abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_72365214
50 km diepte geeft toch nog potentie voor een aardig golfje

In het westen? Jakarta?
pi_72365305
Jakarta meldt schade aan kantoorgebouwen. Denk door de golflenge, het leek hier of ik 30 cm naar links en rechts bewoog.. andere aardbevingen die ik zo heb meegemaakt waren meer trillingen als een vrachtwagen of trilplaat.. die was echt anders.
pi_72365409
Meer schade gemeld in Jakarta inmiddels. Ze probeerden te bellen, maar verkeerd verbonden.
pi_72365541
quote:
Op woensdag 2 september 2009 10:14 schreef indahnesia.com het volgende:
7.4, wachten op berichten hier..
Inmiddels 7.0 volgens USGS.
pi_72365984
Flinke schade in west Java. Veel huizen met scheuren in de muren, dakpannen op de grond. Kantoren in Jakarta dus ook schade. Volgens mij stonden er zo 30 miljoen mensen buiten, want er wonen er nogal veel op dit eiland.
pi_72366139
Realiseer me nu pas dat ik ten tijde van de beving hier dansende hoogspanningsmasten heb zien bewegen. Die dingen gaven gelukkig mee, dus staan ze allemaal nog.
pi_72366360
Hoe laat was die beving lokale tijd?
pi_72366411
quote:
Paniek in Jakarta door aardbeving

Een zware aardbeving onder de zeebodem op minder dan 200 kilometer afstand van de Indonesische hoofdstad Jakarta, heeft paniek op westelijk Java en een kleine vloedgolf veroorzaakt. De autoriteiten meldden tientallen ingestorte gebouwen en andere schade ten zuiden van Jakarta en ten zuiden van Bandung.

Aardbeving ten zuidwesten van Java

In Jakarta zelf brak op veel plaatsen paniek uit. Er werden volgens ooggetuigen gebouwen ontruimd, omdat ze schokten door de beving die wel een minuut duurde. Veel mensen verlieten geschrokken kantoren en winkelcentra.

Het Amerikaanse seismologische instituut US Geological Survey berichtte dat de beving een kracht had van 7,0 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag ruim 140 kilometer ten zuidwesten van Java op bijna 50 kilometer onder de zeebodem. Aanvankelijk werd de beving zwaarder en op een andere diepte ingeschat.
pi_72366464
quote:
Op woensdag 2 september 2009 11:54 schreef Frutsel het volgende:

[..]
dat 140 km van Java klopt niet als ik zo op mijn google maps kijk. 140 km van de hoofdstad van West Java (Bandung), moet dat zijn.
pi_72366569
quote:
Op woensdag 2 september 2009 11:54 schreef indahnesia.com het volgende:
pssts Fruts: http://blog.indonesiepagina.nl
quote:
Op woensdag 2 september 2009 11:55 schreef indahnesia.com het volgende:

[..]

dat 140 km van Java klopt niet als ik zo op mijn google maps kijk. 140 km van de hoofdstad van West Java (Bandung), moet dat zijn.
Dat geloof ik direct Hoop dat het meevalt qua schade en/of slachtoffers
Tsunami alarm nog steeds van kracht?
pi_72366898
Nee, alarm werd een uur na de beving alweer ingetrokken. Beelden van schade (daken, scheuren en gesprongen ramen) komen nu binnen.
pi_72366918
Mogelijk doden bij een aardverschuiving door de beving, ben het bericht nu aan het vertalen.
pi_72368309
Ik hoorde net op de radio dat de zeespiegel op sommige plaatsen ineens een halve meter steeg, maar dat dit nauwelijks schade heeft veroorzaakt.
Op zaterdag 15 augustus 2009 23:05 schreef eer-ik het volgende:
Ik vind je sig nogal denigrerend.
pi_72368435
quote:
Op woensdag 2 september 2009 13:06 schreef OA het volgende:
Ik hoorde net op de radio dat de zeespiegel op sommige plaatsen ineens een halve meter steeg, maar dat dit nauwelijks schade heeft veroorzaakt.
Wat ze hier melden in maximaal 20 centimeter. Maar dat is geen nieuws hier, er zijn doden te betreuren bij een aardverschuiving veroorzaakt door de beving. Mogelijk tientallen doden.
pi_72368725
Tot nu toe 15 doden..
pi_72373326
Inmiddels 32 doden.
pi_72391788
quote:
Dodental aardbeving Java loopt op

Het dodental van de krachtige aardbeving bij Java blijft oplopen. Zeker 42 mensen zijn omgekomen door de beving van woensdag, meldden de autoriteiten. Het dodental loopt vermoedelijk nog verder op, verklaarde een woordvoerder van de Indonesische rampenbestrijding.

Meer dan driehonderd mensen zijn door de aardbeving gewond geraakt. De meeste slachtoffers werden aangetroffen in de puinhopen van hun ingestorte huis. De autoriteiten hebben gemeld dat er ongeveer 1300 gebouwen zijn ingestort of schade hebben opgelopen ten zuiden van Jakarta en ten zuiden en zuidoosten van de West-Javaanse hoofdstad Bandung.

Trillingen
Duizenden mensen verlieten hun huizen en gebouwen zodra ze de eerste trillingen voelden. ,,Mensen schreeuwden en ik deed snel mijn hoge hakken uit en rende zo snel als ik kon het winkelcentrum uit'', aldus de 18-jarige studente Rini vanuit Jakarta, waar zeker 27 mensen gewond raakten.

Vooral de plaats Tasikmalaya zou zwaar getroffen zijn. Een lokaal radiostation uit deze plaats meldde juist dat Bandung het zwaarst getroffen is. De schade in Tasikmalaya zou meevallen, maar de omringende gebieden zijn erger getroffen.

Ingestort
,,Alle gebouwen langs de weg van het station tot aan mijn huis zijn zo goed als ingestort'', zei een politieagent uit Tasikmalaya. ,,Door de naschokken bleven mensen op straat staan, maar ze zijn nu naar huis gegaan om te gaan eten bij het verbreken van het vasten tijdens de ramadan.''

De schokken werden ook gevoeld in de 500 kilometer verderop gelegen stad Surabaya en het 700 kilometer verderop gelegen eiland Bali. Indonesië ligt op de zogenoemde Ring van Vuur, waar continentale platen rond de Grote Oceaan op elkaar botsen. Hierdoor wordt het land geregeld getroffen door aardbevingen en vulkaanuitbarstingen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')