http://www.volkskrant.nl/(...)ambtenaar?source=rssquote:
Geen vervolging 'pedofiele' topambtenaar
ANP
gepubliceerd op 27 oktober 2008 16:55, bijgewerkt op 16:57
DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft een verzoek om de topambtenaar van het ministerie van Justitie te vervolgen, afgewezen. Dat heeft een persraadsheer van het hof maandag gezegd.
De tot levenslang veroordeelde Koerd Hüseyin Baybasin eiste bij het gerechtshof dat het Openbaar Ministerie (OM) de justitieman voor de strafrechter zou brengen. Volgens de Koerd heeft de ambtenaar zich namelijk schuldig gemaakt aan kindermisbruik.
Baybasin zit in Nederland een levenslange straf uit wegens moord, uitlokking van moord, gijzeling, drugsproductie en deelname aan een criminele organisatie. Hij meent dat tegen hem een nepproces met afgeluisterde gesprekken in elkaar is gezet om hem de mond te snoeren over de vermeende pedofiele gedragingen van de topambtenaar. Die zou seks hebben gehad met meerdere minderjarige jongens in Turkije.
Het OM besloot eerder na een oriënterend onderzoek de topman van justitie niet te vervolgen, omdat daar ‘geen enkele grond’ voor was. Vervolgens is oud-recherchechef Klaas Langendoen in opdracht van de advocaat van Baybasin, Adèle van der Plas, onderzoek naar de zaak gaan doen. Daarin is nieuw bewijsmateriaal naar boven gekomen, dat volgens de raadsvrouw ‘zeer belastend’ voor de topambtenaar is.
Langendoen reisde naar Turkije af en heeft een verklaring van een van de politiemannen gekregen, die de topambtenaar tijdens een bezoek aan Turkije heeft beveiligd. Deze beveiliger bevestigt dat de justitieman een jongetje van ongeveer 14 jaar onder ‘straatkinderen’ voor de topambtenaar heeft geregeld. De jongen vertelde na afloop dat hij seks met de Nederlandse ambtenaar had gehad.
Ook is er een verklaring op videoband van het toenmalige slachtoffer zelf, die vertelt dat hij seks met de Nederlandse overheidsdienaar had. Zowel de beveiliger als de persoon die zegt te zijn misbruikt, herkenden de ambtenaar op een foto, aldus Langendoen.
Het hof wees het verzoek af, omdat het te ruim was geformuleerd en onvoldoende concreet werd gemaakt, aldus de persraadsheer. Ook vindt het gerechtshof in Den Haag dat de eis onterecht is gedaan, omdat er nooit officieel aangifte is gedaan.
Is al van vorige week, maar dit soort zaken wordt door de meeste media heel niet opgepikt. De naam van Joris Demmink komt al vele jaren naar boven in schimmige zaakjes rond misbruik van kinderen en pubers, al dan niet in combinatie met die van Fortis-topman Maurice Lippens (genoemd in Dutroux-onderzoeken!), Frits Salomonson (voormalig advocaat van Koningin Beatrix!) etc.
Een aantal mensen zoals journalisten Micha Kat en Stan de Jong hebben zich vastgebeten in dit verhaal. Sta
Leest u zich maar eens in dit alles. Het oogt een beetje als een soort hollywoodscript, maar wat nu als er echt pedofielen op hele hoge posities in onze maatschappij zitten, die zich onaantastbaar achten?
http://nl.wikipedia.org/wiki/Joris_Demminkhttp://www.standejong.nl/(...)-vervolgd/#more-1170http://onderzoekjorisd.hyves.nl/Micha Kat doet trouwens hier een oproep aan Peter R de Vries om hier eens in te duiken:
http://www.klokkenluidero(...)-vries.html#commentsquote:
Beste Peter,
We hebben in het verleden regelmatig contact gehad en ik heb je ooit geinterviewd voor Het Advocatenblad. Thans lees ik hoe je je opnieuw vastbijt in Joran van der Sloot. Ik zou je willen vragen of je in de (nabije) toekomst een uitzending wil maken over Joris Demmink. Ik denk dat je deze zaak wel kent. De affaire-Demmink is in mijn ogen het meest stuitende voorbeeld van klassenjustitie uit de geschiedenis van het Nederlandse recht en opent steeds meer burgers de ogen over wat er werkelijk speelt of zou spelen in de achterkamers demmink_1_1.jpgvan juridisch Nederland. Adam Curry die mij over de zaak ondervroeg -en kort daarna werd ontslagen- suggeerreerde op Arrow Radio ook reeds dat dit ‘een typische zaak is’ van Peter R. Ik ken iets van je eigenzinnige aanpak en zal me nergens mee bemoeien. Misschien ben je zelfs wel in staat om aan te tonen dat de hele zaak-Demmink een demonische hype is, georkestreerd door criminele vijanden van de Nederlandse Staat die ons land via subtiele ‘contra-informatie-campagnes’ willen ‘destabiliseren’. De Telegraaf heeft deze lezing in een paginagroot verhaal al eens in de wereld gebracht. Kortom, deze zaak waarin de hoogste man van het Ministerie van Justitie centraal staat en waarin twee extreme lezingen over de waarheid met elkaar strijden -Demmink als dader versus Demmink als slachtoffer- schreeuwt om de frisse en deskundige blik van de onvolprezen Peter R.! Ik zou haast zeggen: Peter, take your responsability!
Met collegiale groet,
Micha Kat