quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 15:37 schreef JohnDope het volgende:[..]
Volgens mij was die man die levend werd geroosterd door kansenjongeren gebeurt in geuzenveld....
ff kijken op google.
Dit gevonden:
http://www.trouw.nl/archief/article1410686.eceRust moet weerkeren in Amsterdamse wijk
Niemand op het Cuypershof in Amsterdam-West kan zich voorstellen dat jongeren de brand veroorzaakten waarbij een bewoner omkwam. Maar spanningen zijn er wel.
Nog steeds is niet bekend wie verantwoordelijk is voor de brand in Amsterdam-West, nu bijna twee maanden geleden. Politie en justitie verklaarden vlak na het drama dat de brand was aangestoken. Buurtbewoners en het stadsbestuur wachten het onderzoek gelaten af. Waren het hangjongeren die de brand en de explosie veroorzaakten? Of was het toch een aanslag in de privé-sfeer? Niemand in de buurt lijkt veel te weten over de achtergronden van de 65-jarige gepensioneerde loodgieter die bij de brand omkwam.
,,We hebben niet het gevoel: wanneer is de volgende aanslag? Dit is een incident, dat kan niet anders'', zegt Johan Krop van Leefbaar Geuzenveld, die zelf vlakbij het Pierre Cuypershof woont. Daar brandde in de nacht van 16 op 17 februari een woning volledig uit. Het huisje, middenin een rijtje, is dichtgetimmerd. Er staat een steiger tegenaan. ,,Het slachtoffer maakte wel eens een opmerking over buitenlanders, dat is de buurt eigen. Dat doe ik ook wel eens'', zegt Krop.
De brand en een explosie bliezen de kozijnen uit de gevel van het huis. Op de deur is een tekening gevonden die leek op een hakenkruis. Het kruis stond recht en niet zoals een swastika scheef. De haken wezen naar links in plaats van naar de rechterkant. Al eerder vond ook de buurvrouw van het slachtoffer zo'n kruis op haar deur gekalkt.
Beide bewoners van het hofje hadden het regelmatig aan de stok met vooral Marokkaanse jongens die rondhingen op het speelplaatsje tegenover hun huis. De buurvrouw heeft inmiddels met hulp van stadsdeelvoorzitter R. de Bood een andere woning gekregen.
Het stadsdeel probeert de rust in de buurt zoveel mogelijk te laten weerkeren. De 'buurtconciërge', een door het stadsdeel benoemde oppasser, loopt regelmatig het hofje rond. Onlangs waren de bewoners van het hof naar het stadsdeel voor een bijeenkomst met de stadsdeelvoorzitter. Ze hielden een minuut stilte voor hun omgekomen buurman.
,,Verder was het nogal teleurstellend omdat de politie nog helemaal niets kan zeggen'', zegt een buurtbewoonster vanuit haar deuropening. Het raam van de woonkamer aan de achterkant van haar huis kijkt uit op het hofje en het speelpleintje. ,,De jongeren zitten er wel weer af en toe. Maar het is sinds de brand rustig.''
Hoewel het stadsdeelbestuur zoveel mogelijk wil voorkomen dat de jongeren bij voorbaat als schuldigen worden gezien, is wel besloten om de speelpleintjes in de hofjes op te heffen. Geuzenveld-Slotermeer maakt deel uit van de Westelijke Tuinsteden, een naoorloogse wijk die de laatste jaren veel allochtone gezinnen trekt. Vooral de jongeren zijn veel buiten, bijvoorbeeld op de speelplaatsjes. Dat leidt tot spanningen met de oudere autochtone bewoners van het eerste uur.
Voor de brand waren jongerenwerkers al wel eens gealarmeerd. Maar toen ze gingen kijken, troffen ze er geen jongeren aan. Het stadsdeel dacht dat er weinig aan de hand was. ,,Pas na de brand komen allerlei verhalen over ruzie en herrie los'', zegt een woordvoerder van het stadsdeel. Volgens de buurtbewoonster is de overlast toegenomen doordat er verderop een samenscholingsverbod is voor jongeren. ,,Ze hingen daar over de brug. Ze maakten opmerkingen naar mensen en lieten troep slingeren. Sinds ze daar niet meer mogen staan, hangen ze in onze hofjes.''