Op dit moment worden dankzij de EU alle minderwaardige groenten en fruit radicaal vernichted. Een komkommer die ook maar een klein beetje krom is wordt sofort abtransportiert naar de Brusselse verbrandingsovens.
Hierdoor zijn groenten wellicht 2 maal te duur, maar we worden tenminste niet onverhoopt geconfronteerd met licht afwijkende tomaten of appels in de schappen van de groentenboer. Dat zou wat zijn!
![]()
EIN VOLK, EIN REICH, EIN GEMÜSE!
Nu gaan er echter stemmen op om voor een beperkt aantal soorten groenten de regelgeving te versoepelen, en dus toe te staan dat inferieure groenten weder verhandeld worden!
http://www.nu.nl/news/182(...)in_groenteschap.htmlquote:
Maar dat stuit op verzet van vooral supermarkten. Die vrezen dat de kromme komkommers moeilijk in de dozen en schappen passen. Zuid-Europese landen liggen ook dwars in het overleg: die vrezen dat een toevloed aan krom en puntig fruit de prijzen zal drukken.
Als compromis wil de EU-commissaris nu de standaarden behouden voor 10 van de 26 groente- en fruitsoorten, waaronder aubergines en tomaten. Die beslaan samen driekwart van de grensoverschrijdende handel in groente en fruit in de EU.
Hoe moet het nu met al die ambtenaren belast met het afkeuren van fruit, de winsten der supermarktketens, hongernegers die voldoende eten krijgen, de Polen die bij de verbrandingsovens werken etc.
Klacht: EU die haar verantwoordelijkheid weigert te nemen.
[ Bericht 6% gewijzigd door LXIV op 08-11-2008 13:16:31 ]
Op
maandag 15 mei 2023 18:39 Wellicht arrogant, maar ik weet 100% zeker dat ik meer weet van de Amerikaanse geschiedenis, vooral die van de Zuidelijke staten, dan alle fokkers bij elkaar. Durf ik mijn hand wel voor in het vuur te steken.