Wat ben jij een grafuser zegquote:Op maandag 17 augustus 2009 14:41 schreef BereNDD het volgende:
Mijn suggestie: Jitzzeeee
kan problemen verhelpen dmv eigen ervaringen
ervan uitgaande dat je docenten zoekt
Klopt, maar daarmee krijg je geen onderwijsbevoegdheid, voor zover ik het heb begrepen. Het is een verdiepingsmaster voor hen die reeds in het (speciaal) onderwijs werkzaam zijnquote:Op maandag 17 augustus 2009 14:52 schreef chris10 het volgende:
Ken alleen de post-hbo opleiding waarbij je twee dagdelen in de week naar school moet en verder daarnaast wel alvast kan werken in 't speciaal onderwijs. Daar moet je echter 'gewoon' voor solliciteren (eventueel als zij-instromer).
Edit:
Ik heb ondertussen begrepen dat deze post-hbo opleiding tegenwoordig een twee jarige (deeltijd) master studie 'Special Educational Needs' is...
Ik heb zelf ook op zo'n school gezeten, hoorquote:Op maandag 17 augustus 2009 18:53 schreef leipeshitouwess het volgende:
Grapjas nooit doen, ik zit op een doven/slechthorenden/slechtpratenden school, die leraren worden helemaal crazy
Ben ook slechthorend btw![]()
Aha oke, welke?quote:Op maandag 17 augustus 2009 19:01 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik heb zelf ook op zo'n school gezeten, hoor.
Dank je voor je inhoudelijke reactiequote:Op maandag 17 augustus 2009 20:05 schreef Nimose het volgende:
Bij mijn weten hebben de meeste mensen in het SO en VSO een Pabo-diploma aangevuld met bijvoorbeeld Master Special Educational Needs, of voorgangers daarvan, of bijvoorbeeld aanvullend een WO-opleiding zoals orthopedagogiek.
Ik heb echter meer zicht op het SO (de jongere kinderen) dan op het VSO. Wel weet ik dat mensen die bijvoorbeeld op een gecombineerde SO/VSO school werken ook wel eens wisselen van een SO naar een VSO-klas.
Ik denk ook dat je het werken in het speciaal onderwijs niet moet onderschatten. Je hebt er natuurlijk zelf ook op gezeten, maar ik denk dat kinderen die "alleen maar" slechthorend zijn tegenwoordig vaker mbv een rugzakje terecht komen in het reguliere onderwijs. In principe is de overheid erop gericht om zoveel mogelijk kinderen naar een gewone school te laten gaan. Dat betekent dat de "ergere" gevallen in het speciaal onderwijs komen. Op cluster 2-scholen, de scholen voor kinderen met een auditieve of communicatieve beperking, komen bijvoorbeeld ook kinderen met autisme voor. Dit kan echter erg per school verschillen.
Kortom, jij hebt natuurlijk veel inhoudelijke kennis, maar ik betwijfel het in hoeverre je hiermee iets kunt binnen het speciaal onderwijs omdat het vaak veel specifieke pedagogische kennis vereist. Het meest logische lijkt me dat je een verkorte Pabo-opleiding moet doen, maar dan moet je op reguliere scholen lesgeven en dat wil je juist niet... Maar goed, ik zou even afwachten wat je van de hogescholen hoort. Misschien is er meer mogelijk dan ik denk. Succes
Ik ben benieuwd wat er mogelijk isquote:Op maandag 17 augustus 2009 20:48 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Dank je voor je inhoudelijke reactie. Ik ben me ervan bewust dat het lesgeven op het speciaal onderwijs geen sinecure is. Heb in een grijs verleden ook al eens stage gelopen op een dovenschool
.
Als ik vacatures in het VSO bekijk, dan zie ik dat er gevraagd wordt om een pabo-opleiding of een lerarenopleiding, bij voorkeur aangevuld met, idd, een master SEN.
En het is niet zo dat ik niet op het regulier onderwijs wíl lesgeven, maar dat gewoon niet kán. Ik lijk na een paar missers eindelijk de persoon te pakken te hebben die ik hebben moet op de HU, dus ik ga morgen even mailen. Post hier wel wat de uitkomst is
.
En ik heb overigens op een school voor slechthorenden in Groningen gezeten, 3 jaartjes. En de kleutertijd heb ik op een school voor SO in Friesland doorgebracht. Voor de rest regulier onderwijs gevolgd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |