Bron: http://www.nu.nl/algemeen(...)orrigerende-tik.htmlquote:Voorganger vervolgd voor prediken corrigerende tik
AMSTERDAM - Predikant Gertjan Goldschmeding van ACC-Jouw kerk in Amersfoort wordt vervolgd omdat hij predikt dat het geven van een corrigerende tik aan een kind is toegestaan. De voorganger vindt dat zijn opvattingen over opvoeding kindermishandeling juist tegengaan, meldt de kerk. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vervolging.
Het OM verdenkt de predikant van de pinkstergemeente van opruiing, terwijl hij zelf vindt dat zijn recht op godsdienstvrijheid niet door de overheid mag worden beperkt. Daarnaast vindt hij dat de vervolging de maatschappelijke discussie over opvoedmethodes blokkeert.
Goldschmeding deed zijn uitspraken op conferenties in 2005 en 2007, waar hij predikte over opvoeding en tucht. Opnames hiervan kwamen in handen van het Openbaar Ministerie, op basis waarvan hij nu wordt vervolgd. De kerk denkt dat Goldschmeding van het OM blijkbaar niet langer voor zijn mening mag uitkomen.
Gearresteerd
De predikant werd in maart met zijn vrouw gearresteerd en urenlang verhoord, meldt de kerk. Hij werd zelf verdacht van mishandeling, omdat Goldschmeding heeft gezegd zijn opvoedmethodes ook in zijn gezin, hij heeft drie kinderen, toe te passen.
Wat heeft een corrigerende tik met mishandeling te maken? Dat vraag ik me nu af.quote:Op donderdag 10 september 2009 16:39 schreef RemcoDelft het volgende:
WTF heeft een corrigerende tik met godsdienst te maken?
Dat heb ik net toch uitgelegd? Sommige mensen kunnen geen maat houden...quote:Op donderdag 10 september 2009 16:53 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Wat heeft een corrigerende tik met mishandeling te maken? Dat vraag ik me nu af.
Ik had ook geen kritiek op je post. Denk dat je dat wel zo leest.quote:Op donderdag 10 september 2009 17:19 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat heb ik net toch uitgelegd? Sommige mensen kunnen geen maat houden...
quote:Op donderdag 10 september 2009 17:13 schreef isogram het volgende:
Ik vraag me datzelfde af, RemcoDelft en Matteüs.
Ik vind dat iemand de mening moet mogen hebben (en verkondigen) dat je kinderen zo nu en dan een corrigerende tik moet kunnen geven. Los daarvan ben ik het ook nog inhoudelijk eens met het standpunt dat deze predikant verwoordt. En voor zover relevant: ik ben niet-gelovig.
Klopt, maar als we dat als uitgangspunt nemen, moeten we ook alle politici vervolgen die verkondigen dat je als slachtoffer gepast geweld mag gebruiken tegen een crimineel die jou aanvalt of besteelt.quote:Op donderdag 10 september 2009 17:19 schreef RemcoDelft het volgende:
Dat heb ik net toch uitgelegd? Sommige mensen kunnen geen maat houden...
quote:Spreuken 13:24: "Hij die de roede spaart heeft een hekel aan zijn zoon, hou je echter van hem, kastijd hem dan voor het te laat is."
Spreuken 19:18: "Kastijd je zoon als er nog hoop is , en laat je niet vermurwen door zijn tranen."
Spreuken 22:15: "Onbezonnenheid zit in het hart en de ziel van het kind: maar een corrigerende roede zal het tot andere gedachten brengen."
Spreuken 23:13: "Onthoud je kind geen afstraffingen; als je het slaat met de roede zal het er niet dood aan gaan."
Spreuken 23:14: "Je moet hem slaan met de roede, daarmee voorkom je dat zijn ziel in de hel terecht komt.
Spreuken 29:15: "Roede en berisping geven wijsheid: maar een kind wat maar aan zichzelf wordt overgelaten brengt schande over zijn moeder".
De staat dient zich niet te bemoeien met de opvoeding van je kind.quote:Op donderdag 10 september 2009 20:10 schreef Harlon het volgende:
Prima, de kerk dient zich hier niet mee te bemoeien. Net zo min als de kerk zich met welke andere zaak dan ook dient te bemoeien, maar dat terzijde. Goede zaak dat deze man wordt vervolgd.
QFTquote:Op donderdag 10 september 2009 19:30 schreef deedeetee het volgende:
Achterlijk modern gedoe om je kinderen vooral te bederven, vroeger waren ze wijzer :![]()
[..]
Die gêne kennen ze niet in kerkelijke sferen. ChristenUnie houdt wel van een flinke portie voyeurisme. Ze kijken overal het liefst stiekem door het sleutelgat mee. Net als toen ze voor het eerst, stiekem, masturbeerden in hun bedstee.quote:Op donderdag 10 september 2009 20:36 schreef LXIV het volgende:
Hoe haalt de overheid het trouwens in zijn hoofd om zich ermee te bemoeien hoe ik mijn kinderen opvoedt!
Ook daar heb je absoluut gelijk in.quote:Op donderdag 10 september 2009 20:46 schreef Chadi het volgende:
[..]
De staat dient zich niet te bemoeien met de opvoeding van je kind.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |