AMSTERDAM - Wie door de kredietcrisis zijn baan is kwijtgeraakt, kan altijd nog gaan duiken en snorkelen om wat geld te verdienen. Australië is namelijk op zoek naar iemand die voor 80.000 euro zes maanden wil passen op een paar onbewoonde Bounty-eilanden.
De baan gaat in op 1 juli en houdt in dat je zes maanden lang vanuit een 3-kamer villa een oogje in het zeil houdt op een paar onbewoonde eilanden. Geacht wordt dat je 12 uur per maand werkt.
Takenpakket? Schildpadden voeren, walvissen spotten en af en toe iemand oppikken van de vaste wal. Functie-eisen? Goed kunnen zwemmen, goed kunnen (water)sporten, Engels spreken en van de natuur houden... Ook moet de kandidaat een weblog bijhouden en interviews afgeven aan de media om zo de eilanden een beetje te promoten.
De gelukkige gaat wonen op Hamilton-eiland, dat 5000 inwoners telt. Van daaruit moet hij wat naburige eilanden in de gaten houden, waaronder Lizard-eiland. Deze eilanden behoren tot de Whitsunday-eilanden voor de kust van Queensland in de Great Barrier Reef. Kosten voor de vliegtickets, transfers en andere vormen van transport worden vergoed. Het wonen in de villa met adembenemend uitzicht is eveneens gratis.
De eilanden staan bekend om hun prachtige witte stranden en prettige klimaat. En hoewel de baan te mooi om waar te zijn klinkt, meldt de toeristenafdeling van Queensland dat er nog geen geschikte kandidaat gevonden is.
Geïnteresseerden kunnen zichzelf in de markt prijzen via een minuut durende video. Solliciteren kan nog tot en met 22 februari. Uiteindelijk worden elf kandidaten geselecteerd die naar de eilanden worden gevlogen voor een selectieprocedure. Op 6 mei wordt de definitieve kandidaat bekendgemaakt.
Meer informatie is te vinden op
www.islandreefjob.com.