quote:Wat jij wilt joh.
Op woensdag 10 april 2002 16:06 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Ja, want alle allochtonen zijn immers
(en stemmen GL en SP)
Ik had het er meer over dat het dan weer een klassenkwestie wordt. De yuppen kunnen hun geliefde zonder meer laten overkomen, en mensen die NIET even ¤3300,- kunnen ophoesten zijn weer kansloos.
Een borg kan ik wel begrijpen, maar dan wel in verhouding.
Maar da's niet zwartwit genoeg voor je, zeker?
V.
quote:Om de liefde van je leven over te laten komen lijkt me 3000 euro niet veel, en je krijgt het later zelf terug!
Op woensdag 10 april 2002 16:09 schreef Verbal het volgende:
Maar da's niet zwartwit genoeg voor je, zeker?
Als het aan GL en de SP lag bleef het hele beleid vrijblijvend. In het verleden is reeds aangetoond dat dit geen effect heeft, er moet iets van dwang achter zitten.
quote:Yuppen?
Op woensdag 10 april 2002 16:09 schreef Verbal het volgende:[..]
Wat jij wilt joh.
Ik had het er meer over dat het dan weer een klassenkwestie wordt. De yuppen kunnen hun geliefde zonder meer laten overkomen, en mensen die NIET even ¤3300,- kunnen ophoesten zijn weer kansloos.
Je zogenaamd sociale argument gaat dus niet op.
quote:Wat hebben asielzoekers nu toch weer te maken met regelgeving over het overhalen van een partner uit het buitenland? Een asielzoeker zonder verblijfsvergunning kan daar sowieso nooit voor in aanmerking komen. Pas als iemand ook daadwerkelijk asiel heeft gekregen (en daarmee dus erkend vluchteling is) kan hij/zij een beroep doen op bijvoorbeeld het recht op gezinshereniging.
Op woensdag 10 april 2002 16:31 schreef X-Ray het volgende:[..]
Yuppen?
Asielzoekers zijn toch geen yuppen? Ze zijn immers gevlucht voor duivelse regimes en/of leefomstandigheden.
En als men geen geld heeft, hoe kunnen ze dan een geliefde in het land van herkomst ontmoeten of laten overkomen? Dan moet je toch regelmatig iemand daar zien lijkt mij (of is het toch allemaal uithuwelijking), en ook de reis is allesbehalve gratis.
Het zijn overigens ook helemaal geen vluchtelingen die partners uit het buitenland laten komen. Uit alle mogelijke cijfers die er op dit gebied bekend zijn, blijkt dat huwelijkspartners vooral 'gehaald' worden uit landen als Rusland, Marokko, Turkije en westerse landen. En ik neem aan dat iedereen toch wel weet dat uit die landen niet tot nauwelijks vluchtelingen komen.
quote:Begrijpelijk vanuit hun standpunten is het zeker. En ze willen natuurlijk een deel van hun achterban niet verliezen. (Knuffel)Allochtonen zijn de melkkoeien voor partijen als GL en SP.
Op woensdag 10 april 2002 16:05 schreef Verbal het volgende:[..]
...en begrijpelijk.
V.
Je hoort mij ook niet beweren dat een borgsom de ideale oplossing is. Als het bedoeld is als financiele barriere is het weer te inkomensafhankelijk. Maar dat er een barriere moet komen lijkt me overduidelijk. Volgens mij is een greencard-aanpak toch effectiever, want daarmee haal je relatief meer kansrijke mensen binnen, met als gevolg minder integratieproblemen.
quote:Na de inburgering zijn zij oa de personen die huwelijkspartners en kinderen hierheen halen he.
Op woensdag 10 april 2002 18:11 schreef RaisinGirl het volgende:[..]
Wat hebben asielzoekers nu toch weer te maken met regelgeving over het overhalen van een partner uit het buitenland?
quote:Er is een verschil tussen gezinsvorming en gezinshereniging. Mensen met een asielvergunning maken voornamelijk gebruik van het tweede verschijnsel. De discussie over het betalen voor het laten overkomen van een huwelijkspartner betreft dus de gezinsvorming; iets wat onder vluchtelingen zeer weinig voorkomt.
Op woensdag 10 april 2002 18:34 schreef X-Ray het volgende:[..]
Na de inburgering zijn zij oa de personen die huwelijkspartners en kinderen hierheen halen he.
Tezamen met de veel grotere groep aan Turken, Marokkanen en Antillianen.
Overigens blijkt uit de cijfers van de laatste jaren dat de meeste huwelijkspartners op dit moment afkomstig zijn uit Rusland.
quote:Dat is helemaal niet (meer) waar. Kijk zelf maar:
Er is een verschil tussen gezinsvorming en gezinshereniging. Mensen met een asielvergunning maken voornamelijk gebruik van het tweede verschijnsel. De discussie over het betalen voor het laten overkomen van een huwelijkspartner betreft dus de gezinsvorming; iets wat onder vluchtelingen zeer weinig voorkomt.
Maar ff ontopic het vreemdelingenbeleid stoelt idd niet met de realiteit. Want de realiteit is dat de IND gewoon keihard is met de MVV procedure (LET OP! dit is pas sinds vorig jaar) . Ik kan het weten ik heb een buitenlandse partner. De media doet het zo overkomen dat het zo makkelijk is nederland binnen te komen. De werkelijkheid is dat je hier wilt komen je een minimum Modaal inkomen moet hebben (iemand met en slecht betaalde baan kan het vergeten) een jaar contract is niet voldoende het moet vaste dienst zijn of meerdere jaren werkende onder een jaar contract. Verder moet je een eigenwoning hebben. En je moet voor je partner financieel garant staan.
quote:Dat jij niet kunt lezen maakt mijn argument niet minder geldig.
Op woensdag 10 april 2002 16:31 schreef X-Ray het volgende:
Je zogenaamd sociale argument gaat dus niet op.
V.
quote:[mode=sarcasme]
Op woensdag 10 april 2002 20:21 schreef Strolie75 het volgende:
Ach, ze moeten ook al de vlucht en de bruidschat betalen (meerdere keren zelfs, in geval van scheiding). Dus die 3000 euro kan er wel bij.
Dit soort opmerkingen zijn echt gewoon te stompzinnig voor woorden.
quote:Wat hij zei...
Op woensdag 10 april 2002 20:39 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
[mode=sarcasme]
Goh, bedankt dat je me uit de droom hebt geholpen dat bij lange na niet elke cultuur behalve de Nederlandse het bruidschat-principe kent.
[/mode]Dit soort opmerkingen zijn echt gewoon te stompzinnig voor woorden.
V.
quote:Onzin, vaak genoeg gelezen en gehoord dat er in sommige culturen een vermogen aan bruidschat moet worden betaald.
Op woensdag 10 april 2002 20:39 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
[mode=sarcasme]
Goh, bedankt dat je me uit de droom hebt geholpen dat bij lange na niet elke cultuur behalve de Nederlandse het bruidschat-principe kent.
[/mode]Dit soort opmerkingen zijn echt gewoon te stompzinnig voor woorden.
In mijn omgeving was zo een Turkse man die jaren in Nederland heeft gewerk en gespaard voordat hij een bruidje kon laten overkomen.
quote:
Uit ISLAM-NOTITIES door Mohamed AJOUAOUISLAM, OVER DOOD EN ROUW
Ik kende mijn huidige echtgenote nog geen maand toen ik haar vroeg of ze met mij wilde trouwen. Toen ze positief reageerde heb ik mij bij haar ouders gemeld. Dezen moesten natuurlijk ook hun zegje doen en bovendien moesten er allerlei afspraken gemaakt worden omtrent bruidschat, overige kosten, organisatie en tijdstip. Dat alles speelde zich af tussen mei en juni 1998.
quote:Sommige culturen ja. Jij impliceerde duidelijk wat anders.
Op woensdag 10 april 2002 20:41 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Onzin, vaak genoeg gelezen en gehoord dat er in sommige culturen een vermogen aan bruidschat moet worden betaald.
In mijn omgeving was zo een Turkse man die jaren in Nederland heeft gewerk en gespaard voordat hij een bruidje kon laten overkomen.
quote:Wat impliceerde ik dan volgens jou?
Op woensdag 10 april 2002 20:59 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Sommige culturen ja. Jij impliceerde duidelijk wat anders.
Dit topic gaat over het importeren van bruidjes door moslims, en in die cultuur is het normaal dat je een bruidschat betaald!
Als je niet snapt wat ik bedoel kun je het ook eerst vragen voordat je bijdehand gaat doen.
quote:Yep, ik ben zeer blij in de polder. En eigenlijk ben ik nog blijer dat m'n moeder buiten Nederland is geboren, ik mag van het CBS dus met trots de titel "allochtoon" dragen. Juist vanuit internationaal perspectief moet je het Nederlandse asielbeleid relativeren, dat zo duidelijk laat zien dat al te goed nog altijd buurmans gek is.
Op woensdag 10 april 2002 14:46 schreef Verbal het volgende:[..]
Ja, alles wat van buiten Nederland komt is intrinsiek slecht en kwaadaardig.
Sjongejongejongejonge.
Ben jij effe blij dat je toevallig hier bent geboren...
V.
Natuurlijk is het begrijpelijk dat veel mensen hun geluk komen beproeven in een land waar de salarissen/uitkeringen 10 keer hoger zijn dan dat ze ooit thuis zullen krijgen. Net zoals het begrijpelijk is dat Nederland alleen met streng beleid kan voorkomen dat de asielprocedure een netto instroom van rond de 30 duizend mensen creeert. Het is een leuk sommetjes om dat eens voor 20 of 30 jaar uit te rekenen.
Juist door de slappe houding van de Nederlandse staat komen alle migranten in het verdomhoekje te zitten, en hoor je nu weer extreme meningen de andere kant op ("grenzen op slot"). Zoals zo vaak in Nederland, lijden door een lakse overheid de goeden weer onder de slechten.
quote:Dat alle bij alle huwlijkspartners die 'uit den vreemden' komen een bruidsschat betaald moet worden.
Op woensdag 10 april 2002 21:06 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Wat impliceerde ik dan volgens jou?
quote:En waar leid jij uit af dat het slechts over bruidjes (dus geen bruidegommen) van moslims (en dus niet van een andere, of geen geloofsovertuiging) gaat? Of eigenlijk, Wat heeft geloofsovertuiging er überhaupt mee te maken?
Dit topic gaat over het importeren van bruidjes door moslims, en in die cultuur is het normaal dat je een bruidschat betaald!
quote:Daar doelde ik helemaal niet op. Ik bedoel alleen dat als allochtonen een bruid importeren uit een arm gebied in hun thuisland ze naast de reiskosten en kosten van een huwelijk ook vaak een bruidschat moeten betalen.
Op woensdag 10 april 2002 21:12 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Dat alle bij alle huwlijkspartners die 'uit den vreemden' komen een bruidsschat betaald moet worden.
Dan kan die extra investering van 3000 euro er ook nog wel bij. Je mag als samenleving best wat strenger optreden als je integratie wilt laten lukken.
quote:Nuancering achteraf. Maar is het je ook duidelijk dat er ook heel veel huwelijkspartners uit andere landen komen? En dat dat ook heel vaak (zo niet grotendeels) uit landen is waar dat helemaal niet speelt, en waar de 'Nederlandse partij' helemaal geen allochtoon is?
Op woensdag 10 april 2002 21:16 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Daar doelde ik helemaal niet op. Ik bedoel alleen dat als allochtonen een bruid importeren uit een arm gebied in hun thuisland ze naast de reiskosten en kosten van een huwelijk ook vaak een bruidschat moeten betalen.
Dan kan die extra investering van 3000 euro er ook nog wel bij. Je mag als samenleving best wat strenger optreden als je integratie wilt laten lukken.
quote:OK, je hebt gelijk. Ik praat ook over een gebied van het vreemdelingenbeleid waar ik niet zoveel kennis van heb.
Op woensdag 10 april 2002 19:47 schreef X-Fire het volgende:[..]
Dat is helemaal niet (meer) waar. Kijk zelf maar:
www.immigratiedienst.nl
quote:Die MVV procedure ligt ook onder vuur, omdat het ook zo belachelijk lang duurt voordat de MVV aanvragen behandeld worden én omdat het soms erg ver gaat om van mensen te verwachten dat ze bij de ambassade in hun herkomstland een dergelijke aanvraag indienen (mede gelet op het feit dat deze procedure soms twee jaar duurt!). Er was pas een documentaire over op televisie waarin een aantal schrijnende voorbeelden werden getoond.
Maar ff ontopic het vreemdelingenbeleid stoelt idd niet met de realiteit. Want de realiteit is dat de IND gewoon keihard is met de MVV procedure (LET OP! dit is pas sinds vorig jaar) . Ik kan het weten ik heb een buitenlandse partner. De media doet het zo overkomen dat het zo makkelijk is nederland binnen te komen. De werkelijkheid is dat je hier wilt komen je een minimum Modaal inkomen moet hebben (iemand met en slecht betaalde baan kan het vergeten) een jaar contract is niet voldoende het moet vaste dienst zijn of meerdere jaren werkende onder een jaar contract. Verder moet je een eigenwoning hebben. En je moet voor je partner financieel garant staan.
Ik ben het volledig met je eens dat het absoluut niet gemakkelijk is om een partner naar Nederland te halen. Wederom een goed voorbeeld van de vele vooroordelen die bestaan ten aanzien van het immigratiebeleid van Nederland.
quote:Inderdaad.
Op woensdag 10 april 2002 21:23 schreef RaisinGirl het volgende:
Ik ben het volledig met je eens dat het absoluut niet gemakkelijk is om een partner naar Nederland te halen.
Het is echt een fabeltje dat het zo makkelijk is om Nederland in te komen.
quote:Dat mag, mij staat de zieligheidscampagne over de asielprocedure van de afgelopen decennia ook erg tegen.
Op woensdag 10 april 2002 15:14 schreef RaisinGirl het volgende:[..]
De toonzetting van je post staat me nogal tegen,
quote:Dat gebrek aan kennis valt wel mee, we spraken over twee verschillende zaken: ik had het over asielzoekers in het algemeen (het traineren van asielprocedures is al jarenlang gebruik in Nederland, door keer op keer in beroep te gaan, evenals het "kwijtraken" van je reispapieren).
evenals je gebrek aan kennis op dit gebied. De asielzoekers waar het om gaat (afkomstig uit Irak), en waarvoor GL een generaal pardon bepleit, hebben aanvankelijk een verblijfsvergunning gekregen omdat NL vond dat zij niet terug konden worden gestuurd naar Irak. Er is aan deze mensen dus geen asiel verleend, maar wel rechtmatig verblijf, waardoor aan deze mensen het idee is gegeven dat zij in NL konden blijven. Vervolgens heeft de politiek besloten dit beleid op te heffen en deze mensen een verblijfsalternatief in Noord-Irak tegen te werpen. Hierop zijn de verleende verblijfsvergunningen ingetrokken of niet meer verlengd. In Nederland heeft iedereen het recht om bezwaar in te dienen tegen een besluit van de overheid. Zo ook deze asielzoekers (onder de VW 2000 is dat niet meer zo, maar dat geldt niet voor deze mensen). Dat is geen oneigenlijk of bovenmatig gebruik maken van gastvrijheid of de procedure, maar een heel logisch gevolg van een vastgelegd recht. Daarbij is het ook helemaal niet verwonderlijk dat mensen het niet eens zijn met het verblijfsalternatief in Noord-Irak, aangezien de meningen over de leefsituatie aldaar zeer verdeeld zijn.
quote:Al vele jaren wordt de grote meerderheid van de asielaanvragen (80 tot 90 procent) afgewezen. Die valse informatie over je identiteit of nationaliteit is nog enigzins te controleren, de rest van je asielverhaal is veel lastiger. Met een beetje inlevingsvermogen begrijpt iedereen dat asielzoekers hun verhalen "aanpassen", dat die verhalen in het land van herkomst worden afgestemd, om vooral hier te kunnen blijven. Dit heb ik overigens uit eerste hand gehoord, men weet precies welke redenen van vervolging hier indruk maken.
Als tijdens de asielprocedure blijkt, bijvoorbeeld in de bezwaarprocedure, dat een asielzoeker valse informatie heeft gegeven over zijn identiteit en nationaliteit dan is dit altijd een grond om de aanvraag of het bezwaar af te wijzen. Er is daarbij geen sprake van verjaring. Mensen die drie jaar of langer door toedoen van de IND in de procedure zitten, komen automatisch in aanmerking voor een verblijfsvergunning op basis van driejaren tijdsverloop in de asielprocedure mits er geen contra-indicaties zijn, zoals bijvoorbeeld criminele antecedenten of het bewust opgeven van onjuiste informatie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |