abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:37:41 #1
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_67044527
Het Maffiaspel!
Je kunt je hier nu inschrijven voor een nieuwe ronde van het maffiaspel! Samen met je medespelers woon je in een dorp waar een maffiabende actief is. Eén voor één worden de dorpelingen vermoord en niemand is te vertrouwen. Los de hints bij de moorden op en zorg dat je de maffia ontmaskert, óf gedraag je zo keurig mogelijk terwijl je ’s nachts stiekem op pad gaat om onschuldige dorpelingen te vermoorden…







In de post hieronder staan uitgebreid de spelregels beschreven. Heb je zin om mee te doen, PM dan even de topicstarter of meld je direct aan!

[ Bericht 4% gewijzigd door Ladidadida op 14-03-2009 18:03:59 ]
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:38:07 #2
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_67044547


Inleiding/Spelregels
Om even kort uit te leggen hoe het spel in elkaar zit: we bevinden ons in een dorp waarin een maffiagroep actief is en dorpelingen vermoordt. Deze maffialeden wonen echter ook gewoon in het dorp, het kan dus iedereen van je medespelers zijn. De dorpelingen moeten erachter zien te komen wie er tot de maffia behoren, door hints op te lossen en elke dag iemand (hopelijk een maffialid) te lynchen. Intussen vermoordt de maffia rustig door. Het is de bedoeling om alle maffialeden te vermoorden voordat ze er in grotere getale zijn dan de dorpsmensen.

In principe zijn er dus 2 soorten rollen:
- of je bent maffia
- of je bent dorpsbewoner (eventueel met een speciale rol, zie hieronder)

Eerst zal iedereen een rol toegewezen krijgen via PM. Deze rol heb je voor de rest van het spel. Het is verboden om printscreens van je rol te versturen aan medespelers (indien dit wel gebeurt, aub melden bij mij). Na de rollenverdeling zal er een burgemeester voor het dorp gekozen worden via een democratische verkiezing. Iedereen die wil mag zich hiervoor verkiesbaar stellen. De burgemeester zal een aantal bodyguards (speciale rol) hebben, die zullen voorkomen dat de burgemeester ‘s nachts sterft aan de hand van de maffia. De burgemeester kan wel gelynched worden door het dorp. De burgemeester heeft bij de dorpslynch een stem die extra zwaar telt en kan tevens eenmalig een dubbele dorpslynch instellen! Het is dus belangrijk om een betrouwbare burgemeester te kiezen.

De burgemeester mag dus in één dag naar zijn keuze een dubbele lynch instellen. Dit houdt in dat er die dag twee mensen gelynched worden door het dorp. Iedereen mag dan op twee mensen stemmen, en de twee mensen met de meeste stemmen worden gelynched. Dit moet voor 14:00 die dag worden aangekondigd worden door de burgemeester.

Elke dag zullen er aanwijzingen zijn, die leiden naar de maffia, die de dorpsleden kunnen analyseren. Hiermee moeten ze proberen de maffialeden te vinden en lynchen. De hints worden gehaald uit de ava’s, fotoboeken en profielen van de maffialeden. Ook worden er hints uit de posthistory gehaald; hierbij wordt echter alleen gekeken naar het topic en niet naar wat de desbetreffende speler daar precies gepost heeft.

's Nachts kunnen de maffialeden en mensen met speciale rollen mij een PM sturen met hun actie voor die nacht. Let er hierbij goed op wanneer de tijd is: de lynch door het dorp gebeurt elke dag om 19:00. Tussen 19:00 en 22:00 sturen de maffialeden en speciale rollen hun PM’s. Om 22:00 zullen deze ook bekend worden in het topic.

In de nacht (19:00 tot 22:00) zullen er dorpsleden sterven door toedoen van de maffia, waarna er aanwijzingen achtergelaten zullen worden. Aan de hand van deze aanwijzingen moet het dorp uitzoeken wie er tot de maffia behoren. Aanwijzingen kunnen overal uit genomen worden; postcount, signature, avatar, etc. Deze teksten/plaatjes/whatever mag je dus ook niet veranderen zolang het spel duurt.

Overdag zal er iemand gelynched worden door het dorp, n.a.v. de kills van ’s nachts. Hierbij mag iedereen stemmen, in het topic! Om er achter te komen hoe je precies moet stemmen, lees dan even verder bij stemregels.

Als de maffia de overhand krijgt (het dorp heeft niet genoeg stemkracht meer om maffia te lynchen waardoor de maffia gewoon de stad kan uitmoorden), verliest de
stad. Het dorp wint als alle maffia dood is.

Stemregels:

1. Je moet duidelijk aangeven voor wie je stemt. Bijvoorbeeld: ”##Ik stem voor Piet.” Zorg ook dat je het lijstje met stemmen even kopieert en je eigen stem toevoegt.
2. Je mag niet stemmen a lá "Ik stem nu voor Piet, maar als het helpt om Jan te redden stem ik op Henk". Je kunt wel je stem veranderen door gewoon dit te posten: ”##unvote Jan, ##vote Piet”
3. Je mag niet op jezelf of iemand stemmen die dood is.
4. In het geval van twee man met evenveel stemmen zal degene die als eerste dit stemaantal heeft bereikt gelynched worden.

Algemene gameregels:
1. Zodra je dood bent mag je niets zeggen dat het spel kan beïnvloeden. Je mag gerust posten, maar let op wat je zegt.
2. Probeer aub de posts gerelateerd te houden aan het spel.
3. Zorg dat je betrokken blijft bij het spel; dit hoeft niet door 24/7 je aanwezigheid te melden in het topic, maar zorg wel dat je stemt. Vooral als je een speciale rol hebt, is je aanwezigheid eigenlijk elke dag even nodig.
4. En ruzies zijn uit den boze, die vecht je maar via PM uit. Let’s keep it gezellig

Deadlines
De dag -> nacht-overgang zal elke dag om 19:00 plaatsvinden (tot die tijd mag iedereen stemmen). Dan worden de uitslagen van de stemmingen bekend gemaakt. Vanaf dat moment hebben de mensen met een speciale rol de gelegenheid om een PM te sturen naar de spelleider.
De nacht -> dag-overgang zal elke dag om 22:00 plaatsvinden (tot die tijd mag iedereen met een speciale rol PM-en. Gelieve PM’s voor 21:00 te sturen). Dan worden de moorden van de maffia bekend gemaakt met daarbij de hints. Vanaf dat moment is het tijd om de hints op te lossen en te stemmen voor de dagelijkse dorpslynch, die dus weer om 19:00 de volgende dag zal plaatsvinden.

Rollen:
Zoals al eerder benoemd, er zijn dus verschillende rollen in het spel. Aan het begin krijgt iedereen een PM met daarin zijn/haar rol. Lees hieronder wat je rol inhoudt:

Maffia - Jouw doel is om de stad uit te moorden! Je zult te weten krijgen wie je medemaffialeden zijn. Samen zullen jullie elke dag mij een aantal kills kunnen sturen, waarbij het aantal kills gelijk is aan het aantal maffia gedeeld door twee (naar boven afgerond).

Rechercheur - Elke dag/nachtcyclus mag je me één van de volgende vragen stellen: of een bepaalde aanwijzing naar een bepaald persoon leidt, of hoeveel maffia er op een bepaald persoon gestemd hebben. Je wint als alle maffia dood is.

Nachtwaker - Je neemt het recht in eigen hand. Je kunt elke avond, behalve de eerste avond, iemand naar eigen keus vermoorden. Let op! Er zal wel een aanwijzing over jou aanwezig zijn bij de nachtkills zodra je iemand vermoordt. Je wint als alle maffia dood is.

Dorpsoudste - Als dorpsoudste geniet je veel respect in het dorp. Bij elke lynch mag je een tweede stem naar mij PM-en. Dit mag ook op een andere persoon zijn dan waarop je in het topic gestemd hebt. De dorpsoudste wint als alle maffia dood zijn.

Velddoctor - Je hebt de mogelijkheid elke avond één iemand te beschermen. Dit zal hem of haar, indien er slechts één maffialid hem/haar als kill heeft opgegeven, beschermen. Indien de maffia twee man stuurt, zullen jullie allebei sterven. Je wint als alle maffia dood is.

Bodyguard - Je bewaakt de burgemeester. Alleen de burgemeester kent je identiteit. Zo lang je leeft kan de burgemeester niet 's nachts vermoord worden. Als bodyguard kun je jezelf niet beschikbaar stellen om verkozen te worden als burgemeester. Je wint als alle maffia dood zijn.

Cupido – Cupido mag zijn pijlen van liefde op 2 personen schieten. Deze personen zullen ongelofelijk verliefd op elkaar worden. Zo verliefd zelfs, dat als de een sterft, de ander ook zal sterven. De geliefden krijgen elkaars rol niet te horen. De Cupido moet voor het einde van de burgemeesterverkiezing naar de spelleider gestuurd hebben wie hij verliefd maakt.

Spion – Je hebt sympathie voor de maffia, al behoor je zelf niet tot deze bende. Jij weet wie de maffialeden zijn, maar zij weten niet wie jij bent. Je helpt de maffia door niet op ze te stemmen bij de dorpslynch. Als je het 3 dagen volhoudt, wordt je toegelaten tot de maffia! Jij wint als de maffia wint.

Busdriver - De Busdriver kiest elke nacht twee mensen die met elkaar van plek verwisselen. Deze twee mensen wisselen alleen die nacht. Als Persoon A door de maffia wordt doodgeschoten, is het Persoon B die dood gaat. Op deze manier kan de maffia zichzelf ook per ongeluk afmaken. De busdriver mag niet 2 keer dezelfde spelers switchen, en mag ook zichzelf niet switchen.

Bom – De bom is een nogal explosief persoontje. Als de bom 's nachts sterft dan gaat degene die de kill maakte ook dood. Wordt de bom gelyncht, dan gaat degene die als eerst op de bom stemde, mee het graf in.

Sluipschutter – De sluitschutter mag vanaf de tweede nacht op elk gewenst moment zomaar iemand doodschieten. De sluipschutter wordt hierna niet bekend. Je wint als de maffia dood zijn, dus probeer een mob te schieten!

Hond – Een hond doet braaf alles wat je zegt, zo ook in dit spel! Als je een hond bent, kun je op elk moment een opdracht van de spelleiders krijgen. Als je deze correct uitvoert, krijg je een hint over een maffialid. Echter, je moet zorgen dat je je opdracht zo onopvallend mogelijk uitvoert, omdat de maffia je anders de mond kan snoeren. Je wint als de mobs dood zijn!

Voorbeeld
Voor men die wilt weten hoe het spel gaat, hier is een voorbeeld -> Het grote Fok! Mafia spel #42. Hallo

Hoe je rol-PM er uit zal zien:
Enkele voorbeelden van de PM’s die je kunt krijgen:

- Jouw rol in FOK! Mafia spel is dorpsbewoner.
Stuur mij een PM indien je een vraag hebt over hoe het spel gaat of over wat je rol is.


- Jouw rol in FOK! Mafia spel is dorpsoudste.
Stuur mij een PM indien je een vraag hebt over hoe het spel gaat of over wat je rol is.


- Jouw rol in FOK! Maffia spel is maffia.
Jouw medemaffialeden zijn:
Mafialid1
Mafialid2
Mafialid3
Stuur mij een PM indien je een vraag hebt over hoe het spel gaat of over wat je rol is.


Voorlopig deelnemerslijst.
1.Syb-rund
2.Susi
3.Tripack
4.Puntenslijpsel
5.Trevland
6.Beach
7.Harajuku.
8.WurM
9.Clesar03
10.Krioro
11.FastFox91
12.MaJo
13.Koekz
14.Isdatzo
15.BarraCupraCuda
16.CaLex
17.Ezechielk
18.Paaskonijn

Belangrijke posts:

[ Bericht 6% gewijzigd door Ladidadida op 15-03-2009 14:59:37 ]
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
pi_67044573
fipo.
full stops and exclamation marks
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:38:56 #4
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_67044582
Zo, eet smakelijk allemaal
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
pi_67044625
.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:40:29 #6
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_67044637
 
Huilen dan.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:45:50 #7
192856 -SG-
PSV Eindhoven!
pi_67044816
Hoi.
A little knowledge is a dangerous thing.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:46:09 #8
192856 -SG-
PSV Eindhoven!
pi_67044825
Maffia 2
A little knowledge is a dangerous thing.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 17:56:53 #9
202348 Susi
Temple of Love
pi_67045102
plop
  zaterdag 14 maart 2009 @ 18:08:45 #10
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_67045383
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 17:56 schreef Susi het volgende:
plop
Huilen dan.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 18:19:13 #11
166508 ajf
Ik vind van niet
pi_67045635
.
Op donderdag 4 februari 2010 23:33 schreef suikertaartje het volgende: ajf, poppekontje, ik hou van je!
Op zaterdag 30 april 2011 23:01 schreef Huppelmuts het volgende:
ajf is de enige kakkerlak waar ik een uitzondering voor maak :9~
pi_67045821
Hoeveel deelnemers hebben we al?
fan van Putin, Baudet, Jorge Lorenzo en Assad
  Moderator zaterdag 14 maart 2009 @ 18:30:34 #13
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_67045947
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  zaterdag 14 maart 2009 @ 18:32:18 #14
166508 ajf
Ik vind van niet
pi_67046006
1. Syb-rund.
2. Susi
3. tripack
4. PS
5. Trevland
6. Beach
7. Hara
8. WurM
9. Clesar03
10. krioro
11. FastFox91
12. MaJo
13. Koekz
14. Isdatzo
15. BarraCupraCuda
16. CaLeX
17. Ez
18. Paaskonijn
Op donderdag 4 februari 2010 23:33 schreef suikertaartje het volgende: ajf, poppekontje, ik hou van je!
Op zaterdag 30 april 2011 23:01 schreef Huppelmuts het volgende:
ajf is de enige kakkerlak waar ik een uitzondering voor maak :9~
pi_67046016
Nog maar 2
fan van Putin, Baudet, Jorge Lorenzo en Assad
  zaterdag 14 maart 2009 @ 18:51:39 #16
242666 BeamofLight
Light in the darkness, Tafkap
pi_67046611
,
  zaterdag 14 maart 2009 @ 18:55:03 #17
182666 Harajuku.
C'est magnifique.
pi_67046721
Wie is Ez
I liked it. I was good at it. It made me feel alive.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 18:58:30 #18
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_67046825
................................................................
Laffe huichelaar
pi_67046861
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 18:55 schreef Harajuku. het volgende:
Wie is Ez
wie?
fan van Putin, Baudet, Jorge Lorenzo en Assad
  zaterdag 14 maart 2009 @ 19:04:33 #20
78309 WurM
Minder dan 1% vet
pi_67047020
Beroepsmatige tvp.
Als mafiosobaas moet ik toch ff in de gaten houden hoe het in mijn dorp gaat
Ladidadida: Trusten WurMpie!
fraubitch: truste WurM :*
yvonne: Trusten WurM
Meer van dit
  zaterdag 14 maart 2009 @ 19:08:00 #21
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_67047137
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 18:32 schreef Beach het volgende:
Nog maar 2
Met 18 kunnen we ook beginnen
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
  zaterdag 14 maart 2009 @ 19:08:15 #22
163094 Ladidadida
En zo is het. En niet anders.
pi_67047149
quote:
Op zaterdag 14 maart 2009 18:55 schreef Harajuku. het volgende:
Wie is Ez
Ezechielk
Op vrijdag 6 februari 2009 08:48 schreef ajf het volgende:
Cada día te quiero más que ayer y menos que mañana O+
pi_67048036
Tvp.
  zaterdag 14 maart 2009 @ 20:35:27 #24
216584 Trevland
Bad Spellers ofthe World Untie
pi_67049908
Zozo nog een paar te gaan^^
pi_67051612
tvp
Op zondag 23 maart 2008 02:16 schreef tyros-saver het volgende:
En PaasKonijn Ik heb het gemeld aan de Admin dat jij zei: Heb je typkanker.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')