abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_70533048
Dit soort boekverliezen voel je toch echt wel aankomen als je 1 snelle blik in de accountants papiertjes van ABN kijkt? En je dus donders goed weet dat je nog extra kapitaal nodig hebt, dit soort shit gebeurt niet zo maar van 1 op de andere dag. Vraag me af waarom ze dit soort dingen nooit in 1 keer zo goed mogelijk kunnen regelen ipv, geld na geld overhevelen naar zo'n bank, want ja dan lijkt het wel degelijk op een bodemloze put.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_70533280
Hier een PDF waarin De Algemene Rekenkamer het een en ander verhelderd: Klik

Het bedrag van 23,3 miljard komt tot stand door de deelneming in Fortis voor 16,8 miljard EUR en 6,54 miljard EUR in RFS Holding. Dat is de holding waarin Royal Bank of Scotland, Fortis (nu de NL staat) en Santander, ABN Amro Holding NV in hebben gestopt. Zie ook dit organogram:

quote:
De Nederlandse staat heeft de onmiddellijke aflossing verzorgd van de kortlopende schulden van Fortis Bank Nederland (FBN) aan Fortis Bank SA/NV voor een bedrag van ¤ 34 miljard. Daarnaast zijn de langlopende leningen voor een bedrag van ¤ 16,075 miljard overgenomen. Tot nu toe financiert de Nederlandse staat deze leningen grotendeels.
quote:
Daar was ook de treasuryfunctie van de Fortis Holding ondergebracht. Na de afsplitsing van de Nederlandse delen van Fortis was er dus geen volwaardige treasuryfunctie meer aanwezig. De treasuryfunctie van ABN AMRO was (ongelukkigerwijs) «meeverkocht» aan RBS, zodat daar niet op teruggevallen kon worden. Door het ontbreken van de treasuryfunctie heeft het Agentschap van het Ministerie van Financiën deze taak tijdelijk op zich genomen, totdat de bank zelf weer een treasuryfunctie heeft opgebouwd.
Binnen de bankmix van Fortis en ABN-Amro waar Zalm nu dus de leiding over heeft zit dus ook nog een element van de Nederlandse staat die een treasury-functie vervuld (en dus extra risico's loopt(?)). Naast het zijn van aandeelhouder neemt de Nederlandse staat dus ook actief deel aan het bedrijfsproces. Zo te lezen valt er dus nog wel wat uit te leggen door Bos aan de kamer, en de kamer heeft natuurlijk zelf ook een beetje zitten slapen door nu pas te reageren terwijl deze informatie al veel langer bekend is.

Hier verder een overzicht van de interactie van de Nederlandse staat met de 'kredietcrisis': http://www.rekenkamer.nl/(...)4yjbfuv?layout=print
pi_70535309
maar wacht effe, ze hadden toch net al 2.5 miljard gekregen? Nu dus NOG meer geld nodig? Wat een vaag systeem is dit toch. Een systeem waarbij keer op keer geld van belastingbetalers naar rijke banken gaat.
  woensdag 1 juli 2009 @ 06:29:12 #29
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_70535918
quote:
Op woensdag 1 juli 2009 02:34 schreef TubewayDigital het volgende:
maar wacht effe, ze hadden toch net al 2.5 miljard gekregen? Nu dus NOG meer geld nodig? Wat een vaag systeem is dit toch. Een systeem waarbij keer op keer geld van belastingbetalers naar rijke banken gaat.
Welcome to the party...... and place your bets.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  woensdag 1 juli 2009 @ 06:59:34 #30
141482 Q.
JurassiQ
pi_70535999
Goh, die zagen we niet aankomen.
For great justice!
  woensdag 1 juli 2009 @ 07:00:49 #31
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_70536005
als ik zeg om laten vallen, gaan we dan met z´n allen naar de verdoemenis, het is toch van den zotte dat zalm alweer om cash zit te bedelen...
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
pi_70537399
quote:
Op woensdag 1 juli 2009 07:00 schreef Klonk het volgende:
als ik zeg om laten vallen, gaan we dan met z´n allen naar de verdoemenis, het is toch van den zotte dat zalm alweer om cash zit te bedelen...
Dat maakt zalm stiekem niet uit.
Hij krijgt toch wel zijn bonus en/of vertrekregelling.
Al die mooie plekken op aarde, en ik zit hier :N
pi_70542030
quote:
Op woensdag 1 juli 2009 07:00 schreef Klonk het volgende:
als ik zeg om laten vallen, gaan we dan met z´n allen naar de verdoemenis
Dat is een bangmaak scenario. Het is een scenario dat eens onderzocht zou moeten worden vind ik.
  woensdag 1 juli 2009 @ 12:05:54 #34
100980 Zero2Nine
Fatsoen moet je doen
pi_70542277

En bedankt he mensen, hahaha
---
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
  woensdag 1 juli 2009 @ 12:21:33 #35
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_70542727
quote:
Bos krijgt neusje van de zalm van ABN's hypotheken


Een nieuwe steunoperatie voor ABN Amro moet eenderde van de hypotheekportefeuille van de bank onder de hoede van de Nederlandse staat brengen. Het gaat om de meest solide hypotheken die ABN Amro heeft verstrekt.

Dat bevestigde de woordvoerder van ABN Amro tegenover Z24.

Afgelopen vrijdag 26 juni maakte minister Bos van Financiën bekend dat ABN Amro extra steun nodig heeft om op eigen benen te staan.

De Nederlandse tak van ABN Amro zit sinds eind 2007 in een investeringsvehikel dat is opgericht na de overname van de bank door Royal Bank of Scotland, Fortis en de Spaanse bank Santander. ABN Amro Nederland kan niet zomaar uit het investeringsvehikel RFS Holdings worden losgeweekt.

Staatssteun
Om zelfstandig te overleven heeft ABN Amro Nederland minimaal 2,5 miljard euro extra vermogen nodig, schat minister Bos. Aangezien de Nederlandse staat sinds oktober 2008 eigenaar is van de Nederlandse tak van ABN Amro, komen de kosten van deze operatie voor rekening van de belastingbetaler.

Hypotheek-truuk
Een deel van de steun die Bos wil geven, komt neer op een herhaling van de truc die hij eerder dit jaar bij ING toepaste: het afdekken van hypotheekrisico's door de staat.


Bos lichtte vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer toe direct garant te willen staan voor een deel van ABN Amro's Nederlandse hypotheekportefeuille. De eerste 69 miljoen verlies op deze hypotheken zou door de bank betaald moeten worden. Grotere verliezen zouden voor 95 procent ten laste komen van de Nederlandse staat.

Voordeel van deze verzekeringsdeal is dat ABN Amro zelf minder geld hoeft te reserveren om zich in te dekken tegen de financiële risico's van verstrekte hypotheken. Daarmee speelt de bank naar verwachting 1,7 miljard euro vrij.

Belangrijk verschil met de ING-constructie is dat het bij ABN Amro gaat om eigen, Nederlandse hypotheken, terwijl bij ING beleggingen in pakketjes Amerikaanse hypotheken op het spel stonden.

Staat vangt verlies op
Bos wil in totaal voor 34,5 miljard euro hypotheken van ABN Amro verzekeren. De woordvoerder van de bank bevestigt dat het daarbij gaat om ongeveer eenderde van de totale Nederlandse hypotheekportefeuille van de bank, die om en nabij de honderd miljard euro beloopt.


In zijn brief aan de Tweede Kamer benadrukte minister Bos vrijdag 26 juni dat de beoogde hypotheekportefeuille in het verleden "zeer beperkte verliezen" heeft gekend.

De woordvoerder van ABN Amro beaamt dit: "ABN Amro's hypotheekportefeuille kent als geheel een laag risico, maar daarbinnen zijn dit hypotheken met de minste risico's. Het gaat om normale, standaard woninghypotheken van solide klanten zonder achterstanden in hun betalingen."

Bos heeft zijn oog zodoende laten vallen op het neusje van de zalm van ABN Amro's hypotheken. Keerzijde is dat de bank zelf verantwoordelijk blijft voor het iets risicovollere deel van zijn hypotheekportefeuille. Al raken eventuele verliezen op de 'ongedekte' hypotheken de Nederlandse staat hoe dan ook als grootaandeelhouder van de bank.

Concurrentiepositie
Vraag bij dit alles is, of de Bos-truc de concurrentiepositie van ABN Amro op de Nederlandse hypotheekmarkt beïnvloedt. ABN Amro ontkent dit bij monde van de woordoverder categorisch: "Het heeft geen enkele invloed op onze hypotheekstrategie."

ABN Amro voelt zich naar eigen zeggen ook niet beperkt in het sturen van de hypotheekproductie als de beste hypotheken van de bank worden afgezonderd. "De bank streeft een relevant en rendabel marktaandeel na op de hypotheekmarkt. Per mei dit jaar was dat 13,5 procent. De afgelopen twaalf maanden schommelde het marktaandeel tussen de 12 en 17 procent."

Hypotheekrente ABN Amro
Een blik op ABN Amro's hypotheekrente-tarieven toont wel dat de bank momenteel weinig moeite doet om klanten te lokken met scherpe aanbiedingen.

Zo biedt de bank sinds 26 juni een variabele rente van 4,2 procent, als het leenbedrag gemaximeerd is op 75 procent van de woningwaarde bij gedwongen verkoop. De vergelijkbare vijfjaarsrente is bij ABN Amro 5,8 procent.

In beide gevallen zit ABN Amro relatief hoog in de markt, blijkt onder meer uit het rente-overzicht van vergelijkingssite Hypotheekrente.nl. Niets bijzonders, aldus de woordvoerder van de bank: "We hanteren marktconforme rentetarieven, waarmee we een relevant marktaandeel nastreven."
  woensdag 1 juli 2009 @ 12:24:54 #36
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_70542838
It's a fucking scam.... zoveel weet ik wel. Tuurlijk gaan die hypo's down under. Maar goed de belastingbetaler legt een nieuw fundament.
quote:
Een blik op ABN Amro's hypotheekrente-tarieven toont wel dat de bank momenteel weinig moeite doet om klanten te lokken met scherpe aanbiedingen.
Dead cat bounce.
pi_70543987
Ze hadden dat hele gebeuren gelijk moeten laten klappen. Het blijft een bodemloze put. Wie wat bewaartr heeft wat geldt zeker niet voor banken. Waar zijn in vredesnaam al die miljarden die van 1995-2007 winst zijn gemaakt. Elk jaar werden er grotere winsten gemaakt en het is allemaal spoorloos verdwenen?
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  woensdag 1 juli 2009 @ 13:17:48 #38
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_70544581
quote:
Op woensdag 1 juli 2009 13:17 schreef ikweethetookniet het volgende:

[..]

dat is grotendeels uitgekeerd als dividend en er is vpb betaald
En dat dividend is terechtgekomen bij de aandeelhouders bovenop hun koerswinsten die nu dus zitten te omdat ze geld verloren hebben
pi_70622085
quote:
Op dinsdag 30 juni 2009 18:29 schreef Drugshond het volgende:
Zalm: ABN AMRO heeft nog meer geld nodig

Wouter Bos zal, na de injectie van 2,5 miljard van afgelopen vrijdag, nog meer geld in ABN AMRO moeten steken. De oppositie raakt geïrriteerd.
[ afbeelding ]
Gerrit Zalm vraagt om nog meer geld Gerrit Zalm vraagt om nog meer geld

Kort nadat hij in de Tweede Kamer een toelichting gaf op de steun aan ABN AMRO bevestigde Zalm voor de camera van RTL-7 dat minister van Financiën Wouter Bos (PvdA) later dit jaar nog meer geld in ABN AMRO zal moeten steken. De injectie van afgelopen vrijdag noemde Zalm ‘een flinke eerste stap’. Maar ‘waarschijnlijk zal de minister nogmaals naar de Tweede Kamer moeten,’ zei de ABN AMRO-topman.

De bank heeft nog meer geld nodig om de strategie uit te kunnen voeren. Bovendien zal de verkoop van een onderdeel, HBU, waarschijnlijk een boekverlies van enkele honderden miljoenen euro’s opleveren. Hoeveel extra geld er nog in de bank gestoken moet worden, wilde Zalm niet prijsgeven. Later dit jaar verwacht hij daar duidelijkheid over te kunnen verschaffen.

Irritatie
In de Tweede Kamer groeit de weerstand tegen de kapitaalinjecties en de salamitactiek die Bos daarbij hanteert. In oktober 2008 legde Bos 16,8 miljard euro op tafel voor ABN AMRO Nederland, Fortis Bank Nederland en de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Fortis. Bos noemde dit een ‘marktconforme prijs’. De Algemene Rekenkamer constateerde eerder deze maand dat Bos in feite 23,3 miljard euro heeft betaald voor de twee banken en de verzekeraar. Bos noemde het verschil van 6,5 miljard euro ‘een technische verhanging’, die ‘met gesloten beurzen’ heeft plaatsgevonden.

