quote:
Op zondag 9 augustus 2009 23:27 schreef Remco026 het volgende:Ook hier moet je me niet op vastbinden, maar een PTLS'er gaat volgens mij mee met een eenheid op bijvoorbeeld een patrouille en verricht medische hulp waar nodig.
Een CLS'er is meestal gewoon iemand van de eenheid die een CLS cursus heeft gevolgd en kan onder zware omstandigheden hulp verlenen. (Denk hierbij aan bijvoorbeeld een injectie geven in het donker)
ik ben ptls'er, maar omdat ik niet bij n gnk eenheid zit ben ik tot cls'er benoemd

maar n ptls'er is een soldaat functie en dan kun je terecht komen als chauf op een ambulance of bijvoorbeeld in een mogos als soldaat omloop/manusje van alles.
Voor TS is dit niet van belang, het is zonde om een sld functie te doen als je de havo doet. Als ik TS was zou ik voor een Algemeen Militair verpleegkundige functie gaan, dan ben je sergeant(1) en dan doe je net ff

wat meer medische handelingen dan een ptls'er.