Zum kotzen toch?quote:De Telegraaf is na de dood van RTL-cameraman Stan Storimans onder 'valse voorwendselen' het huis van zijn vrouw binnengegaan om haar uitspraken te ontlokken over zijn dood. Dat zegt RTL-nieuwslezer Rick Nieman deze week in een interview met VK Banen. Storimans kwam in augustus om het leven in Gori, toen hij samen met RTL-verslaggever Jeroen Akkermans verslag deed over het conflict tussen Georgië en Rusland.
"Twee Telegraaf-verslaggevers zijn vlak nadat het gebeurd was naar Stans huis gegaan, hebben zich voorgedaan als vrienden van Stan en hebben zijn vrouw het hemd van het lijf gevraagd. De volgende dag stonden allerlei uitspraken van haar in de krant", zegt Nieman in VK Banen. "Dat je onder valse voorwendselen iemands huis binnendringt en gaat ondervragen, vind ik heel erg." De Telegraaf-journalisten zouden zich pas na een tijd kenbaar hebben gemaakt, waarna het gesprek werd afgebroken.
De lezing van Nieman wordt door een andere bron bevestigd. De Telegraaf zette bovendien een expliciete foto van het lichaam van Storimans in de krant, die de familie erg schokte. Telegraaf-journalist Coen Springelkamp ontkent de aantijgingen echter. "We zijn netjes te werk gegaan en we hebben ons duidelijk kenbaar gemaakt als journalist. De fotograaf die mee was, kende Stan goed. Later is er nog contact geweest met de familie. Dat is alles wat ik erover zeg."
quote:Op donderdag 23 juli 2009 11:53 schreef JeMoeder het volgende:
Een te verwachten actie van Nederlands' grootste rioolblad:
[..]
Zum kotzen toch?![]()
![]()
Nee hoor.quote:"We zijn netjes te werk gegaan en we hebben ons duidelijk kenbaar gemaakt als journalist. De fotograaf die mee was, kende Stan goed. Later is er nog contact geweest met de familie. Dat is alles wat ik erover zeg."
Als je langsgaat bij een kersverse weduwe, dan is dat om je medeleven te betuigen. Anders heb je er niks te zoeken. Mevrouw hoefde ook geen journalisten te verwachten, anders dan omdat het collega's zijn en ze hem kenden. Als je toch wat journalistieks wil doen dan ga je dat heel voorzichtig, en heel uitdrukkelijk vragen. Het liefst ook nog aan iemand die iets meer op afstand staat.quote:Op donderdag 23 juli 2009 13:32 schreef Ryon het volgende:
Ik geloof best dat de Telegraaf gebruik heeft gemaakt van de connecties die journalisten met elkaar hebben om de vrouw te spreken te krijgen, maar ik denk wel dat de boel flink is opgeblazen.
De krant schikt zich gewoon naar haar doelgroep.quote:Op donderdag 23 juli 2009 14:54 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Gewoon een kwestie van het meest elementaire fatsoen. Maar dat is teveel gevraagd voor de Telegraaf.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |