Ik heb geen idee; onze oudste is maar 13 dagen oud geworden, dus zover kwamen ze helemaal nietquote:Op woensdag 14 januari 2009 18:00 schreef BadAssBitchSmut het volgende:
Ik voel nu ook echt tandjes
Cat22/Poeke/ElisaB: Mogen ze dan al wat vast voedsel eten? Ik heb wel van die zakjes natvoer speciaal voor kittens, of mogen ze eerst alleen brokjes geweekt in melk? Het lijkt wel of ze de melk zat zijn, ze houden echt hun bekjes stijf dicht als ik ze het flesje voor houd
Thaaaaaanks!quote:Op woensdag 14 januari 2009 18:17 schreef Cat22 het volgende:
*meldt*
Hoe oud zijn ze nu? Vanaf een week of vier mogen ze met vast voer beginnen. Op een schoteltje, daar eten ze het makkelijkste van. Brokjes kun je weken in kittenmelk (geen gewone melk, je zou de flesjesmelk kunnen gebruiken) maar die zakjes kitten natvoer zijn ook prima. Eventueel kun je ze helpen door wat op je vinger te doen en ze zo naar het schoteltje te leiden. En bereid je voor op smerige pootjes en vachtjes, want zo'n schoteltje is perfect om doorheen te banjeren.![]()
Geen paniek als ze het niet meteen eten, de één heeft het sneller door dan de ander. En de één begint sneller aan brokjes en de ander aan natvoer. Ik heb hier een kitten gehad die het natvoer helemaal heeft overgeslagen en met 4 1/2 week voorzichtig brokjes begon te knabbelen. Moederloze kittens gaan in het algemeen iets sneller over, je moet gewoon kijken hoe het gaat en intussen de melk aan blijven bieden.
En de gewichtjes in de gaten houden, zodat je kunt zien wie er te weinig binnen krijgt.
Hopelijk is het een beetje te volgen, ik heb de tips opgeschreven zoals ze bij me op kwamen.
PS: brokjes = kittenbrokjes uiteraard. Ze mogen alleen dingen waar 'kitten' op staat.
Ik heb mijn topics ook weer eens doorgelezen. En filmpjes kijken.quote:Op woensdag 14 januari 2009 18:56 schreef nokwanda het volgende:
Door dit topic moest ik mijn oude kittentopics weer eens doorspitten. We hebben even lekker zitten zwijmelenWaren ook min of meer hetzelfde qua samenstelling. Zowel qua kleur als verdeling der geslachten.
Word helemaal melancholisch dankzij dit topic.
quote:Op woensdag 14 januari 2009 19:00 schreef Harajuku. het volgende:
En mijn prachtige door slechte cam gefilmde filmpjes
Dat vertel ik nog altijd vol trotsquote:Op woensdag 14 januari 2009 19:18 schreef nokwanda het volgende:
[..]
En het eerste meisje dat naar jou vernoemd werd (en natuurlijk nooit een andere naam heeft gekregen)
Ben nog altijd gelukkig met ze, hoewel ik van rooie karel af en toe wel sate wil maken.
Het mag in ieder geval niks zijn wat gaat klonteren, nou zit ik weer te zoeken waar ik las dat klei-vulling goed was, teveel sites, teveel infoquote:Op woensdag 14 januari 2009 19:39 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Dat vertel ik nog altijd vol trots![]()
Dacht dat je voor kittens beter houtkorrels kon gebruiken omdat ze t opeten ed, of zo
Ik heb een plastic doos gebruikt waarin je die vochtige Swiffer dweiltjes kunt kopen. Wellicht is er zoiets ook bij jou te vinden? Of Tupperware oid? Als het maar breed en laag is. En anders kun je een opstapje fabriceren met stenen, tegels oid. Heb ik ook gedaan toen ze toe waren aan de grote kattebak maar er nog niet goed in konden klimmen.quote:Op woensdag 14 januari 2009 19:12 schreef BadAssBitchSmut het volgende:
Ze lopen al aardig snel! Ze hebben een eigen kamer, daar laat ik ze 's middags lekker rondwandelen en als ze moe zijn kruipen ze zelf weer in de kennel. Kattenbak met lage instap vind ik hier dus nergens![]()
Curacao is niet bepaald een diervriendelijk eiland en de eigenaar van de dierenwinkel waar ik meestal kom vindt me al idioot dat ik dit doe
Iemand tips voor een eigen geknutseld kattenbakje? een doos met een buts kranten onderin en daaroverheen klei korrels?
Ik heb ook geen idee hoor, meen t ergens gelezen te hebbenquote:Op woensdag 14 januari 2009 19:42 schreef BadAssBitchSmut het volgende:
[..]
Het mag in ieder geval niks zijn wat gaat klonteren, nou zit ik weer te zoeken waar ik las dat klei-vulling goed was, teveel sites, teveel info
Een tupperware doosje heb ik wel, dus dat komt goedquote:Op woensdag 14 januari 2009 19:43 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb een plastic doos gebruikt waarin je die vochtige Swiffer dweiltjes kunt kopen. Wellicht is er zoiets ook bij jou te vinden? Of Tupperware oid? Als het maar breed en laag is. En anders kun je een opstapje fabriceren met stenen, tegels oid. Heb ik ook gedaan toen ze toe waren aan de grote kattebak maar er nog niet goed in konden klimmen.
Ik zou geen papieren doos pakken in ieder geval, dat gaat ruiken en een plastic zak of kranten erin werkt niet als kittens een weg naar China willen gaan graven. En dat gaan ze doen!
Wat kattebakkorels betreft: let erop dat je niet klontvormende korrels pakt. Want kittens eten graag kattebakkorrels en dan wil je niet dat er klompjes in hun maagjes ontstaan. Ik weet niet in hoeverre kleikorrels geschikt zijn. Houtkorrels zou evt. ook kunnen. Je wist het al!![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |