Wij zijn de woonkamer aan het doen. Er zit nu een kleur op de muren die zich het best laat omschrijven als okergeel. Dat was een foutje van de mengafdeling van Gamma want het had zandkleurig moeten zijn. Maar eenmaal erop stond het niet eens zo gek dus hebben we dat zo gelaten.
Nu zijn we acht jaar verder en is het ons toch gaan vervelen. Ik wil de kamer licht en landelijk. Fris en levendig. En vooral dat-ie ruimer lijkt dan nu met dat betrekkelijk donkere oker.
Maar ik wil geen spierwit op de muren. Dat past bij ons en onze spullen niet.
Ook wil ik geen crème zoals het chantilly (roomwit) van Histor dat in de gang en op de overloop op de muren zit. Dat vind ik te gelig voor in de woonkamer.
Eigenlijk wil ik iets dat de uitstraling en frisheid heeft van spierwit, maar toch de warmte van roomwit.
We hebben al honderden stalen meegenomen naar huis maar kunnen het niet goed eens worden. En bovendien heb ik een beetje mijn bekomst van mengverven want het wordt toch altijd anders dan op zo'n strookje. Ik denk dat ik deze keer gewoon eens voor een standaard emmer muurverf ga. Van Flexa of Histor of zo. Flamant krijtverf, mag ook.
Maar welke??? Heeft iemand De Gouden Tip voor mij?
Oh, vergeet ik te melden: we gaan de 12 jaar oude geloogd grenen (

) meubelen ook wit verven, liefst in dezelfde tint als de muur dus. Warm en fris wit tegelijk.
Onze grenen vloer wordt gewoon blank gelakt dus daar hoeven we niet echt rekening mee te houden qua tint.