volgende:
(...)
Er is nog een segment tussen vrije sector en sociale huur, namelijk huren bij een makelaar.
Rebo Vastgoed heeft bijv. vooral in het oosten van het land nog een redelijk aanbod aan betaalbare huurwoningen (+/- tussen 450 en 600). Ik huur hier ook (wel samenwonend), onze wachttijd was enkele maanden. Misschien dat dit nog iets kan zijn, ze stellen wel een inkomenseis (4xmaandhuur), maar zoals gezegd: ze bieden ook woningen aan van rond de 500.
(...)
Ik zal daar wel eens kijken. Ik zag daar al eerder betaalbare woningen staan, maar die inkomenseisen zijn echt absurd: 5x de maandelijkse huur. Voor een huur van 600 euro, moet je dan maandelijks 3000 euro verdienen. Volgens mij zou je een dergelijke huur zelfs met de helft van dat salaris kunnen betalen.

Maar goed, misschien dat ze die inkomenseisen wat ruimer willen interpreteren. Ik verdien misschien niet genoeg, maar ik heb wel een hoop spaargeld en andere secundaire arbeidsvoorwaarden.
pi_72722779
Is koopsubsidie ook iets wat je meeberekend hebt?
pi_72722817
quote:
Op maandag 14 september 2009 09:35 schreef FixSequence het volgende:

[..]

Ik zal daar wel eens kijken. Ik zag daar al eerder betaalbare woningen staan, maar die inkomenseisen zijn echt absurd: 5x de maandelijkse huur. Voor een huur van 600 euro, moet je dan maandelijks 3000 euro verdienen. Volgens mij zou je een dergelijke huur zelfs met de helft van dat salaris kunnen betalen.

Maar goed, misschien dat ze die inkomenseisen wat ruimer willen interpreteren. Ik verdien misschien niet genoeg, maar ik heb wel een hoop spaargeld en andere secundaire arbeidsvoorwaarden.
Hmm, ik zie net dat bij sommige huizen een inkomenseis van 5x geldt, terwijl andere huizen 'slechts' een inkomenseis van 4x hebben. In dat geval kom ik daar toch al een stuk dichter in de buurt.
  maandag 14 september 2009 @ 09:55:02 #18
151749 Gnittoo
I WANT THAT ONE!
pi_72723007
geen woningcorporatie die koopgarant woningen verkoopt in je regio?
pi_72723570
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:29 schreef FixSequence het volgende:
Dit wordt een beetje een lang verhaal, dus er is een samenvatting aan het eind:

Ruim een jaar ben ik al op zoek om ergens te gaan wonen in de regio Arnhem. Ik woon nu nog bij mijn ouders, waar ik goed mee kan opschieten, maar ik wil graag op mezelf wonen.

Ik heb een goede baan met een vast contract, waar ik 2100 euro per maand verdien. Omdat ik tot voor kort nog helemaal niet bezig was met het verlaten van het ouderlijk huis, heb ik me ook nooit aangemeld voor een sociale huurwoning. Gezien de wachtlijst van enkele jaren, heeft dat nu waarschijnlijk ook geen zin meer. Ik ging er (nogal naief) vanuit dat iedereen wel een huis kon huren of kopen, als je maar een goede baan had.
Mijn ervaring met die wachtlijsten is dat ze nog wel eens snel op kunnen schieten, ik stond anderhalf jaar ingeschreven in Den Haag (waar wachtlijsten tot wel 6 jaar op kunnen lopen) voor ik mijn eerste bezichtiging had.

Het ligt er maar aan in welke buurt je je meestal inschrijft, topbuurten hebben meestal een fiks langere wachtlijst dan middelmatige buurten. En als je eenmaal een huis hebt gehuurd (in een middelmatige buurt) kan je makkelijker een ander huis huren, aangezien je een huis achter laat.
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
pi_72725302
Ik neem aan dat als je thuiswoont je best wel wat kan sparen. Als je nou een jaar lang flink spaart (bv van de 1600 euro netto ofzo die je binnenkrijg spaar je er 1300) dan heb je binnen een jaar 15k bij elkaar gespaard, dan kan je alvast weer erbij leggen, of spaar 2 jaar dan heb je 30k. Dan kan je dus ipv een woning van 125k een woning van 155k betalen.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_72725325
quote:
Op maandag 14 september 2009 11:40 schreef Metro2005 het volgende:
Ik neem aan dat als je thuiswoont je best wel wat kan sparen. Als je nou een jaar lang flink spaart (bv van de 1600 euro netto ofzo die je binnenkrijg spaar je er 1300) dan heb je binnen een jaar 15k bij elkaar gespaard, dan kan je alvast weer erbij leggen, of spaar 2 jaar dan heb je 30k. Dan kan je dus ipv een woning van 125k een woning van 155k betalen.
Lijkt me sws zinvol om eerst wat k's te sparen voordat je aan een eigen woning begint...maar misschien ben ik ouderwets...
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  maandag 14 september 2009 @ 11:44:35 #22
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_72725407
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:29 schreef FixSequence het volgende:
Bij particulier huren lijkt het allemaal niet veel beter. Sowieso zijn er inkomenseisen van 4x of 5x de maandelijkse huur. Hierdoor moet je bij een huur van 600 euro dus al 2400 tot 3000 euro per maand verdienen. Bij goedkopere woningen (en dat zijn er al niet veel) zit je al snel in een soort studentenkamer, waar je de badkamer of WC met anderen moet delen. Hier heb ik geen behoefte aan.
Ik zeg: water bij de wijn. Je zal de enige niet zijn die zijn eisen moet bijstellen.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_72726377
kijk eens naar de koopsubsidie regelingen voor starters.

met die koopsubsidie via svn van 40k heb ik momenteel een hypotheek van 100k voor een appartement dat 128k +kk kostte... waarbij mijn bruto inkomen toendertijd (oktober 2008) nog wat lager lag als wat jij krijgt...
pi_72738224
quote:
Op zondag 13 september 2009 14:29 schreef FixSequence het volgende:
Dit wordt een beetje een lang verhaal, dus er is een samenvatting aan het eind:

Ruim een jaar ben ik al op zoek om ergens te gaan wonen in de regio Arnhem. Ik woon nu nog bij mijn ouders, waar ik goed mee kan opschieten, maar ik wil graag op mezelf wonen.

Ik heb een goede baan met een vast contract, waar ik 2100 euro per maand verdien. Omdat ik tot voor kort nog helemaal niet bezig was met het verlaten van het ouderlijk huis, heb ik me ook nooit aangemeld voor een sociale huurwoning. Gezien de wachtlijst van enkele jaren, heeft dat nu waarschijnlijk ook geen zin meer. Ik ging er (nogal naief) vanuit dat iedereen wel een huis kon huren of kopen, als je maar een goede baan had.

Dan blijven er nog twee opties over: een huis kopen of particulier huren. Ik verdien niet weinig, maar desondanks kom ik er niet ver mee bij het kopen van een huis. Ik zou maximaal een huis kunnen kopen van zo'n 125.000 euro, terwijl de huizenprijzen in Arnhem toch al snel hoger beginnen. Huizen die toch in mijn bereik zouden zitten hebben vaak achterstallig onderhoud en hebben nog vele tienduizenden euro's aan verbouwing nodig. Sowieso zijn dat geen huizen waar ik op de middellange termijn zou willen blijven zitten, waardoor huren toch veel verstandiger zou zijn.

Bij particulier huren lijkt het allemaal niet veel beter. Sowieso zijn er inkomenseisen van 4x of 5x de maandelijkse huur. Hierdoor moet je bij een huur van 600 euro dus al 2400 tot 3000 euro per maand verdienen. Bij goedkopere woningen (en dat zijn er al niet veel) zit je al snel in een soort studentenkamer, waar je de badkamer of WC met anderen moet delen. Hier heb ik geen behoefte aan.

Ik kan flink wat sparen omdat ik nog thuis zit, maar je schiet er allemaal niet zoveel mee op. Zodra je te veel hebt gespaard, kom je immers niet meer in aanmerking voor koopsubsidie of een starterslening. Gezien de economische situatie is het niet aannemelijk dat mijn salaris in de de komende jaren veel zal ontwikkelen.

Al met al wordt ik hier allemaal niet vrolijk van en zie ik verder ook geen alternatieven om toch op mezelf te kunnen gaan wonen. Zijn hier nog slimme mensen die advies hebben?

SAMENVATTING:
Ik heb me nooit aangemeld voor een sociale huurwoning. Ik verdien 2100 euro en heb een vast contract. Desondanks is zowel het kopen als het (particulier) huren van een huis/appartement te duur. Wat voor mogelijkheden heb ik om toch op mezelf te gaan wonen in de regio Arnhem?
Na een korte zoektocht op Funda (Arnhem en 10km in omtrek, tot 125.000 euro) kan ik maar tot 1 conclusie komen:

Je bent te kieskeurig.
Er staat genoeg in je prijsklasse te koop, ook huizen die er keurig uitzien.
En nee, dan heb je misschien geen nieuwe badkamer of keuken en je woont wat kleiner.
Maar daar kan je voor sparen of eventueel over 5-10 jaar een extra hypotheek op nemen als je meer verdient.

Ofwel: je legt je lat te hoog.
pi_72748758
Loop eens het ongetwijfeld poenerige hoofdkantoor van de plaatselijke Sociale *kuchkuch* Woningbouwstichting binnen, ontwijk de glimmende brochures voor de +2,5 ton stadsvilla's die gebouwd worden op terreinen waar vroeger de arbeiders woonden, ontwijk tevens de persvoorlichter, de secretaresses etc en vraag het eens aan de balkenendegenormeerde *kuchkuch* directeur van het gebeuren.
Koopgarantwoningen van corporaties? Laat ze gewoon eens huurwoningen gaan bouwen voor een redelijke prijs, daar zijn ze voor, toch?
Ik heb een huis kunnen kopen en lig er niet krom voor, maar net als TS, had ik ook geen keuze.
Draai het om.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')