FOK!forum / Literatuur, Taal en Kunst / (creatief) proza schrijven (cursus)
Armoeddonderdag 13 augustus 2009 @ 03:20
Wat wordt hier eigenlijk mee bedoeld? Iemand ervaringen? Wat behandelen ze precies (alle omschrijvingen die ik kan vinden zijn nogal vaagjes)? Wat kan ik ervan leren?
p-etr-adonderdag 13 augustus 2009 @ 08:35
Nja, je leert beter schrijven door middel van opdrachten en oefeningen. Denk dan aan free writing (bandeloos schrijven tot je papier of de tijd vol is), andere manieren bedenken om een doodgewoon voorwerp te omschrijven, dat soort dingen om mee te beginnen, en dan later in een cursus grotere opdrachten zoals een kortverhaal, al dan niet met een vaststaand onderwerp. De docent heeft als het goed is veel ervaring in creatief schrijven en geeft jou feedback op je werk. Ook bespreek je het werk van anderen in de groep.

Zoiets zal het zijn... Maar natuurlijk is iedere cursus anders.
DaMartdonderdag 13 augustus 2009 @ 08:58
In de cursus die ik een paar jaar geleden heb gevolgd aan de Volksuniversiteit, werd iedere week een ander aspect van een verhaal uitgelicht. De ene keer de opbouw en waar die aan moet voldoen, personages kwamen aan bod, het bedenken van een onderwerp, etc.

Iedere week moest je een kort verhaal inleveren, dat door de docente, die zelf een aantal boeken op haar naam heeft staan, werd beoordeeld en van commentaar voorzien. Ook konden je medecursisten commentaar geven op jouw verhaal en jij op dat van hen.

Al met al was het zeker leerzaam, sindsdien pak ik sommige dingen namelijk anders aan met schrijven.