'Eerste keer'
Afgelopen vrijdag maakte Bos bekend dat hij 2,5 miljard euro in ABN AMRO steekt. ‘Dat is nodig om de klanten goed te bedienen en het vertrouwen van spaarders te behouden,’ meent Zalm. Hij benadrukt dat dit de eerste keer is, dat de staat geld in de bank stopt. De 16,8 miljard die Bos in oktober uittrok is ‘naar Brussel gegaan, niet in de bank gestoken’, stelde Zalm.

Kritiek
Vooral de oppositiepartijen zijn kritisch. Maar Zalm pareert de kritiek. ‘Het is bepaald geen bodemloze put,’ stelt hij. Hij streeft naar een ‘kostenbewuste bank die weer een behoorlijke winst gaat maken’. Hij gaat zijn ‘uiterste best doen om ervoor te zorgen dat het geld dat er nu ingestopt wordt, er later bij de verkoop weer uitkomt’.
-------------------------------------
Hmzzzz....
[..]

Nou geloof me maar die bank gaat voorlopig niet onder de hamer (de komende 3 jr)... en als dat gebeurd is dat met dik verlies. In de tussentijd vliegen de miljarden weer in de open haard om het financiele stelsel draaiende te houden.

Man man... wat heeft Groenlink dit toch slim gedaan. De hete aardappel op tijd door verkopen
Groenin had liever verkocht aan Barclays. Dan hadden we nu dit gezeik niet gehad. Maar goed, een aantal aandeelhouders wilde een paar dubbeltjes meer cashen en dan krijg je dit...

Dat er nog mensen zijn die boos worden op topbeloningen voor topbestuurders als Groenink...
pi_70622109
quote:
Op woensdag 1 juli 2009 12:24 schreef Drugshond het volgende:
It's a fucking scam.... zoveel weet ik wel. Tuurlijk gaan die hypo's down under. Maar goed de belastingbetaler legt een nieuw fundament.
[..]

Dead cat bounce.
Ach, zou ik me niet druk over maken. Eerst even de reeds geinhaleerde troep wegwerken en schoonvegen, voor je een nieuwe sigaret opsteekt...
pi_70623181
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 19:15 schreef Halcon het volgende:

[..]

Groenin had liever verkocht aan Barclays. Dan hadden we nu dit gezeik niet gehad. Maar goed, een aantal aandeelhouders wilde een paar dubbeltjes meer cashen en dan krijg je dit...

Dat er nog mensen zijn die boos worden op topbeloningen voor topbestuurders als Groenink...
met Barclays had je hetzelfde probleem: kredietcrisis.
pi_70623247
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 19:49 schreef TubewayDigital het volgende:

[..]

met Barclays had je hetzelfde probleem: kredietcrisis.
Het verschil is dat Barclays haar bod wel gestand kon doen en Fortis eigenlijk al zo goed als failliet was toen men moest schokken voor ABN/Amro.

Groenink had het wel degelijk goed gezien.
pi_70623292
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 19:51 schreef Halcon het volgende:

[..]

Het verschil is dat Barclays haar bod wel gestand kon doen en Fortis eigenlijk al zo goed als failliet was toen men moest schokken voor ABN/Amro.
En Barclays draaide wel lekker?
pi_70623389
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 19:52 schreef TubewayDigital het volgende:

[..]

En Barclays draaide wel lekker?
Behoorlijk wat beter dan Fortis, dat is achteraf ook wel gebleken.
  vrijdag 3 juli 2009 @ 20:45:23 #45
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_70625114
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 19:15 schreef Halcon het volgende:
Dat er nog mensen zijn die boos worden op topbeloningen voor topbestuurders als Groenink...
Nou waar staat hij dan ?
Zonder steun was ABN-AMRO een blok aan een been van de Nederlandse overheid geworden wat nu ook langzaam aan duidelijk wordt.
Groenlink wist dat het ABN-sprookje zo goed als over was. En zocht een strategische partner om het zakenbank concept te continueren.
Fortis wilde maar wat graag (en voor de volledige hoofdprijs) in combinatie met zijn Aziatische posities (PIng An), maar de vis bleek een moeilijk verteerbare haai te zijn. En de rest is bekend.
pi_70625383
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 20:45 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Nou waar staat hij dan ?
Zonder steun was ABN-AMRO een blok aan een been van de Nederlandse overheid geworden wat nu ook langzaam aan duidelijk wordt.
Groenlink wist dat het ABN-sprookje zo goed als over was. En zocht een strategische partner om het zakenbank concept te continueren.
Fortis wilde maar wat graag (en voor de volledige hoofdprijs) in combinatie met zijn Aziatische posities (PIng An), maar de vis bleek een moeilijk verteerbare haai te zijn. En de rest is bekend.
Groenink wilde gaan voor Barclays. De aandeelhouders wilden de twee dubbeltjes meer van Fortis. De rest is bekend.
pi_70625766
Ook Barclays had het enorme pak afschrijvingen in ABN-Amro niet kunnen betalen. ABN-Amro is opgeblazen geweest met enorme hoeveelheden financiële constructies die achteraf nog maar weinig waard bleken. En we kunnen met redelijke waarschijnlijkheid wel stellen dat het Groenink was die hier de aanzet toe heeft gegeven of niet heeft ingegrepen. En verder hebben de aandeelhouders van ABN-Amro hun eigendom erg goed verkocht, RFS hebben een hoger bod gedaan dus is het logisch dat het aan hen verkocht is.
pi_70625953
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 21:07 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ook Barclays had het enorme pak afschrijvingen in ABN-Amro niet kunnen betalen. ABN-Amro is opgeblazen geweest met enorme hoeveelheden financiële constructies die achteraf nog maar weinig waard bleken. En we kunnen met redelijke waarschijnlijkheid wel stellen dat het Groenink was die hier de aanzet toe heeft gegeven of niet heeft ingegrepen. En verder hebben de aandeelhouders van ABN-Amro hun eigendom erg goed verkocht, RFS hebben een hoger bod gedaan dus is het logisch dat het aan hen verkocht is.
Barclays wilde voor een groot deel aandelen inbrengen in plaats van cash. Een stuk verstandiger dan de Fortis-deal natuurlijk.

Groenink heeft de Fortis-deal nooit gewild, maar de aandeelhouder beslist natuurlijk. Ik vind het dan een beetje jammer om Groenink de schuld te geven. Hij wilde dit niet, de bloeddorstige aandeelhouders wel.
pi_70626105
quote:
Op vrijdag 3 juli 2009 21:14 schreef Halcon het volgende:
Barclays wilde voor een groot deel aandelen inbrengen in plaats van cash. Een stuk verstandiger dan de Fortis-deal natuurlijk.
Natuurlijk niet, met harde euro's kun je meer dan met aandelen Barclays. Cash is veel waardevoller dan aandelen omdat het meer investeringsmogelijkheden biedt. Aandelen kun je ook in cash omzetten maar bij grote hoeveelheden zorgt dat voor koersverlies en dus een lagere opbrengt dan de aanvankelijke waarde.
quote:
Groenink heeft de Fortis-deal nooit gewild, maar de aandeelhouder beslist natuurlijk. Ik vind het dan een beetje jammer om Groenink de schuld te geven. Hij wilde dit niet, de bloeddorstige aandeelhouders wel.
Groenink had ABN-Amro niet in al die rommel moet storten. RBS en Fortis hebben gigantische afschrijvingen moeten doen op hun brokje ABN-Amro, de toont aan dat er heel veel lucht in ABN-Amro zat.
pi_70626185
De aandeelhouder heeft meer aan harde cash, vanuit dat oogpunt bekeken valt er wel wat voor te zeggen, maar je kunt onmogelijk beweren dat Groenink het zo had gewild. Hij wilde voor Barclays gaan, hij vond die hele Fortis-deal maar niets. Achteraf heeft hij meer dan gelijk moeten krijgen.

Het probleem van ABN waren de grote kosten. Alles was gefixeerd op groei, status en productie, niet op efficiency. ABN had al jarenlang een kostenprobleem, nu nog steeds trouwens. Maar goed, dat wist men allemaal, ook Fortis. Komt de factor 'status' weer om de hoek kijken. De droom van een hele grote Fortis-bank...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')