Eindelijk, na meer dan een maand uitsluitsel van Van Dale Taalweb:
Geachte remlof,
Hartelijk dank voor uw e-mailbericht. Allereerst mijn excuses voor deze late reactie: vanwege drukte rondom het aanstaande verschijnen van de 14e editie van de Grote Van Dale heeft de correspondentie tijdelijk op een laag pitje gestaan.
Leenwoorden krijgen in beginsel het lidwoord 'de', vandaar 'de topic'. Maar het Nederlandse equivalent ervan is 'het onderwerp', vandaar dat ook 'het topic' ingang heeft kunnen vinden. Ik zie via Google dat op internet 'het topic' inmiddels een voorsprong heeft genomen (202.000 treffers tegen 168.000 voor 'de'). Er is echter geen sprake van goed of fout, want voor beide is wat te zeggen. Ik zal dan ook een aantekening maken dat in de volgende editie van de Grote Van Dale het lidwoord 'het' moet worden toegevoegd.
Het woordgeslacht van (Engelse) leenwoorden zorgt regelmatig voor problemen. Een zeer gedegen advies op dit gebied kunt u vinden op de site van de Nederlandse Taalunie,
http://taalunieversum.org/taal/advies/tekst/40/. De mening van de Taaladviesdienst van Onze Taal vindt u op
http://www.onzetaal.nl/advies/top-tien.html.Met vriendelijke groet,
Marjan Arts
Van Dale Taalweb
"Meisje kijk me aan en laat je tranen lopen.
Oog in oog met genialiteit sta je.
Hier had je toch niet op durven hopen.
Je gaat met Joey mee, want deze jongen komt zo hard."