De rechtbank in Amsterdam heeft twee neven die een garagehouder hebben vermoord, veroordeeld tot 20 jaar celstraf. Het vonnis is opmerkelijk omdat één van hen minderjarig is.
Omdat het om zo'n ernstig delict gaat vindt de rechtbank een jeugddetentie van maximaal twee jaar bij lange na niet genoeg en moet de verdachte langdurig gediskwalificeerd worden van deelname aan de samenleving.
Het is volgens de rechtbank de hoogste straf die ooit aan een minderjarige is gegeven.
Gruwelijke laatste minuten
De garagehouder is twintig keer gestoken toen hij door het tweetal al was vastgebonden aan een motorblok. Aanleiding was een conflict over een gekochte auto. De rechtbank liet zwaar meewegen dat het slachtoffer gruwelijke laatste minuten heeft doorgemaakt.
Omdat de neven blijven ontkennen kan niet precies worden vastgesteld wat de rolverdeling was. Maar volgens de rechtbank hebben de twee ongeveer een evengrote rol gespeeld, daarom krijgen ze allebei twintig jaar.
NOS