Niks mis met Ikea, maar je moet er wel doordeweeks heen gaan, en liefst een beeetje vroeg. Anders wordt je gek van de jankende kinderen. Op de site kan je al van tevoren zien of ze de spullen die je wilt op voorraad hebben, en zelfs in welke stelling ze staan. Je hoeft feitelijk niet eens de showroom in, je kan gelijk naar het magazijn.
Overigens kleven aan reguliere meubelzaken ook nadelen. Bij Ikea kan je je aankopen gelijk meenemen, bij andere zaken moet het vaak besteld worden, kun je maanden wachten, en dan bestaat alsnog de kans dat uiteindelijk de kleur niet blijkt te kloppen. En dat tegen prijzen die makkelijk 5 tot 10x hoger zijn dan bij Ikea.
Ik heb eigenlijk maar 1 klacht over Ikea, dat is dat het in elkaar zetten van hun meubels steeds zwaarder werk wordt. Vroeger ging alles met zo'n zwengeltje, tegenwoordig moet je met schroevendraaiers, boormachines en hamers aan de slag. De schroefgaten zijn steevast te klein geboord (expres, ivm stevigheid?) dus je moet keihard schroeven om die schroeven erin te krijgen. Ik heb het met de accuschroefboormachine geprobeerd, maar die trok het al helemaal niet. Ook heb ik al eens gehad dat ik de gaten voor de deurknoppen zelf moest boren in de deurtjes. Vroeger stond Ikea er bekend om dat je geen gereedschap nodig had, en kon alles met de meegeleverde inbussleutel in elkaar worden gezet, dat was een stuk makkelijker.
Newman: I'm a U.S. Postal worker.
George: Aren't those the guys that always go crazy and come back with a gun and shoot everybody?
Newman: Sometimes...