Ik heb geen WMP, en toch kan ik wel embedded wmv afspelen.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:10 schreef Riparius het volgende:
[..]
Een echt alternatief voor WMP is er niet, omdat je WMP altijd nog nodig zult hebben om embedded Windows Media (bestanden óf streams) in webpagina's af te spelen.
Ben ook wel tevreden met WMP, maar misschien is er een ander programma dat mijn mp3'tjes kan afspelen en wat minder geheugen gebruikt. Met een wat ouder matig computertje zijn alle kleine beetjes welkom...quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:10 schreef Riparius het volgende:
[..]
Een echt alternatief voor WMP is er niet, omdat je WMP altijd nog nodig zult hebben om embedded Windows Media (bestanden óf streams) in webpagina's af te spelen.
Foobar is dan jouw keuze.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:24 schreef KirkLazarus het volgende:
[..]
Ben ook wel tevreden met WMP, maar misschien is er een ander programma dat mijn mp3'tjes kan afspelen en wat minder geheugen gebruikt. Met een wat ouder matig computertje zijn alle kleine beetjes welkom...
Dat kan, maar daarvoor worden toch onderdelen van WMP gebruikt die op je systeem aanwezig zijn. Je kunt dat zien aan het typische bedieningspaneeltje van WMP dat vaak onder een embedded video zit.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:13 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik heb geen WMP, en toch kan ik wel embedded wmv afspelen.
Ook niet, ik gebruik mplayer (http://www.mplayerhq.hu) voor embedded (wmv)streams.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:38 schreef Riparius het volgende:
[..]
Dat kan, maar daarvoor worden toch onderdelen van WMP gebruikt die op je systeem aanwezig zijn. Je kunt dat zien aan het typische bedieningspaneeltje van WMP dat vaak onder een embedded video zit.
Thanks. vraagje over die oude versies. Wanneer je zo'n oude QT-alternative neemt, kom je dan niet in de problemen met sites waar filmpjes staan die dan gaan zeuren om de nieuwste QT versie?quote:Op dinsdag 10 maart 2009 21:38 schreef Riparius het volgende:
[..]
Vroeger wel, nu niet meer. De laatste 'goede' versie van QT Alternative is versie 1.80. In latere versies ontbreken Direct Show filters (voor bijv. WMP) en ook de functionaliteit van QT Pro om embedded bestanden op te slaan is niet meer aanwezig. QT Alternative is uitgekleed nadat Apple bezwaar maakte tegen de distributie van copyrighted codecs van Apple en de integratie van een serial in de installer.
Dit alles neemt niet weg dat je natuurlijk nog steeds oude versies van QT Alternative kunt downloaden, hier bijvoorbeeld.
Het kan inderdaad dat sommige filmpjes niet werken omdat ze een nieuwere versie van QT vereisen. Maar ik ben die zelf nog niet tegengekomen, hoewel ik er ook niet actief naar heb gezocht. Voor mij is alleen belangrijk dat een simpel QT filmpje ingebed in een webpagina het gewoon doet, bijvoorbeeld hier.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 19:41 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Thanks. vraagje over die oude versies. Wanneer je zo'n oude QT-alternative neemt, kom je dan niet in de problemen met sites waar filmpjes staan die dan gaan zeuren om de nieuwste QT versie?
En hoe weet ik welke van die oude QT-alternative versies die uitgebreide functionaliteit heeft!?
Bedankt voor de uitgebreidde uitleg. Klinkt nogal ingewikkeld allemaal (ik heb NVidia) dus heb er voor de korte termijn even voor gekozen om de 'normale' QT Pro te installeren, en hopelijk gaat die lang mee.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 22:02 schreef Riparius het volgende:
[..]
Het kan inderdaad dat sommige filmpjes niet werken omdat ze een nieuwere versie van QT vereisen. Maar ik ben die zelf nog niet tegengekomen, hoewel ik er ook niet actief naar heb gezocht. Voor mij is alleen belangrijk dat een simpel QT filmpje ingebed in een webpagina het gewoon doet, bijvoorbeeld hier.
Helaas is het niet straightforward om oude(re) versies van QT (Alternative) te laten werken in Firefox 3.x omdat de ontwikkelaars van Firefox sommige oudere versies van de plugins hebben geblokkeerd. Ze doen dit omdat ze beweren dat oudere versies van QT (Alternative) de browser laten crashen. Deze conclusie klopt echter niet. In werkelijkheid is het zo dat bepaalde versies van de QT (Alternative) plugin de browser alleen laten crashen op systemen met een Nvidia videokaart. Er zit dus een probleem in de driver van Nvidia, maar Nvidia weigert dit te erkennen en speelt de bal weer terug naar QuickTime, die op zijn beurt de schuld weer neerlegt bij Nvidia en Firefox, die dan weer de schuld geeft aan Quicktime, enzovoort. Door dit spelletje zwartepieten is het echte probleem nooit goed uitgezocht en opgelost.
Gelukkig zijn er wel workarounds. Als je oudere versies van de QT plugin (zoals de versie die is meegeleverd met QT Alternative 1.80) wil laten werken in Firefox 3.x, dan ga je naar about:config en zet je daar de waarde van extensions.blocklist.enabled op false. En alleen als je een recente Nvidia videokaart gebruikt dan moet je in het configuratiescherm van QT op het tabblad Advanced de optie Enable DirectDraw acceleration uit zetten. Daarna werkt de plugin probleemloos in Firefox 3.x.
Wat betreft je vraag welk van de oude QT Alternative versies de uitgebreide functionaliteit heeft: zoals ik al had gezegd zijn dit in ieder geval de versies t/m 1.80 (en wellicht ook nog 1.81). Je ziet dit trouwens gemakkelijk in het configuratiescherm op het tabblad Register, de oude versies van QT Alternative hebben namelijk een ingebakken serienummer om de pro functionaliteit (het opslaan van embeded filmpjes) te activeren. De nieuwere, uitgeklede, versies hebben zoals gezegd geen ingebakken serienummer, en missen ook de Directshow filters (die nodig zijn om QT bestanden in WMP af te kunnen spelen). Als je niet gïnteresseerd bent in die Directshow filters maar wel de mogelijkheid wil hebben om embedded filmpjes op te slaan, dan zou je ook het serienummer uit QT Alternative versie 1.80 kunnen noteren en dit kunnen gebruiken in een nieuwere versie van QT Alternative.
Je moet er ook niet op gaan wachtenquote:Op woensdag 25 maart 2009 13:06 schreef Yi-Long het volgende:
Dat AVG Free doet er trouwens fucking lang over om de PC te scannen. Duurt meer dan een uur voor hij alle files gechecked heeft,wat ik nogal ERG langzaam vind voor een q6600 met 4gb geheugen. Kan dat niet sneller?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |