UitlegHet unieke multimediale samenwerkingsverband van FOK! en de NCRV organiseert ook dit jaar weer de kerstverhalenwedstrijd die eind december zal leiden tot Het Kerstverhaal 2008. Schrijvers worden uitgedaagd een kerstverhaal van maximaal 550 woorden in te sturen.
Thema: Tijd voor samenHet thema van 2008 is 'Tijd voor samen'. Dit kun je letterlijk interpreteren in de zin van eindelijk weer tijd voor elkaar hebben, zoals dat voor veel mensen in de Kersttijd het geval zal zijn. Maar natuurlijk kun je ook kiezen voor een bredere maatschappelijke interpretatie: 'Tijd voor samen' als antwoord op de maatschappelijke ontwikkeling dat verschillende groepen in Nederland steeds meer langs elkaar heen dreigen te leven. En natuurlijk zijn er nog talloze andere interpretaties denkbaar.
BeoordelingHoe komen we uiteindelijk tot de winnaar? De gezamenlijke redactie van FOK! en de NCRV vormt een gedreven leesclub en brengt het aantal inzendingen terug naar het behapbare aantal van 10 genomineerde verhalen.
Uiteindelijk bepaalt de jury welk verhaal van de tien genomineerden wordt verkozen tot hét kerstverhaal van 2008.
JuryDe jury bestaat dit jaar uit:
Paul Sebes - voorzitter
Manon Uphoff
Anna Woltz
Hier vind je meer informatie over de jury van 2008
Voorwaarden:
Maximaal 550 woorden
Uiterste inzenddatum: woensdag 17 december 2008 18:00 uur
Alle inzendingen worden voor publicatie gelezen
De redactie kan zonder toelichting een inzending weigeren
Stemmen
Als de redactie er niet uitkomt, zullen de stemmen op de website een rol spelen. Je kunt op deze site namelijk niet alleen verhalen lezen, maar je kunt ons ook laten weten wat je van de verhalen vindt. Met de sterren onderaan een verhaal kun je laten weten of je het een goed verhaal vindt of niet. De vijf best gewaardeerde verhalen zijn op de homepage terug te vinden.
Deadline
We moeten een harde deadline stellen voor het inleveren van de verhalen. De sluitingstijd ligt op woensdagavond 17 december om 18:00 uur. Alle verhalen die daarna binnenkomen, kunnen helaas niet meer meegenomen worden.
Prijzen
Natuurlijk ligt er een fantastische prijs voor de winnaar klaar: hij of zij mag een cursus naar keuze volgen bij de Schrijversvakschool. Wil je alvast door het cursusaanbod struinen, dat kan op: http://www.schrijversvakschool.nl/
Tevens zullen alle genomineerden een boekenpakket krijgen om op koude winteravonden lekker weg te duiken in een boek..
De beste verhalen in de media
De 3 genomineerde verhalen (waaronder het winnende) worden voorgelezen op 22, 23 en 24 december op radio 1 in het programma Lunch!.
Andere top 10 verhalen worden in de week daaraan voorafgaand voorgelezen in het programma Plein 5 op radio 5.
Dit forum
De wedstrijd begint op vrijdag 21 november. Vanaf dan kun je ook je verhalen in sturen op de officiële website www.hetkerstverhaal.nl.
Net zoals de voorgaande jaren, kun je hier op FOK! volop met elkaar discussiëren over de inzendingen of elkaar de helpende hand bieden bij het schrijven van de kerstverhalen. Ben je op zoek naar tips? Of twijfel je over je verhaal? Dan kun je het, voordat je je verhaal instuurt op www.hetkerstverhaal.nl eerst hier plaatsen voor feedback, opbouwende kritiek en andere hulp.
Voor kwesties die te maken hebben met schrijven of literatuur, maar niet met deze wedstrijd, willen we je graag doorverwijzen naar ons Theater-, Taal- en Kunstforum.
Ik wil meepraten op dit forum, maar ik heb nog geen FOK!-account. Hoe kan ik me registreren?
Registreren doe je door te klikken op de volgende link:
http://forum.fok.nl/user/register
Let bij het invullen op de spelwijze, gebruikersnamen worden niet meer aangepast.
Alle regels uit de Forumwijde FAQ & Policy gelden ook voor dit forum.
Om verhalentopics te kunnen onderscheiden van andere discussietopics (en je verhaal dus beter te laten opvallen), adviseren de KSW-mods om in de topictitel van je verhaal de tag [Verhaal] op te nemen.
KSW-feedback en mods
Voor feedback kun je in dit topic terecht, of natuurlijk bij een van de mods:
DaMart
Tha_Erik
[ Bericht 3% gewijzigd door DaMart op 22-11-2008 12:22:29 ]