abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_69893563
Shit, zit ik op het werk, koelelement vergeten (:

Voor nu maar opgelost door ijskoud water in de andere 2 flesjes te doen, manlief brengt gelukkig straks hrt element even langs...anders was het wel zonde geweest
pi_69990562
Dat zou inderdaad zonde zijn geweest mrien.

Ik ben op zoek naar een elektrische kolf voor op het werk... op marktplaats (hopelijk verkopen ze ook aan Belgen ) staan er een wel een paar, vooral medela en avent.

Zijn er dames die ervaring hebben met verschillende soorten elektrische kolven?

Ik heb er ooit eentje gehuurd via mijn mutualiteit en dat was echt een onding. Ik kolfde sneller handmatig (en da's nu net niet de bedoeling van zo'n ding toch?). Ondertussen ben ik van mutualiteit veranderd, ik heb geen idee of die ook kolfapparaten verhuren.
pi_70019564
Niet zo handig om dit zo kort voor de downtime te posten. Kan niet meer editten, dus dan zo maar het topic terug omhoog duwen...
pi_70019661
Ik heb zelf de Medela Pump in Style Iksje. Ik vind het een erg prettige kolf, wel prijzig maar het geld zeker waard.
Wil je een enkele of dubbele kolf?
pi_70020540
Ik heb nog nooit dubbel gekolfd, geen idee of dat dan erg veel sneller gaat?
Sowieso mag ik niet klagen over mijn opbrengst die ik in 20-25 minuten bij elkaar sprokkel.
Al heb ik op mijn werk maar 15 minuten denk ik per daghelft.
pi_70023481
Het scheelt sowieso tijd omdat je in 1x klaar bent. Ook profiteer je dubbel van de TSR.
Met m'n handkolf was ik altijd veel meer tijd kwijt dan met de Pisa. Op het werk kolfde ik meestal 10 minuten ongeveer
pi_70043287
Hier ook een PISA. 1,5 jaar met veel plezier gebruikt (nu wordt ie niet meer gebruikt omdat kolven zelfs bij 1 nacht logeren niet meer nodig is).
Ik kon in 15 minuten kolven, incl spullen pakken en opruimen/schoonmaken. 5-7 minuten echte kolftijd was hier genoeg bij dubbelzijdig kolven.

Ervaring met een handkolf heb ik niet echt. Alleen in mijn kraamweek 1 of 2x gebruikt om wat vooraf weg te kolven. En met de hand kan ik lang zo goed niet kolven, dus dat was alleen voor noodgevallen.

hier nog eens bekijken hoe we dat komend jaar met lowlands gaan doen (van donderdagochtend tot zondagochtend zonder Pepijn). Als Pepijn dan nog drinkt zal ik wel weer echt moeten kolven... zal wel met de hand moeten worden, want alle losse onderdelen van de kolf zijn hier na 1,5 jaar gebruik weggegaan, dat plastic werd er niet beter en hygienischer op. Bij een volgend kind koop ik voor die 2 tientjes wel nieuwe zachte onderdelen.
  maandag 15 juni 2009 @ 22:37:08 #33
108648 cattie
lieve moeder
pi_70043400
Ik heb de Ameda lactaline Personal, die is tweezijdig en dat is een zegen! Bij Ive kolfde ik 1zijdig dik 20 minuten, nu ben ik binnen de 8 minuten klaar. Erg fijn.
pi_70056410
Bedoel je met "klaar" dan dat de grootste stroom gestopt is of dat je gewoon genoeg bijeen gekolft hebt voor de komende dag?

Piglet, 5-7 minuten, zo snel!
Vooral op het werk zou 15 minuten kolven-en-klaar ideaal zijn, de pauzes duren wettelijk ook maar zo lang (vast verzonnen door een man, die duurtijd) en ik heb sommige dagen een loketfunctie en als ik daar niet te lang moet wisselen met collega's zou dat ook erg fijn zijn.
pi_70058976
tweezijdig elektrisch is idd echt een aanrader. Ik ben bar slecht in kolven maar ik had in het ziekenhuis met een PISA in een minuut of tien twee flesjes van 180 vol en toen stopte ook de melkstroom.
I
  dinsdag 16 juni 2009 @ 20:56:19 #36
108648 cattie
lieve moeder
pi_70073243
quote:
Op dinsdag 16 juni 2009 12:38 schreef Iksje het volgende:
Bedoel je met "klaar" dan dat de grootste stroom gestopt is of dat je gewoon genoeg bijeen gekolft hebt voor de komende dag?

Piglet, 5-7 minuten, zo snel!
Vooral op het werk zou 15 minuten kolven-en-klaar ideaal zijn, de pauzes duren wettelijk ook maar zo lang (vast verzonnen door een man, die duurtijd) en ik heb sommige dagen een loketfunctie en als ik daar niet te lang moet wisselen met collega's zou dat ook erg fijn zijn.
Ik stop als ik voldoende heb, vaak 1,5x de hoeveelheid die Fee drinkt. Als ik doorga totdat de stroom stopt, lopen de flesjes over.. (Soms droom ik wat weg en gebeurd dat ook. )
pi_70180812
Ik stop ook als ik genoeg heb, of als m'n flesjes vol zitten (150cc).Vaak kolf ik max 10-15 minuten, vaak ben ik al sneller klaar. Eerst was het altijd ook maar een minuut of 5, dat heb ik nu niet meer vreemdgenoeg.

Gisteren heb ik voor het laatst gekolfd op het werk heb ik besloten. Vandaag niet gekolfd en dat ging gelukkig heel goed. Nu is het weer tijd voor een echte pauze op m'n werk i.p.v. kolven, maar ik heb het er zeker weten graag voor over gehad!
pi_70514181
Ik geef sinds een tijdje de moedermelk volledig met de fles. Dus niet meer aanleggen. Dit hebben we besloten, omdat het steeds vaker een drama was om de borst te geven. Keihard gillen dat ze deed! De ene keer dacht ik dat het kwam om dat het te snel toestroomde, de andere keer omdat er een boertje dwars zat of omdat ze gewoon geen dorst had. Het maakte me erg onzeker en het is echt geen pretje om een gillend baby'tje in je armen te hebben. Sinds het begin gaf ik de nachtvoeding al via fles omdat ik medicijnen gebruik en die voor de nacht in neem. Het viel me op dat de nachtvoeding altijd prima verliep. Sinds ik alleen maar met flesjes (moedermelk) werk gaat het echt veel beter! Ik ben nu wel een beetje bang dat de borstvoeding terug gaat lopen als ik haar helemaal niet meer aanleg. Het gaat tot nu toe nog goed... ik heb voldoende en ik weet dat ik eventueel kan terugvallen op een neusspray.

Ik ben benieuwd of er hier meer vrouwen hier zijn die de moedermelk volledig afkolven en het altijd met de fles geven. Wat was jou reden en hoe lang doe je het al/heb je het volgehouden? Liep de borstvoeding ook terug of viel het wel mee? Ik ben nieuwsgierig naar verhalen van anderen!
* fake it until you make it *
  dinsdag 30 juni 2009 @ 14:28:22 #39
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_70514334
fulltime kolven is wel intensiever dan aanleggen, en het lijkt me handig om ff de regeldagen op te zoeken. dat zijn min of meer vaste momenten waarop baby's vaker willen drinken. die moet je dan dus zelf instellen door vaker te kolven.

volgens mij was het bij 10 dg, 3 wk, 6wk en 3 mnd. maar dat zou ik ff checken.

verder merk je wrs zelf gauw genoeg of je productie terugloopt...

succes ermee iig!
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
  dinsdag 30 juni 2009 @ 22:33:19 #40
62233 Jelief
ikke lief!
pi_70529372
Purplesky, ik weet zo uit mijnhoofd hiergeen moeders die fulltime kolfen. Op het borstvoedingsforum.nl kun je er wel meer ( over )vinden.
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_70529673
Jojogirl heeft fulltime gekolfd tot Isis bijna een half jaar was
Wat DaviniaHR zegt over de regeldagen merkte zij volgens mij heel erg en als de productie wat terug liep hield ze anders (dacht ik) zelf een regeldag

Succes inderdaad!
  dinsdag 30 juni 2009 @ 23:07:11 #42
260253 Sandous
*+*+*+*+*+
pi_70530686
PurpleSky dan ben ik de eerste fultime kolf ma.

Ik doe het nu al 9 maanden.. Heel wat gedoe met aanleggen en alles, en twee keer een LK erbij. Maar in mijn eerste twee weken ben ik gewoon zo slecht begeleid met het bv geven, dat ik heb gefaald. Ik moet wel zeggen dat ik het zo jammer vind, dat we dat contact missen.. Ik weet zeker dat ik het bijmn volgende anders gaan aanpakken, en er alles voor doe om het wel te laten slagen.

Ik dacht bijv. als je een platte tepelhof hebt het onmogelijk is. Wat eigenlijk wel goed kan met goede begeleiding etc etc etc.

Maar daar gaat het niet om, ik heb het opgebouwd, in het begin op de momenten wanneer mijn dochtertje dronk, dus zeker 6 keer per dag. Nu nog twee/drie keer. In de ochtend voor het slapen gaan en heel af en toe in de namiddag. Ik heb er soms over nagedacht om te stoppen, maar het feit dat ik melk heb en dat mijn dochtertje het goed doet laat mij doorgaan.

Ik zeg niet dat het makkelijk is, maar ik doe het al te graag!!!
  vrijdag 3 juli 2009 @ 05:23:14 #43
35189 Troel
scherp en bot
pi_70600906
Ik heb een maand lang fulltime gekoeid en toen was mijn productie dusdanig weinig dat ik gestopt ben. Zeker nadat ik met moeite een keer een flesje vol had en ik het vervolgens over mijn bed gooide heb ik echt zitten janken en dat was voor mijn man het moment om te zeggen "weet je wel zeker dat je het op deze manier wilt doen".

Ik weet wel dat ik het bij een tweede anders zou doen dan bij de eerste en dat het wellicht ook "makkelijker" is als je al eerder een kindje wel echt aan de borst gevoed hebt.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  vrijdag 10 juli 2009 @ 16:46:59 #44
223594 krijtlijk
beetje bleekjes
pi_70853393
Even een vraagje.
Een paar maanden geleden kolfde ik regelmatig en dat ging allemaal prima, maar op het moment kolf ik eigenlijk bijna niet en als ik het wel doe dan komt er vrijwel niks uit ook al zitten mijn borsten overvol.
Maar eind van deze maand ben ik een weekendje weg zonder kind en moet ik dus weer gaan kolven.
Hoe pak ik dit aan, moet ik vanaf nu elke dag een keer proberen te kolven om het op gang te krijgen? of werkt dat niet zo? Tips iemand?
pi_70855795
Ik vraag me iets af en hopelijk kunnen jullie me verder helpen.. Overal lees ik dat je tijdens je zwangerschap nog geen kolf moet aanschaffen, omdat je niet weet hoe de borstvoeding zal gaan en dus misschien geen kolf nodig blijkt te hebben. Maar ondertussen lees ik ook overal, dat als de borstvoeding niet meteen goed op gang komt je zo snel mogelijk moet beginnen met afkolven om de productie op gang te helpen.. Maar dat kan niet zonder kolf?.. Dus mijn vraag: wat zie ik over het hoofd? Is er behalve dat ik het ding misschien niet nodig blijk te hebben als de borstvoeding mislukt nog een andere reden om er nog geen te kopen tijdens de zwangerschap?
pi_70856024
Als je in de kraamtijd een kolf nodig hebt is het altijd mogelijk om er een te huren bij de zelfzorgwinkel.
Dat kost dan een klein bedrag per dag voor het huren van de motor, de zachte delen (de schelpen, slangetjes, membraampjes en opvangflessen) koop je er bij.

Zo'n huurkolf is áls je een kolf nodig hebt in de kraamtijd te preferen boven een handkolf.

De reden dat er vaak wordt afgeraden om een kolf alvast te kopen is omdat de kans gelukkig heel groot is dat je helemaal geen kolf nodig hebt in de kraamtijd en je zo nog even kan wachten tot het moment dat je moet gaan kolven voor je eventuele werk.
Mocht er in nood wel een kolf nodig zijn dan is hij snel genoeg gehuurd.

Maar als jij het een prettig idee vindt om een kolf in huis te hebben is het helemaal prima als je er een koopt.
pi_70866373
Ik had al een kolf voor ik bevallen was. Achteraf gezien had ik liever gelijk een pakket (koeltas en elektrische kolf) gehad ipv een gewone handkolf.
Maar goed, los daarvan 'mislukt' borstvoeding vooral door te weinig ondersteuning uit de omgeving (familie, kraamzorg, onwetendheid). Kennis maakt macht, dus goed dat je je al informeert Chan!

Ik heb nog een vraagje voor de Nederlandse kolfsters: is er iemand die voor mij bij AVENT tuutjes wil bestellen? Hier in België krijg ik alleen de sterretjes (één per keer dan nog ) en aangezien ik vrij frequent kolf schieten die na een tijdje alweer door de kolf. (ellendig als dit vlak na je tsr gebeurd).
Uiteraard tegen vergoeding van kosten!
  zondag 12 juli 2009 @ 15:44:13 #48
216602 mikoxx
Trotse tweelingmama!!
pi_70902966
Ik heb tot afgelopen za mijn tweeling fulltime bv gegeven, maar dat ging niet meer zo goed. De kindjes waren heel tevreden hoor, heb ook genoeg melk en zo, maar ik viel alleeen maar af en zat zelfs al onder mn gewicht van voor ik zwanger was. Plus dat het bijna niet te doen was om ze tegelijk te voeden als ik alleen was en na elkaar voeden betekende dat ik meer dan een uur per voeding kwijt was.
Heb met de arts op het cb overlegd en ik ben vanaf za overgestapt op een combinatie van fles en bv. De ene baby krijgt de borst, de ander de fles en daarna is het andersom. Nu heb ik natuurlijk melk over na het voeden van 1 kindje en dat ben ik nu aan t kolven om zo een voorraadje op te bouwen. Nu heb ik daarover een vraag. Mijn productie zal natuurlijk een beetje naar beneden gaan omdat ik ipv 2 nu natuurlijk 1 kindje voedt, moet ik dan kolven tot er helemaal niets meer komt of houd ik dan mijn productie hoog? Of kan ik beter kolven tot ik genoeg heb voor een voeding (die ik dan in de diepvries zet) en daarna stoppen met kolven? Van mij mag t namelijk wel ietsje minder, want mijn borsten houden t niet altijd (gevolg: lekkage!), en da's niet zo handig
  donderdag 16 juli 2009 @ 20:59:38 #49
190853 RockabeIIa
Embracing my inner trailerpark
pi_71045645
Heeft iemand misschien nog een Medela pump in style-gebruiksaanwijzing voor mij? Verzend en kopieerkosten worden uiteraard vergoed.


[ Bericht 24% gewijzigd door RockabeIIa op 16-07-2009 21:16:18 ]
I'm so glamourous I piss glitter!
pi_71047153
nog ff gekeken, maar die heb ik ook niet meer liggen.
Maar mocht je er niet meer aan kunnen komen dan kan ik wellicht wel eventuele vragen beantwoorden.
Anders bij de thuiszorg winkel informeren?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')