snap je het concept van smileys?
desalniettemin vind ik het nut van het Montreal protocol aantonen door te laten zien hoe kut de wereld zou zijn geweest op een datum dat de meeste van ons al dood zijn (en de wetenschappers zelf al helemaal, aangezien die waarschijnlijk wat ouder zijn dan de gemiddelde Fok!ker) een beetje... tsja... speculatief.
laat dan zien wat het verschil in 2009 zou zijn geweest. Maar nee, de meest recente vergelijking tussen observatie, voorspelling en voorkomen is van 2002 volgens onderstaand grafiekje.
![]()
Op dat tijdstip is het verschil tussen observatie, voorspelling en voorkomen nog zo klein dat ik twijfel of je er wel een significant verschil is.
Daarnaast erger ik me aan "The largest recorded Antarctic ozone hole was recorded in 2006, with holes of slightly smaller size since then." Als je in een discussie over zee-ijs of zeespiegel of temperatuur zegt dat er sinds 2006 een verandering in de trend lijkt te zijn krijg je een hele lading shit over je heen dat het niet significant is en veel te korte termijn om conclusies uit te trekken. Maar als deze mensen zeggen dat er sinds 2006 verbetering is, dan is het opeens keihard bewijs dat we dingen kunnen veranderen als we willen. Apart,
Maar verder ben ik helemaal pro-Montreal, hoor. Ik ben het alleen niet eens met de methode die deze onderzoekers gebruikt hebben en de stelligheid waarmee ze daaruit conclusies trekken.