FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Jongeren: "Illegale wapens gemakkelijk te krijgen"
MPGmaandag 6 juli 2009 @ 17:26
Uit een enquête van Top-X, het jongerenpanel van EénVandaag, blijkt dat 56 procent van de jongeren geen moeite heeft met het illegaal verkrijgen van een wapen. De enquête werd gehouden onder bijna 1900 jeugdigen, in de leeftijd van 12 tot en met 24 jaar.

De jongeren komen aan de wapens via internet, kennissen of een illegale handelaar. Vanavond besteedt EénVandaag in de uitzending aandacht aan het gemak waarmee bijvoorbeeld een vlindermes of pepperspray geregeld kan worden via internet.

EénVandaag onderzocht het wapenbezit onder jongeren. Eenderde van de ondervraagde jongeren kent iemand die een wapen bezit, en eentiende beweert zelf een wapen te hebben. Opvallend is dat bijna alle wapenbezitters jongens zijn. Bij de meisjes is het wapenbezit juist heel laag.

Twintig procent van de ondervraagden voelt zich veiliger met een wapen op zak. De grootste groep voelt zich juist minder veilig, als men over straat gaat met een mes, pistool of pepperspray op zak. Dit zijn vooral meisjes.

Een ruime meerderheid van de jongeren is een voorstander van het preventief fouilleren door de politie. Agenten mogen zonder aanleiding onderzoeken of je een wapen bij je draagt, zo stelt tachtig procent van de ondervraagden. Ook zijn de jongeren voor het geven van pepperspray aan buschauffeurs, een voorstel van Mark Rutte.

De aflevering van EénVandaag waarin de resulaten van het onderzoek te zien zijn wordt om 18.15 uur uitgezonden op Nederland 1.

 

Jongeren: "Illegale wapens gemakkelijk te krijgen"
kolonel-knalpiemelmaandag 6 juli 2009 @ 17:29
Och jee, wat een kop weer.

Met illegale wapens denk ik aan een minigun, AK47 of een RPG.
Maar nee, het gaat om een vlindermes, of een busje pepperspray.

!
Unauthorisedmaandag 6 juli 2009 @ 17:31
NWS...
Beetlebummaandag 6 juli 2009 @ 17:31
vlindermessen zijn toch gewoon te koop bij de meeste gereedschapswinkels?
en heb ze ook zien liggen in de vitrine bij een winkeltje in scheveningen...

weer zo'n vaag onderzoek door een team van melkert-gastjes....
D.maandag 6 juli 2009 @ 17:34
quote:
Op maandag 6 juli 2009 17:31 schreef Beetlebum het volgende:
vlindermessen zijn toch gewoon te koop bij de meeste gereedschapswinkels?
Die hebben een korter lemmet
wapwipmaandag 6 juli 2009 @ 17:35
Vlindermes is toch geen wapen man, ik dacht ook aan uzi's en dat soort spul
Asgardmaandag 6 juli 2009 @ 17:35
Top-X
Ga toch weg man. Niemand (afgezien van bejaarden die alles geloven wat er op tv word verteld) neemt jullie nog serieus na die download-poll.
Jongerenpanel my ass.
D.maandag 6 juli 2009 @ 17:38
quote:
Op maandag 6 juli 2009 17:35 schreef wapwip het volgende:
Vlindermes is toch geen wapen man,
Tot je er eentje tussen je ribben hebt hangen, dan piep je wel anders
#ANONIEMmaandag 6 juli 2009 @ 17:40
Het bijzondere is natuurlijk dat het dragen van een wapen je persoonlijke situatie niet veiliger maakt maar onveiliger.

- Men zoekt eerder de confrontatie op dan dat deze vermeden wordt omdat men een wapen draagt.
- Men is zelf vaker agressor door het verhoogde zelfvertrouwen.
- Het wapen wordt vaak tegen de drager gebruikt doordat het ontfutseld wordt of de drager verwondt zichzelf door onkundig gebruik.

Daar komt bij dat veiligheid vooral tussen de oren zit. Mensen hebben een bepaald idee over veiligheid op straat dat meestal niet strookt met de werkelijkheid. Door het dragen van een wapen zal men zich onveiliger gaan voelen omdat men zichzelf er steeds aan herinnert als het wapen gezien wordt.
wapwipmaandag 6 juli 2009 @ 17:42
quote:
Op maandag 6 juli 2009 17:38 schreef D. het volgende:

[..]

Tot je er eentje tussen je ribben hebt hangen, dan piep je wel anders
je weet heus wel wat ik bedoelde
D.maandag 6 juli 2009 @ 17:46
quote:
Op maandag 6 juli 2009 17:42 schreef wapwip het volgende:

[..]

je weet heus wel wat ik bedoelde
Dat wel, ben het er alleen niet mee eens

Je hoort ook vaker dat iemand neergestoken wordt dan dat iemand met zijn AK-47 in het cafe staat te zwaaien. Kennelijk is het gebruiken van een mes steeds laagdrempeliger geworden
wapwipmaandag 6 juli 2009 @ 17:49
quote:
Op maandag 6 juli 2009 17:46 schreef D. het volgende:

[..]

Dat wel, ben het er alleen niet mee eens

Je hoort ook vaker dat iemand neergestoken wordt dan dat iemand met zijn AK-47 in het cafe staat te zwaaien. Kennelijk is het gebruiken van een mes steeds laagdrempeliger geworden
Maar bij illegale wapens denk ook jij, niet meteen aan een vlindermes (gok ik)
D.maandag 6 juli 2009 @ 17:52
quote:
Op maandag 6 juli 2009 17:49 schreef wapwip het volgende:

[..]

Maar bij illegale wapens denk ook jij, niet meteen aan een vlindermes (gok ik)
Het eerste wat ik dacht was pistool
Klonkmaandag 6 juli 2009 @ 18:18
schopje naar NWS