FOK!forum / Sport Algemeen / [Schaatsen] Elfstedentocht - Komt 'ie of komt 'ie niet?
marcodejdonderdag 4 december 2008 @ 17:54
Van de Sint weten we dat 'ie elk jaar komt, maar van een ander stukje Nederlands (Fries) cultuurgoed wordt het steeds onzekerder: De Elfstedentocht. Elf jaar geleden was de laatste. Maar nu de eerste (natte) sneeuw gevallen is, het langzaam kouder wordt en de eerste nachtvorst een feit is, moet het toch bij elke nostalgische sport- en schaatsliefhebber weer gaan kriebelen: wanneer komen de rayonhoofden bij elkaar? Zou hij dit jaar komen, of moeten we toch weer een jaartje wachten?

Hier het verzamelpunt voor de mensen die niet kunnen wachten, ook uitkijken naar weer een ouderwetse winter met bijbehorende Elfstedentocht en nu al willen speculeren of hij dit jaar wel komt! Zijn er misschien ook mensen die lid zijn van de vereniging "De Friesche Elf Steden" en mee mogen doen?

Ook is dit natuurlijk hét topic om mooie foto's en sfeerbeelden van De Tocht te verzamelen!
Hier alvast wat sfeerbeelden om in de stemming te komen:









Reinier Paping. Winnaar 1963.


Coen de Koning. Winnaar 1912 en 1917.


Finish tocht 1997.

[ Bericht 1% gewijzigd door marcodej op 04-12-2008 18:08:27 ]
wimderondonderdag 4 december 2008 @ 18:09
Misschien kan het subforum weer open

Elfstedentocht

Remcodonderdag 4 december 2008 @ 18:58
De tocht der tochten
marcodejdonderdag 4 december 2008 @ 20:40
quote:
Op donderdag 4 december 2008 18:09 schreef wimderon het volgende:
Misschien kan het subforum weer open

Elfstedentocht


Ai, ben ik blijkbaar niet zo origineel als ik dacht.

Maar ja, nieuwe winter, nieuwe kansen, nieuwe verwachtingen en een nieuw moment om weer herinneringen op te halen.
sipperdonderdag 4 december 2008 @ 21:55
Ik denk nog eventjes geduld. Al zag ik wel heel veel eikels aan de boom zitten en mn kat heeft een enorme dikke vacht. Oftewel dikke kans dat het dit seizoen gaat gebeuren

sportfreakdonderdag 4 december 2008 @ 22:21
Elfstedentocht

Al hoeft een Tocht Der Tochten voor mij niet per se. Een fatsoenlijke winter met natuurijs en klassiekers zou al heel wat zijn tegenwoordig.
Ambrosiusvrijdag 5 december 2008 @ 00:21
Ik hoop het, al lijkt het me erg sterk. Ik hoop 'm ooit nog eens mee te maken iig.
marcodejdinsdag 16 december 2008 @ 16:33
Goed nieuws vanaf het Elfstedenkoorts-front:

* Werd vanochtend wakker, keek uit het raam en zag een dun laagje sneeuw op de bomen en huizen: de eerste echte sneeuw van dit winterseizoen is vannacht gevallen in Nederland!
* Het jaar 2009 begint goed voor alle Elfsteden-nostalgen:
quote:
Extra uitzending Andere Tijden over Elfstedentocht
Leuk begin van 2009! Op 1 januari heeft Andere Tijden een extra uitzending over de geschiedenis van de Elfstedentocht. Met vijf kwartier aan authentiek historisch beeldmateriaal. Op 3 januari is de herhaling.

Op 2 januari 1909 werd de eerste Elfstedentocht gereden. Vanwege dit historische feit is op Nieuwjaarsdag een speciale, extralange uitzending van Andere Tijden over de geschiedenis van dit evenement.

In de beste traditie van Andere Tijden-specials bestaat deze uitzending volledig uit in diverse collecties gevonden beeld en geluid. Deels zijn dit de officiële beelden zoals van Polygoon, de NTS en de NOS zijn vastgelegd. De meest interessante fragmenten zijn echter van amateurfilmers, die nog nooit op tv zijn uitgezonden.

Deze aflevering is samengesteld door Marnix Koolhaas.
Het zal niet veel meer nieuws bevatten dan De Avond van de Elfstedentocht uit 2007, maar goed, wel leuk nieuws!

Tot zover.

[ Bericht 0% gewijzigd door marcodej op 16-12-2008 18:32:56 ]
sippermaandag 22 december 2008 @ 19:17
Het gaat vriezen!!!!!!!!!!!!!!!!!
marcodejdinsdag 23 december 2008 @ 12:15
Jazeker!
quote:
Vorstperiode in aantocht
Weersomslag tijdens Kerst
22 december 2008 - Een witte Kerst zit er niet in maar we krijgen tijdens de kerstdagen wel een vorstinval. De laatste week van het jaar belooft voor het eerst sinds 1996 een langere vorstperiode op te leveren. Hoe lang de kou in het nieuwe jaar doorgaat is nog onduidelijk.

Het KNMI Hirlam weermodel berekent zeer veel regen in Zuidoost-Europa
Duidelijk is wel dat de laatste dagen van het jaar lichte tot matige vorst opleveren zodat zich dan weer eens natuurijs kan vormen. Mogelijk dat de weersomslag in Duitsland en in het Alpengebied vergezeld gaat van wat sneeuw, maar in ons land zijn de neerslagkansen klein.
De schaatsen kunnen uit het vet
Lonnkerdonderdag 25 december 2008 @ 15:16
It giet oan! :p We zullen zien, vooruitzichten zien er iig goed genoeg uit voor vennen en andere ondiepe wateren.
MiLalaamaandag 29 december 2008 @ 10:49
ooooh ik word zenuwachtig, ik denk dat het gaat gebeuren
Antalmaandag 29 december 2008 @ 10:54
Ik ga zo eens even kijken of er hier al geschaatst wordt op de plaatselijke vijver.
komradmaandag 29 december 2008 @ 10:57
ik hoop dat het gewoon nog 2 weken ijzig koud blijft
wimderonwoensdag 31 december 2008 @ 21:16
Giet 't nou onderhand oan?
wimderondonderdag 10 december 2009 @ 16:13
Kickje voor de komende weken?
MiLalaadonderdag 10 december 2009 @ 21:20
quote:
Op maandag 29 december 2008 10:49 schreef MiLalaa het volgende:
ooooh ik word zenuwachtig, ik denk dat het gaat gebeuren
oooh, ik word alweer zenuwachtig

Ja ik denk dat het nu gaat gebeuren.. Vorig jaar de pest dat de wind in Friesland niet goed stond, dat komt nu vast goed. Duimen maar!
wimderonvrijdag 11 december 2009 @ 00:05
En een paar uur na m'n kick is ELF weer geopend .