Het bestaat echt, de goede Thai of Turk wil het nog weleens als dessert verkopen!quote:
De Chinees ook en het is errug lekkerquote:Op maandag 9 maart 2009 05:53 schreef Kali-Mist1 het volgende:
[..]
Het bestaat echt, de goede Thai of Turk wil het nog weleens als dessert verkopen!
Het is juist ontzettend lekker! Lekker krokant deegje, met ijs er in. In Rotterdam kon je heel lekker gefrituurd ijs krijgen bij Tampoopo. (Helaas al een tijdje weg)quote:Op maandag 9 maart 2009 06:03 schreef Morwen het volgende:
Lijkt mij echt helemaal niks, ik heb het weleens op tv klaar zien maken in bladerdeeg. Warm deeg met ijs erin
Als het goed gemaakt is, dan is het nog ijs!quote:Op maandag 9 maart 2009 09:58 schreef hilliebillie het volgende:
maar lijkt me dat het ijs dan geen ijs meer is maar gewoon melk. Ik weet niet lijkt me niet zo'n succes..
Men neme bladerdeeg, één bol ijs en frituurt het maar een paar seconden...quote:Op maandag 9 maart 2009 09:58 schreef hilliebillie het volgende:
maar lijkt me dat het ijs dan geen ijs meer is maar gewoon melk. Ik weet niet lijkt me niet zo'n succes..
In de OP staat maximaal 1 minuut.quote:Op maandag 9 maart 2009 10:36 schreef DarkShine het volgende:
[..]
Men neme bladerdeeg, één bol ijs en frituurt het maar een paar seconden...
Dan krijg je ook zo'n uitgelopen bol als in die foto. Bladerdeeg is zo gefrituurd en je ijs is dan nog bevoren.quote:
Ik vind het net een uit de hand gelopen bitterbal.quote:Op maandag 9 maart 2009 11:54 schreef Kabolter het volgende:
Kom dan maar op met de variaties en hints..
Het kan toch niet de bedoeling zijn dat mensen hier straks lukraak allemaal gegooglede recepten gaan neerkwakken, en dat van ons dan wordt verwacht dat we daar maar variaties op geven?quote:Op maandag 9 maart 2009 11:54 schreef Kabolter het volgende:
Kom dan maar op met de variaties en hints..
Doe eens lief, probeer ik voor een andere insteek te gaan is het weer niet goed..quote:Op maandag 9 maart 2009 12:33 schreef vaagsel het volgende:
[..]
Het kan toch niet de bedoeling zijn dat mensen hier straks lukraak allemaal gegooglede recepten gaan neerkwakken, en dat van ons dan wordt verwacht dat we daar maar variaties op geven?
Ik ben helemaal niet zo moeilijk wat dat betreft hoor maar als iemand letterlijk iets copy/paste van een andere site, zonder enig vorm van commentaar of bronvermelding dan is het gewoon pure spam.
Maar omdat er toch een discussie aan het ontstaan is, ik heb wel eens wat gelezen over gefrituurd ijs waar het zelfs 3 maal werd gepaneerd en waar ook bv. kokos als paneer werd gebruikt. Heb er zelf geen ervaring mee ivm een algemene desinteresse in toetjes en het niet hebben van een frituur.
de (mijns inziens terechte) kritiek is gericht op de TS, niet op jouquote:Op maandag 9 maart 2009 12:42 schreef Kabolter het volgende:
[..]
Doe eens lief, probeer ik voor een andere insteek te gaan is het weer niet goed..
Ik heb het zelf met loempia-deeg gedaan. Dat is er echt ideaal voor. Het is met een paar seconden krokant, en je ijs blijft keurig bevroren.quote:Op maandag 9 maart 2009 12:04 schreef DarkShine het volgende:
[..]
Dan krijg je ook zo'n uitgelopen bol als in die foto. Bladerdeeg is zo gefrituurd en je ijs is dan nog bevoren.
Oké. Ik lees een beetje selectief. Zag het woord variatie terugkomen.quote:Op maandag 9 maart 2009 12:44 schreef Flurry het volgende:
[..]
de (mijns inziens terechte) kritiek is gericht op de TS, niet op jou
Voor de rest snap ik niet hoe bepaalde sites op 1 minuut komen qua frituren. Dat lijkt mij dus 10x niks.quote:Voorbereiden
Voorbereidingstijd: 20 minuten + een paar dagen invriezen
Frituurtijd: 20 seconden
Aantal: voor 6 personen
Ingrediënten
2 l vanille-ijs
100 g bloem
2 dl water
1 1/2 kop fijn paneermeel
2 el geraspte kokos
1.25 l olie, om in te frituren.
Het maken
6 grote bollen ijs scheppen.
Terug zetten in de vriezer
Een dik beslag maken van ei, bloem en water
IJsbollen door het beslag halen.
Daarna royaal door paneer meel en kokos rollen.
Weer in de vriezer zetten.
Een paar dagen laten staan.
De olie tot matig heet verhitten.
Er één ijsbolletje tegelijk in laten glijden.
Een paar seconden frituren tot de korst goudbruin is.
Uit de pan nemen
Tip
Het ijs moet absoluut stijf bevroren zijn en de olie moet zo heet zijn dat de kokoskorst in een paar seconden dicht en gaar is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |