Mijn vriend is vandaag jarig

en daarom ga ik een uitgebreide Mexicaanse maaltijd maken vanavond. Normaal gesproken gebruik ik dan altijd kant en klare wraps, maar vandaag heb ik er ff iets meer tijd ingestoken en heb ze zelf gemaakt. Honderd keer lekkerder dan de gekochte en feitelijk niet eens zoveel werk (wel een zooitje, dat dan weer wel

)
Men neme:
250 gram gezeefde bloem
1.5 dl water
klein theelepeltje zout.
vandaag heb ik er qua kruiden het volgende door gedaan:
gemalen gevriesdroogde knoflook (in de vijzel verwerkt dit tot een mooi poeder en toch vind ik het sterker van smaak dan knoflookpoeder)
gedroogde tijm
gedroogd bonenkruid
verse basilicum (laatste restje moest op

)
gemalen saffraan
doe de kruiden en zout bij de bloem en roer dit met een lepel door elkaar zodat de kruiden lekker verdeeld zijn.
doe het water erbij en kneed het tot een kleverige bol.
kneed het op een met bloem bestoven aanrecht verder tot een mooie -niet kleverige- bol.
bestuif het aanrecht nog een keer en pluk kleine bollen van het deeg (golfbalformaat voor kleine wraps.
rol deze met een deegroller zo dun mogelijk uit.
tussen de wraps op het bord doe je een laagje bakpapier zodat ze niet aan elkaar gaan plakken.
bak ze kort aan beide zijden. dat het zo opbolt is de bedoeling, dat is een goed teken

ik gebruik een zo droog mogelijke pan (gietijzer) maar een klein beetje olijfolie ofzo is prima.
persoonlijk maak ik de wraps vrij klein omdat ik altijd tig verschillende vullingen in potjes op tafel zet. Zo kun je iets meer varieren zonder na één wrap al bijna vol te zitten.
in het kader van de wedstrijd van deze maand ga ik straks extra mijn best doen en hoop er nog een mooie foto van te kunnen schieten.
enjoy!
Hey! Het is OK om alleen je eerste twee teennagels te lakken als je van plan bent peeptoes te gaan dragen!