Durf bijna dit topic niet te openen want ik schaam me rot. Een lamp ophangen wil nu al niet lukken

... En dan te bedenken dat het hele huis nog verbouwd moet worden. Maar goed on topic:
Ik ben lampen aan het ophangen in ons nieuwbouwhuis. De centraaldozen zijn voorzien van een centraaldoosdeksel van het type: Attema 5011, centraaldoosdeksel rond met insteekklem.
Plaatje:
![]()
Zat eerst niet echt goed op te letten dus hop deksel eraf (na een halve kilo spuitwerk eraf gebikt te hebben) knip knip draadjes door, en een kroonsteentje gemonteerd voila lamp doet het.
Toen ik iets beter naar de deksel keek zag ik dat het blijkbaar mogelijk moet zijn om de draden van de fitting rechtsteeks op het kroonsteentje van de deksel te monteren. Had ik eerst niet gezien door een dikke laag spuitwerk.
Da's mooi dacht ik kunnen die plafondplaatjes blijven zitten. Echter je kan niet zien waar blauw of zwart zit dus ik neem aan dat het plafondplaatje toch even los gemaakt moet worden voor de kleurencheck? Of zit er een systeem in?
Tweede vraag is belangrijker. Ik krijg met geen mogelijkheid de draden van de fitting in het onderste gedeelte van het kroonsteentje. Bij de beschrijving lees ik: Snelle montage dankzij steekcontacten met veerklem. Maar ik krijg het niet voor elkaar om uit te vinden waar de draden van de fitting in moeten.
Nu viel mij wel op dat als je de draden die in de centraaldoos zitten iets verder stript je deze kan doorduwen (na schroefjes losdraaien) en dat er dan een prachtig oogje zichtbaar wordt. Moet ik daar dan de draden van de fitting in vrotten, oogje weer omhoogduwen (kan volgens mij niet omdat de draad dan beschadigen/klemmen maar goed) en schroefje weer vast draaien?
Ben aardig in aanzien gedaald bij de vrouw des huizes mag ik wel stellen