FOK!forum / General Chat / Geweld, geweld geweld.. Gister, vandaag en morgen..
ArchAngelvrijdag 21 januari 2000 @ 22:51
Er is de laatste tijd zoveel geweld... Ik las vandaag in de krant, en zag het net op Fokzine:
"Leerling bedreigd leraar met neppistool"

Dit is echt te leip voor woorden...
Maar dit was dus op mijn school gebeurd.. Jaja, het Raayland College in Venray..
De leraar ken ik (een opper-bitch) en de jongen die haar heeft bedreigd ken ik ook.
Dat zij een bitch is, wil natuurlijk niet zeggen dat ze dood moet ofzo.. Leraren moeten nu eenmaal orde houden, hoe dan ook, waardoor ze slecht over kunnen komen.

Ik wou even tussendoor zeggen (Danny)dat het om een lerares ging en niet om een leraar, zoals ik hierboven al suggereerde. Tja, de limburger kan natuurlijk ook niet alles weten.

Maar daar gaat het nu eigenlijk niet om.
Het gaat eerder om het verhaal erachter.. Was dit echt een geintje? Of wil hij haar werkelijk dood hebben?

Ik ken deze jongen, en had al wel verwacht dat hij op zo'n pad terecht zou komen. Vroeger was het een heel aardige jongen. Hij zat op volleybal, like me, alleen in een ander team (wat wil je, hij is 13 ik ben 17)
Hij had echt goeie humor (die nu ver gezakt is?) en was altijd vrolijk.. Hij wilde graag leren volleyballen enzo, tot hij naar de middelbare school ging, verkeerde vrienden kreeg (lees: wilde krijgen) en daardoor zich slecht ging gedragen.
Het lijkt wel alsof dit hele kl*te dorp naar de t*ring gaat. Laatst was, ook bij mij op school, een jongen opgepakt omdat hij 8 tot 10 meisjes in de leeftijdsgroep van 4 (!!) tot 11 jaar sexueel had misbruikt. Dan krijg ik toch zoiets van.. Goh... Het gaat niet echt goed met ons...

Waar komt dit door? Wie weet een mogelijke oorzaak? Mijn idee is, dat het komt doordat vroeger, als je iets fout deed, men zei dat je naar de hel ging. Maar wie gelooft daar nou nog in. Ook is de opvoeding erg veranderd, ik had het daar laatst nog over. Moeten we weer terug naar het oude sla-me-als-ik-stout-ben-systeem? Of is er een tussenweg..

Ik reken op veel reacties omdat het iedereen aangaat.

GRTZ ArchAngel

-----
We will all die someday, but please, not all at once... Improve the world, die natural

MacBethvrijdag 21 januari 2000 @ 23:18
Ach, onze maatschappij is best goed, zeker als je het met andere landen vergelijkt. Nederland is toch wel mijn ideale woonplek (voor mijn financiele situatie dan

Af en toe een misdaad, nouja, wat moet er wel allemaal gebeuren om die weinige misdaden te voorkomen? Er lopen altijd rotte appels rond, en als je religie geeft zijn er altijd ketters (zoals ik .

Hier een bedreiging, daar een tasjesroof, eens in het halfjaar een Daniel of Meindert... Heel vervelend, maar vervelende dingen zijn toch een part-of-life. Alles stoppen is onmogelijk, en zal andere vrijheden inperken (zoals, bij jouw oplossing, beperking van vrijheid in religie). Het is misschien triest, maar bij dit soort gevallen moet je maar 'shit-happens, life goes on' (behalve voor sommigen denken. De kuur is toch erger dan de kwaal.

We leven in een land met 16.000.000 mensen, en media die op elke voorvalletje heel ver inzoomen. Zo erg is het echt niet (waarom dan zoveel bij jou in de buurt? Achterbuurt? *grapje* .

MacBeth

sunshinevrijdag 21 januari 2000 @ 23:35
Ik geloof ook wel dat het een gedeelte aan de opvoeding ligt. Ik voedt mijn zoon vrij streng op. Niet dat hij (8) niets mag ofzo, maar actie=reactie. Dus als hij iets doet wat niet door de beugel kan, volgt er straf. Ik zie bij andere ouders helaas dat het vaak bij dreigen blijft. Zo van: "de volgende keer...." Tja, dat helpt niet natuurlijk, want de volgende keer wordt dat weer gezegd en kinderen zijn slim genoeg om dat te onthouden.
Verder probeer ik mijn zoon respect en eerbied voor andere mensen te hebben. Ik zeg expres eerbied omdat respect voor mij liefdeloos is en liefde maakt dat je begrip voor andere mensen krijgt. En als je andere mensen begrijpt (hun doen en laten) kun je daar weer respect voor krijgen.

Het is misschien wat simpel gezegd, er zullen beslist mooiere woorden bestaan om dit te zeggen, maar ik weet ook niet hoe ik het mooier kan zeggen.

ArchAngelvrijdag 21 januari 2000 @ 23:39
De media zoomen misschien wel veel overal op in, maar het wordt wel steeds meer. Dit is toch niet goed? Ik snap best dat er hier en daar wat wordt gevochten en gemoord, dat is al zo sinds de neanderthaelers.. Maar ik bespeur (wow, ik klink zo best intelligent, nee?) een verdichting, het wordt steeds vaker.. En die jonge die z'n vriendin op de trein zet? Die deed echt geen fart (gelukkig maar, dan zou het nog hebben gestonken ehhe). In de VS ofzo is het toch allemaal erger, dat weet ik ook wel. Nederland is ook wel een grappig landje, maarja.

Ik denk dat ik maar ga verhuizen naar de Sahara. Daar wonen geen mensen, dus loop ik ook geen gevaar vermoord te worden. Whaah wat een grap op dit uur... Ja een erg zwakke grap, maar ik ben nog niet helemaal wakker.

Zou ik in een achterbuurt wonen? Op onze school is wel een vette handel aan de gang. Niet van CD's (die er wel is, en waar ik met liefde en plezier mijn steentje aan bijdraag) maar van drugs en wapens.
En dan bedoel ik geen aspirines en Zakmessen. Het gaat hier om echte geweren. Wil iemand een magnum .44 kopen? 450 piek...
Precies.. I shit you not, het wordt allemaal echt verhandeld, o.a. door kluisjesruil. Dit is dus dat je tegen betaling een kluissleutel krijg van iemand (het zijn geen echte kluisjes, maar "lockers" waarin dan bijvoorbeeld 50 gram wiet ofzo ligt. En daarna geef je de sleutel weer terug. Handig toch, zo'n ongecontroleerde k*tschool?

Excuse my French

GRTZ ArchAngel

[Dit bericht is gewijzigd door ArchAngel (Datum 22 Januari 2000).]

bazelaarzaterdag 22 januari 2000 @ 17:54
Ik weet niet of het geweld enorm is toegenomen, maar het komt wel steeds meer ter sprake. En dat vind ik goed, want het zet steeds meer mensen aan het denken.

Natuurlijk is een groot deel in de opvoeding te zoeken, maar je wordt door meer gevormd dan door alleen je ouders. De wereld om je heen maakt je wie je bent en ik denk dat het daar ook misgegaan is. Mensen zijn intolerant naar elkaar, maar als er iets ergs gebeurt dan wordt het wel getolereerd. (Is dat niet omgekeerde wereld?).

Volgens mij kom je er niet met een instelling van: Och ja, het valt wel mee, het zijn maar een paar mensen die het overkomen is.
Dan kan ik alleen maar zeggen, MAN KIJK OM JE HEEN!!

Wat in de kranten staat is maar het topje van die steeds groter wordende ijsberg.

----------------------------------
Ik zeg NEE tegen geweld - Jij ook? http://jrstein.jnl.org/nee
----------------------------------

Pinballzaterdag 22 januari 2000 @ 18:43
Hey archangel, ik kan je even niet meer volgen?
Hoezo loop je je hier te verbazen over al het geweld in de samenleving terwijl je in dit topic een beetje anders uit de hoek komt

stukje text:
NEW YORK, 20 JANUARI De rapper Ol` Dirty Bastard heeft in de rechtszaal suggestieve en seksistische opmerkingen gemaakt tegen de vrouwelijke aanklager. Daarbij negeerde hij de woorden van de rechter. Deze deelde hem mee dat hij op deze manier twee jaar gevangenisstraf riskeert.

jouw text:

quote:
Nou ik vind dit werkelijk waar (geen ironie) vet.. Die vent heeft gewoon zo'n vette schijt aan alles en iedereen. How man die kerel is gewoon absoluut dope.

Als mensen vervolgens niet naar wens reageren:

quote:
Jullie pissen echt hard hoor.. Wat ik doe als jullie in mijn weg komen? Dan ros ik al je tanden eruit... What you wanna do?

Is het al ooit bij je opgekomen dat het vereren van achterlijke rappers die geweld, drugs, vrouwenmishandeling en het rijden in dikke auto's als hoogste doel hebben misschien meehelpt aan de steeds normaler wordende gewoonte om elk conflict met (extreem) geweld op te lossen?

Do explain?


ArchAngelzondag 23 januari 2000 @ 15:00
Tja... het zit zo: Wat is er mis met het rondrijden in dure auto's? Niks toch, ik doe niks liever.
En als mensen mij gaan zitten fokken, tja dan verdedig ik mezelf natuurlijk. Maar het gaat hier niet om verdedigen. Het gaat om degene die je aanvalt. Iemand komt op mij af, en begint mij en wat ik lief heb af te zeiken en te beledigen. Tja dan kom ik natuurlijk wel voor mezelf en alles op. Als iemand ruzie zoekt met m'n vrienden kom ik er ook bij staan. Ik sta namelijk niet toe dat iemand mijn vrienden pijn doet.
Snap je?
Misschien dat je het op een dag wel begrijpt ;-)

GRTZ ArchAngel

MacBethzondag 23 januari 2000 @ 15:21
Bazelaar: ik ben het niet met je eens. Het valt wel mee, zeker internationaal gezien. Het klopt dat niet iedere tasjesrover in de krant komt (grote kranten, lokaal vrijwel altijd), maar dat betekent _niet_ dat er een enorme hoeveelheid 'onzichtbare' criminaliteit is.

Rotte appels zijn er altijd, die zullen nooit verdwijnen. Ik heb eens op www.zinloosgeweld.nl zitten snuffelen, en als je hun uitgebreide dossier vergelijkt met 16 miljoen inwoners valt het echt wel mee.

Wat wil je eraan doen? Je kan wel sputteren "betere opvoeding", maar hoe zet je dat om in iets concreets (en betaalbaars)?

Hogere straffen helpen _niet_. Veel mensen geloven van wel, maar uit veel studies blijkt allemaal dat hogere straffen niet tot minder criminaliteit lijdt, en omdat mensen na een lange straf vaker weer de fout in gaan wordt de criminaliteit vaak zelfs hoger.

Wat de school in Venray betreft: klinkt inderdaad als een achterbuurt jah . Dat komt echt niet overal voor. Zelf ga ik naar een school met 1300 leerlingen, waar nooit wat gebeurd (nee, ik ben niet naief ofzo). Het meest opzienbarende van 1999 was dat HAVO'ers met zessen niet overgingen

MacBeth

Pinballzondag 23 januari 2000 @ 16:00
quote:
op 01-23-2000 om 03:00 PM schreef ArchAngel het volgende:
<..>En als mensen mij gaan zitten fokken, tja dan verdedig ik mezelf natuurlijk. Maar het gaat hier niet om verdedigen. Het gaat om degene die je aanvalt<...>

Probeer eens wat te relativeren. Als je dergelijke "aanvallen" al zo serieus neemt maak ik me zorgen over jouw toekomst in de grote mensen wereld.
Ik denk dat het dreigen met fysiek geweld wat jij doet, niet zoveel verschilt van het voorbeeld wat je gaf aan het begin van deze topic.
En dat allemaal omdat een paar mensen zich (terecht imho) vermaken om jullie gangsta-wannabe-taalgebruik? Hahahaha

* Pinball was vroeger ook def.

blauwezondag 23 januari 2000 @ 16:11
Arch ik kan niets anders doen dan hier Pinball volledig gelijk te geven.
Niet alleen spreken je eigen uitspraken elkaar tegen maar vlieg je ook wel erg snel in de verdediging.
Probeer inderdaad te relativeren!
Iets negatief opvatten is vele malen makelijker dan het luchtig opvatten!
Quendamaandag 24 januari 2000 @ 07:54
[quote]op 01-21-2000 om 11:35 PM schreef sunshine het volgende:
Ik geloof ook wel dat het een gedeelte aan de opvoeding ligt. Ik voedt mijn zoon vrij streng op. Niet dat hij (8) niets mag ofzo, maar actie=reactie. Dus als hij iets doet wat niet door de beugel kan, volgt er straf.


---------

Hm, maar wat is streng opvoeden?
Ik zie , om heen heen, ook ouders die dat, nog steeds, met harde hand doen, onder het mom van, van een pak slaag is nog nooit iemand dood gegaan
Of als Jantje huildend thuis komt met een verhaal over schoppende vriendjes ": "Jantje, ga nu gewoon naar buiten en houd op met dat gezeur en mep eens terug"

Of leraren die het op school heel normaal schijnen te vinden om lastige pubers een veeg te geven
(en later zeggen dat ze "niet zo hard mepten