Nee, het draadje gaat om de stelling van lambiekje dat er verkeerde diagnoses gesteld worden en dat de stijging in het aantal diagnoses zijn vermoeden bevestigt.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:01 schreef Weltschmerz het volgende:
Het twistpunt is het stelselmatig drogeren van kinderen die wél die afwijking hebben.
Ik vraag mij werkelijk af waar ik dat gezegd heb. Het lijkt mij heel sterk dat ik heb gezegd dat ze allemaal aan de ritalin moeten, ik ben immers geen arts, dus hoe zou ik dat nou moeten weten?quote:Ik zeg dat er iets niet helemaal klopt als 5% van de kinderen moet worden gedrogeerd om gewenst gedrag te vertonen. Jij werpt mij dan tegen dat het objectief vast te stellen is omdat anders de medicijnen niet het juiste effect hebben. Dat is natuurlijk alleen maar een zinnige tegenwerping wanneer dat objectieve gegeven met zich mee zou brengen dat er gedrogeerd moet worden.
Feit blijft dat er een ziekelijke hoeveelheid Amerikaanse kinderen gedrogeerd wordt? Is dat normaal?quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:18 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nee, het draadje gaat om de stelling van lambiekje dat er verkeerde diagnoses gesteld worden en dat de stijging in het aantal diagnoses zijn vermoeden bevestigt.
[..]
Het lijkt me evident dat er naar alternatieve oplossingen gezocht moet worden. Dat Ritalin of gelijksoortige drugs geen optie is lijkt me duidelijk.quote:Ik vraag mij werkelijk af waar ik dat gezegd heb. Het lijkt mij heel sterk dat ik heb gezegd dat ze allemaal aan de ritalin moeten, ik ben immers geen arts, dus hoe zou ik dat nou moeten weten?
Voordat ik dat niveau met jou ga bespreken wil ik eerst eens dat jij erkent dat ADHD niet een kwestie is van ongezonde voeding oid.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:21 schreef Lambiekje het volgende:
Feit blijft dat er een ziekelijke hoeveelheid Amerikaanse kinderen gedrogeerd wordt? Is dat normaal?
Dat is helemaal niet duidelijk. Het zal best zo zijn dat niet iedereen dat nodig heeft. Zoals de ene persoon met suikerziekte zonder medicijnen overlijdt en de ander het niet eens merkt dat hij het heeft. Er zijn gradaties. Diegenen die er het meest door getroffen worden zullen baat hebben bij het medicijn (het zorgt ook wel voor meer dan alleen ander gedrag, het bevordert ook het leervermogen bijvoorbeeld). Diegenen die er het minst door worden getroffen kunnen wellicht door meer regelmaat, minder prikkels, enz. worden geholpen.quote:Het lijkt me evident dat er naar alternatieve oplossingen gezocht moet worden. Dat Ritalin of gelijksoortige drugs geen optie is lijkt me duidelijk.
En ik zeg dat er iets niet goed zit als een gedragsafwijking bij 5% van de kinderen betekent dat die kinderen gedrogeerd moeten worden. Als je iets tegen Lambiekje wil zeggen moet je je tot Lambiekje richten.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:18 schreef DS4 het volgende:
Nee, het draadje gaat om de stelling van lambiekje dat er verkeerde diagnoses gesteld worden en dat de stijging in het aantal diagnoses zijn vermoeden bevestigt.
Dit schreef jij naar aanleiding van mijn opvatting:quote:Ik vraag mij werkelijk af waar ik dat gezegd heb. Het lijkt mij heel sterk dat ik heb gezegd dat ze allemaal aan de ritalin moeten, ik ben immers geen arts, dus hoe zou ik dat nou moeten weten?
Ik vatte hem ironisch op, en dat betekent dus dat het feit dat retalin niet (zo) werkt als je geen ADHD hebt wél in de weg zou moeten staan aan mij redenatie.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 12:08 schreef DS4 het volgende:
Als je geen ADHD hebt werkt het niet als drogerend. Maar laat deze feitelijkheid vooral niet in de weg staan van jouw redenatie...
Dat doe ik ook. Alleen hoor ik van jou dat jij meent dat ik allerhande zaken tegen jou zou hebben beweerd, die ik niet heb beweerd.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:32 schreef Weltschmerz het volgende:
Als je iets tegen Lambiekje wil zeggen moet je je tot Lambiekje richten.
Laat ik het zo zeggen: ik vatte jouw opmerking op als "het verstrekken van ritalin is bedoeld om kinderen rustig te houden". Aangezien dat niet werkt als je geen ADHD hebt...quote:Ik vatte hem ironisch op, en dat betekent dus dat het feit dat retalin niet (zo) werkt als je geen ADHD hebt wél in de weg zou moeten staan aan mij redenatie.
Je zou een zinnig punt hebben, wanneer de aanwezigheid van die afwijking ook betekent dat je moet drogeren. Dat is het enige wat jou verwijzing naar dat feit van die werking relevant maakt. Daar leid ik uit af dat je dus van mening bent dat als retalin werkt, het goed is om dat kind er mee te drogeren. Dat is de "dus".
Nee, het is om kinderen met een specifieke gedragsafwijking rustig te houden. Ik zeg juist dat een afwijking niet betekent dat je maar moet drogeren, en dan reageer jij met dat het niet werkt als die afwijking er niet is. Tja...quote:Op vrijdag 16 januari 2009 20:39 schreef DS4 het volgende:
Laat ik het zo zeggen: ik vatte jouw opmerking op als "het verstrekken van ritalin is bedoeld om kinderen rustig te houden". Aangezien dat niet werkt als je geen ADHD hebt...
Ik heb je verteld hoe ik jouw opmerking gelezen heb. Ten onrechte kennelijk, maar niet de moeite waard om er over door te gaan.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 12:11 schreef Weltschmerz het volgende:
Nee, het is om kinderen met een specifieke gedragsafwijking rustig te houden. Ik zeg juist dat een afwijking niet betekent dat je maar moet drogeren, en dan reageer jij met dat het niet werkt als die afwijking er niet is. Tja...
Staffunctie in de productie (procestechnologie)quote:Op vrijdag 16 januari 2009 19:51 schreef DS4 het volgende:
Overigens: wat doe jij in de farmacie dan?
Je mag het eigenlijk niet zeggen maar...quote:Op vrijdag 16 januari 2009 22:51 schreef ATuin-hek het volgende:
Ahnee... weer zo'n topic...
Edit: oh het valt mee
[Forum] Banmeldtopic. Bekijk hier je banduur.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
Zoals Lambiekje.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 13:36 schreef Re het volgende:
http://www.nice.org.uk/guidance/index.jsp?action=download&o=42060
voor achtergrond info en mensen die zomaar wat lullen
Ik heb anders nog nooit een positief woord vernomen over Ritalin van mensen die het voorgeschreven kregen.quote:Op zondag 18 januari 2009 22:38 schreef Saphire het volgende:
De onwetendheid van sommige mensen in dit draadje is ronduit stuittend. Ga eerst de achtergrond info die Re gaf eens doorlezen, je schamen en kom daarna terug. Als je bijvoorbeeld ziet hoeveel kinderen gewoon normaal kunnen functioneren door gebruik van de medicatie en uiteindelijk kunnen functioneren zonder de medicatie dan is dat het zonder meer waard.
Ik wel. Ik heb in 1999 een gespreksgroep opgericht voor ouders. Laten we zeggen dat van de moeders van kinderen die Ritalin kregen, zeker 50% positief was. We hadden met zijn allen wel het idee dat er wat 'gewenning' optrad en dat de medicatie telkens afgesteld moest worden. Het 'regelen' met de medicatie is niet eenvoudig.quote:Op maandag 19 januari 2009 13:08 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Ik heb anders nog nooit een positief woord vernomen over Ritalin van mensen die het voorgeschreven kregen.
Andere medicatie ben ik niet bekend mee, daar kan het aan liggen.
Hoiquote:Op maandag 19 januari 2009 13:08 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Ik heb anders nog nooit een positief woord vernomen over Ritalin van mensen die het voorgeschreven kregen.
Andere medicatie ben ik niet bekend mee, daar kan het aan liggen.
Bij dezen dus inderdaadquote:Op maandag 19 januari 2009 13:54 schreef Windigo het volgende:
[..]
HoiIk ben Odette, en ik ben 21, en ik heb ADD. Ritalin is een zegen in mijn bestaan, ik heb weer energie om dingen te doen, mijn hoofd loopt niet om en ik ben in staat weer op een normale manier een gesprek te voeren in plaats van te vervallen in monologen.
Aangenaam!
Dat denk ik wel ja, veel psychiaters hebben natuurlijk graag dat cliënten lekker rustig zijnquote:Op maandag 19 januari 2009 14:01 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Bij dezen dus inderdaad
Maar er zijn genoeg mensen die stellen dat Ritalin ze niet alleen rustig maar ook geestdood maakt. Maar wellicht heeft dat idd te maken met het zoeken naar de juiste, ehhh... afstelling?
Ik zou inderdaad niet zonder Ritalin willen, omdat ik bewust merk hoeveel verschil dat maakt. Maar dat komt ook omdat mijn diagnose pas op volwassen leeftijd is gesteld en ik erg veel last van mijn ADD heb gehad gedurende mijn hele leven omdat we niet wisten wat er met mij aan de hand was. Ik ben er veel door gepest en heb onder mijn niveau op school gezeten, ik moet nu nog met mijn leven beginnen voor mijn gevoel. Dat is niet erg, ik heb nog wel even, maar het is niet leuk geweest. Ik ben overigens suikervrij opgevoed (macrobiotisch) dus daar lag het niet aan.quote:Op maandag 19 januari 2009 21:06 schreef Boswachtertje het volgende:
Maar buiten dat vind ik het zelf wel eng om kinderen al zo vroeg aan de 'harddrugs' te helpen.. hoe zit het met de verslavingsverschijnselen van de mensen die gebruiken? Windigo bv ervaring?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |