Wat een onzin.quote:Op maandag 31 augustus 2009 17:35 schreef sanger het volgende:
Ga dan gelijk trouwen. Voor de wet dezelfde status en wat makkelijker mochten er ooit kinderen komen.
Volgens mij zie je niets over het hoofd
Dat volg ik niet. Alleen het kind erkennen is het verschil. Waarom zou je dan voor een geregistreerd partnerschap kiezen. Dat scheelt je een tripje naar het gemeentehuis in geval er kids gaan komen.quote:Op maandag 31 augustus 2009 17:38 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Wat een onzin.
Bij het gereg. partnerschap is alles goed geregeld. Het enige dat je extra moet doen is het kind erkennen. Dat kan al tijdens de zwangerschap.
Als je kan kiezen tussen gereg. partnerschap + kind erkennen of het huwelijk, dan is de keuze voor het eerste heel goed te begrijpen.
Wij hebben dat gedaan omdat we niets hebben met het huwelijk. We zijn helemaal gek van elkaar, maar hebben geen behoefte aan een bruiloft.quote:Op maandag 31 augustus 2009 17:45 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat volg ik niet. Alleen het kind erkennen is het verschil. Waarom zou je dan voor een geregistreerd partnerschap kiezen. Dat scheelt je een tripje naar het gemeentehuis in geval er kids gaan komen.
Wat is nou een tripje naar het gemeentehuis in vergelijking met de slapeloze nachten vol metquote:Op maandag 31 augustus 2009 17:45 schreef sanger het volgende:
.......scheelt je een tripje naar het gemeentehuis in geval er kids gaan komen.
quote:Op maandag 31 augustus 2009 18:20 schreef Faat het volgende:
[..]
Wat is nou een tripje naar het gemeentehuis in vergelijking met de slapeloze nachten vol met
babygekrijs, voedingen en vieze poepluiers. Zo'n tripje is voor de vader in spé een welkom uitje![]()
En daar krijg je juist ook weer die kinderen vanquote:Wel tof trouwens van de TS dat zijn meisje het halve huis krijgt. Echte liefde bestaat nog
Wij hebben ook niets met huwelijk enzo. Toch getrouwd.quote:Op maandag 31 augustus 2009 17:51 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Wij hebben dat gedaan omdat we niets hebben met het huwelijk. We zijn helemaal gek van elkaar, maar hebben geen behoefte aan een bruiloft.
Om de zaken toch goed te regelen, hebben we ons partnerschap wel geregistreerd. Op die manier zijn alle kinderzaken goed geregeld, maar hebben we de poppenkast van het huwelijk niet hoeven doen.
Ieder zijn keuze, maar voor ons is het ideaal!
Dat kan. Maar dan kan je dus ook voor het gereg. partnerschap kiezen. Ieder zijn keuze.quote:Op maandag 31 augustus 2009 18:46 schreef fris het volgende:
Je kan in het gemeentehuis ook gewoon aan de balie trouwen, dan is het geen poppenkast.
Op maandag is het gereg. partnerschap hier ook gratis.quote:Op maandag 31 augustus 2009 18:50 schreef sanger het volgende:
[..]
Wij hebben ook niets met huwelijk enzo. Toch getrouwd.
Op maandag en gratis. Het kan dus zelfs goedkoper; geregistreerd partnerschap kost namelijk wel geld
Ik was ook bang voor de naam trouwen hoorquote:Op maandag 31 augustus 2009 18:55 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Dat kan. Maar dan kan je dus ook voor het gereg. partnerschap kiezen. Ieder zijn keuze.
Ok, hier niet. Goed geregeld daarquote:Op maandag is het gereg. partnerschap hier ook gratis.
Een verschil tussen huwelijk en geregistreerd partnerschap.quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:30 schreef pdk het volgende:
.
Iedereen bedankt voor de antwoorden, volgens mij zitten er geen adders onder het gras.
Nog even een paar dingen uitleggen.
Ik heb kinderen uit een vorig huwelijk en in deze relatie komen er geen kinderen meer bij.
Voor mij is een geregistreerd partnerschap een uitstekend middel om te zorgen dat alles goed is geregeld voor mijn vriendin.
Zie het maar als een soort van beloning voor al die leuke tijd die wij samen hadden en nog gaan krijgen.
Ik heb 1 keer mijn ex-vrouw uit moeten kopen dus ik heb heel lang hierover nagedacht en de knoop doorgehakt.
Dan maar liever 2 keer tegen dezelfde steen aanstoten.
Naast het erkennen van het kind (wat idd voor de geboorte al kan) zul je ook het ouderlijk gezag na de geboorte bij de rechtbank moeten aanvragen om een gelijke positie als gehuwden met kinderen (tijdens huwelijk) te krijgen.quote:Op maandag 31 augustus 2009 17:38 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Wat een onzin.
Bij het gereg. partnerschap is alles goed geregeld. Het enige dat je extra moet doen is het kind erkennen. Dat kan al tijdens de zwangerschap.
Als je kan kiezen tussen gereg. partnerschap + kind erkennen of het huwelijk, dan is de keuze voor het eerste heel goed te begrijpen.
Lijkt me een verdomd goede reden om toch op maandag ff langs het gemeentehuis te gaan...quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:22 schreef HarryP het volgende:
[..]
Een verschil tussen huwelijk en geregistreerd partnerschap.
De termijn dat partner alimentatie betaald moet worden. Bij het huwelijk is dat het aantal jaar dat je getrouwd bent geweest met een max van 12 jaar bij geregistreerd partnerschap is dat meteen 12 jaar.
Het is in 2001 veranderd.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:14 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Naast het erkennen van het kind (wat idd voor de geboorte al kan) zul je ook het ouderlijk gezag na de geboorte bij de rechtbank moeten aanvragen om een gelijke positie als gehuwden met kinderen (tijdens huwelijk) te krijgen.
Ouderlijk gezag hoef je dan dus niet nog apart aan te vragen.quote:Ook ouders die een geregistreerd partnerschap zijn aangegaan, verkrijgen sindsdien automatisch samen het ouderlijk gezag over de kinderen (die vanaf deze datum geboren worden). Voorwaarde is wel dat de mannelijke partner het kind heeft erkend.
aah, dat wist ik nog niet, weer wat geleerd. Ook wel beter, hopelijk wordt dit ook voor ongehuwd en niet geregistreerde ouders ook zo geregeld, hoop gedoe nu.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:23 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Het is in 2001 veranderd.
Sinds 2001 geldt de volgende regel
[..]
Ouderlijk gezag hoef je dan dus niet nog apart aan te vragen.
quote:
@TS: je zegt dat je kinderen uit een vorige relatie hebt. Heb je al nagedacht (zonder dat ik meteen heel zwargallig wil overkomen) wat er met jou vermogen (= in iedergeval een half huis) moet gebeuren als jij overlijdt voor je partner? En hoe denkt zij daarover?
Misschien eens een vrijblijvend gesprek bij de notaris? Kost je een uurtje van je tijd, maar dan kan je je wel goed laten informeren.
Jouw erfgenamen houden die vordering gewoon totdat jouw huidige partner overlijdt. Haar ouders hebben uiteraard ook recht op háár nalatenschap.quote:Op dinsdag 1 september 2009 13:23 schreef pdk het volgende:
[..]
In het samenlevingscontract was geregeld dat de langstlevende alles zou krijgen en bij het overlijden van de langstlevende zou alles naar de kinderen gaan.
Met een GP gaat ook alles naar de langstlevende maar hoe het precies gaat als deze overlijd weet ik niet.
Stel dat mijn vriendin de langstlevende is, hebben haar ouders dan ook recht op een deel na haar overlijden?
Bedankt voor de opmerking.![]()
.
Maar tot die tijd heeft de langstlevendepartner "alle" vrijheid om de nalatenschap op te maken.quote:Op dinsdag 1 september 2009 13:25 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Jouw erfgenamen houden die vordering gewoon totdat jouw huidige partner overlijdt. Haar ouders hebben uiteraard ook recht op háár nalatenschap.
quote:Maar tot die tijd heeft de langstlevendepartner "alle" vrijheid om de nalatenschap op te maken.
Zij mag overal aankomen. Het kindsdeel zal gewoon moeten worden uitgekeerd uit de nalatenschap. Als je dit goed bij een notaris regelt zorgt hij er voor dat dat kindsdeel pas opeisbaar is bij het overlijden van de langstlevende. Als de GP al geldt en jullie hebben kinderen, dan geldt zelfs automatisch de wettelijke verdeling waardoor het kindsdeel pas opeisbaar is bij overlijden van de langstlevende (of faillissement e.d.), tenzij anders geregeld in een testament.quote:Op dinsdag 1 september 2009 16:22 schreef pdk het volgende:
[..]
Hoe zit het dan precies met het kindsdeel?
Daar mag zij toch niet aankomen?
Als jullie ten tijde van het overlijden van de langstlevende kinderen hebben, krijgen deze alles. Als jullie geen kinderen hebben wordt de nalatenschap verdeeld over de ouders (of als deze niet meer leven: anderen) van de langstlevende. Dit lijkt nogal zuur, omdat op deze manier de ouders van de langstlevende alles krijgen en de ouders van de eerststervende niks. Wederom kan de notaris dit in een fatsoenlijk testament regelen.quote:Op dinsdag 1 september 2009 13:23 schreef pdk het volgende:
[..]
In het samenlevingscontract was geregeld dat de langstlevende alles zou krijgen en bij het overlijden van de langstlevende zou alles naar de kinderen gaan.
Met een GP gaat ook alles naar de langstlevende maar hoe het precies gaat als deze overlijd weet ik niet.
Stel dat mijn vriendin de langstlevende is, hebben haar ouders dan ook recht op een deel na haar overlijden?
Bedankt voor de opmerking.![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |