FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / OM pakt vastgoedhandelaar Kerkrade
icanhascheezburgerdinsdag 18 augustus 2009 @ 13:20
quote:
Het OM heeft alle 134 panden en lappen grond van vastgoedhandelaar Joep J. uit Kerkrade in beslag genomen en verbeurd verklaard.

Tientallen miljoenen
Het is waarschijnlijk de grootste justitiële inbeslagname van onroerend goed ooit in Nederland. Het bezit van de familie J. is tientallen miljoenen euro's waard. Joep J. wordt onder meer verdacht van het witwassen van crimineel geld en belastingfraude. Hij ontkent alle beschuldigingen.

Belastingdienst
J. is het belangrijkste doelwit van het OM in een groot onderzoek in Zuid-Limburg naar criminele activiteiten rond vastgoedhandel. Daarbij zijn verschillende opsporingsinstanties en de Belastingdienst betrokken.

Hennepplantages
Op 16 juni werd J. aangehouden bij een grootscheepse actie van opsporingsambtenaren en politiemensen. Ook drie andere mannen uit Kerkrade werden gearresteerd. De politie ontmantelde acht hennepplantages met in totaal rond 1300 planten. 19 huizen in Kerkrade, Landgraaf, Sittard en Geleen werden doorzocht. Waardevolle spullen, zoals 20 oldtimers, een aantal luxewagens, twee vuurwapens, zeldzame munten en dure schilderijen, werden in beslag genomen.

Vleugellam
Het is opvallend dat de panden en de grond van J. nu al verbeurd zijn verkaard. Dat betekent dat ze nu eigendom van de Nederlandse staat zijn. J's advocaat Theo Hiddema stelt dat het OM zijn cliënt daarmee 'vleugellam' heeft gemaakt. De advocaat noemt de beslaglegging 'dubieus'. Hij gaat zowel de strafklacht tegen J. als de verbeurdverklaring aanvechten.



bron: rtl
Surveillance-Fietsdinsdag 18 augustus 2009 @ 13:22
Gooverdinsdag 18 augustus 2009 @ 13:32
Je zal maar huurder zijn in zo'n pand.
charondinsdag 18 augustus 2009 @ 13:34
Hmm. Weet iemand hoe die zaak heet?
LordNemephisdinsdag 18 augustus 2009 @ 13:42
Justitie zal heus niet zomaar al die spullen in beslag nemen. Daadkracht, eindelijk! Dat zou justitie vaker moeten doen.
Rijpiedinsdag 18 augustus 2009 @ 13:43
verkeerde topic
voyeurdinsdag 18 augustus 2009 @ 15:01
quote:
Op dinsdag 18 augustus 2009 13:34 schreef charon het volgende:
Hmm. Weet iemand hoe die zaak heet?
De man heet Joep Jansen.
Apogistdinsdag 18 augustus 2009 @ 18:55
volgens mij heeft de overheid expres gewacht tot hij zoveel vastgoed had geaccumuleerd. Kan de nederlande staat weer lekker een zakcentje aan verdienen in deze tijden van geldnood. Niet dat ik het er noodzakelijk mee oneens ben hoor.
Stroekievrijdag 21 augustus 2009 @ 19:07
tvp