quote:
Op dinsdag 11 november 2008 11:12 schreef josvr het volgende:Lak en beits zijn hetzelfde. Beits is vaak een transparante lak, maar er wordt ook dekkende 'beits' verkocht, en dan is het verschil helemaal 0. De naam 'beits' is ooit uit de meubelbranche komen overwaaien, maar slaat nergens op.
Bij vloeren heb je meestal: of je vloer is gelakt, of gewaxt, of geolied.
Om het als hetzelfde te gaan vergelijken is wel erg kort door de bocht.
Lak is bijvoorbeeld sterker dan beits en heeft een lagere slijtage factor.
Een dekkende beits kan niet zondermeer over een transparante beitslaag.
Wil je een oppervlakte welke voorzien is van een transparante beitslaag voorzien van een dekkende beits of een laklaag, dan moet je de transparantelaklaag goed schuren, zodat deze niet meer glimt maar overal dof is, helemaal afschuren is niet nodig.
Vervolgens doe je er eerst een grondlaag op, vervolgens glad schuren en hierna kun je er een dekkende beitslaag of laklaag op zetten.
Bij onbehandeld hout behoeft je geen grondlaag te gebruiken als je hierop een dekkende beits aanbreng,omdat beits grondverf en aflak in 1 systeem is.
De enige uitzondering hierop is dus de overgang van een transparante laag naar een dekkende laag.
Overige verschillen tussen dekkende beits en verf zijn, de glanslaag van verf is feller dan die van dekkende beits, zeg maar dat dekkende beits ongeveer halfglans is en lak hoogglans, en natuurlijk heb je ook zijdeglans.
Beits is vochtregulerend en lak niet.
Voor meer informatie of vragen kun je natuurlijk ook altijd bellen met de klantenservice van de diverse fabrikanten.
Kijk uit met vragen bij bouwmarkten, daar krijg je vaak heel verschillend advies van totaal niet mogelijk behalve als je de oude laag geheel verwijderd tot neehoor dit is geen enkel probleem kan er zo overheen.