FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Health Organization: Britse tieners ga seksen met elkaar!
Pyzondag 12 juli 2009 @ 23:05
quote:
Britse tieners krijgen advies: ga toch lekker seksen
12-07-2009 | Door: DAG

Nieuwe voorlichtingsfolder voor scholieren windt er geen doekjes om: 'An orgasm a day keeps the doctor away!'

Een folder van de Britse gezondheidsdienst National Health Service komt met een opmerkelijk seksadvies aan Britse scholieren. In plaats van te waarschuwen voor ongewenste zwangerschappen en mogelijke geslachtsziekten, is het blaadje erop gericht jongeren te wijzen op de positieve kanten van seks voor de gezondheid.

Twee keer per week

Volgens de National Health Service hebben tieners recht op een plezierig seksleven en is geregelde geslachtsgemeenschap goed voor hun cardiovasculair systeem. Onder het kopje ‘An orgasm a day keeps the doctor away’ staat het advies om vijf porties groente en fruit per dag te eten, en minstens drie keer per week een half uur te bewegen: ‘Dus wat dacht je van seks en masturbatie twee keer per week?’

De makers van de folder vinden volgens The Sunday Times dat er te lange tijd alleen aandacht is geweest voor de noodzaak van veilige seks, terwijl uit het oog is verloren waarom de meeste mensen seks hebben: voor hun plezier.

Eerste keer

Een van de bedenkers, Steve Slack, stelt dat de folder geenszins een aanmoediging is om jongeren er op los te laten seksen. De informatie zou tieners juist langer laten wachten met de eerste keer, omdat ze nu weten dat ze er ook plezier aan zouden moeten beleven.

Maar volgens Anthony Seldon, een leraar die onder meer lessen ‘emotioneel welzijn’ geeft op een middelbare school, is dat klinkklare nonsens. Hij noemt de nieuwe aanpak ‘betreurenswaardig’.
Hup tieners, ga seks hebben
Disanazondag 12 juli 2009 @ 23:06
Helemaal niet 'betreurenswaardig'... leuk
Pyzondag 12 juli 2009 @ 23:09
quote:
An orgasm a day keeps the doctor away
Hier is ook wetenschappelijke onderbouwing veur heur
Martijn_77maandag 13 juli 2009 @ 07:42
quote:
Op zondag 12 juli 2009 23:09 schreef Py het volgende:

[..]

Hier is ook wetenschappelijke onderbouwing veur heur
Ja zeker