![]()
Ik kon geen topic van haar vinden dus sluit deze aub als ie al bestond
Katy Perry, geboren als Katheryn Elizabeth Hudson (Santa Barbara, 25 oktober 1984) is een Amerikaanse popzangeres en gitariste.
Perry werd in de Verenigde Staten bekend toen ze daar onder haar officiële naam Katy Hudson in 2001 een gospelalbum uitbracht. Naderhand nam ze voor haar carrière de naam Katy Perry aan, om verwarring met actrice Kate Hudson te voorkomen. Eind 2007 bracht ze de digitale EP Ur So Gay uit. Dit kreeg zowel lovende als afkeurende reacties. Perry kreeg kritiek vanwege haar vermeende homofobie, Madonna bestempelde Ur So Gay echter als haar favoriete nummer van dat moment.
Perry's wereldwijde doorbraak kwam in 2008 met het nummer I Kissed a Girl. Dit nummer stond op nummer 1 in meer dan 20 landen, waaronder de Verenigde Staten, ondanks dat de tekst in dat land aanleiding was voor een grote controverse. Met I Kissed a Girl brak Perry ook door in Nederland. Nadat het nummer werd benoemd tot Alarmschijf en 3FM Megahit kwam het in de Nederlandse Top 40 op de eerste plaats terecht, en bleef daar twee weken bovenaan. Ook Perry's album One of the Boys is een succes, alsmede de tweede single van dat album, Hot N Cold.
Toen Perry nog relatief onbekend was, speelde zij in de videoclip van Gym Class Heroes' "Cupid's Chokehold", het derde vriendinnetje van zanger Travis McCoy, waar zij in het echte leven ook een relatie mee had
bron: wikipedia.org
Ik was naar haar concert geweest vorige maand en vond haar echt te gek! Ze voelde zich echt thuis op het podium en ze kon echt goed rocken. Ik dacht ik maak even een topic