Ik weet niet hoe jij je lampen erin zet maar in mijn auto moet ik toch wel heel raar doen wil ik die H4 lampjes er onderste boven in krijgen.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 20:59 schreef Youp het volgende:
[..]
Die kunnen dus allebij verkeerdom gemonteerd worden!![]()
Geloof je het niet? Ga maar eens naar de koplampunit van een E46 kijken en vervang daar het betreffende H7 peertje. Je wordt nogal op een verkeerd been gezet, het past in ieder geval allebij.
Ja, en de afstelling van de koplampen is dus iets wat wél elke APK wordt gecontroleerd. Bij alle auto's om precies te zijn.quote:Op zondag 12 april 2009 01:59 schreef CasB het volgende:
Best kansloos dat ze niet juist de auto's voor 2007 aanpakken. Juist de auto's van voor 2007 hebben over het algemeen hun (xenon)lichten niet goed afgesteld.
Alleen jammer van die regels uitgegeven door het ministerie van verkeer en waterstaat waarbij niet over bepaalde jaartallen gepraat wordt. (ook in mijn vorige post te lezen)quote:Op vrijdag 17 april 2009 13:29 schreef r8ality het volgende:
Die regel gaat ook alleen voor auto's van na 2006 gelden. Je kan niet met terugwerkende kracht regels gaan veranderen.
[edit] Zie dus bericht hierboven.
quote:Op vrijdag 17 april 2009 13:55 schreef FransDeens het volgende:
Het is zeker vage boel. Maargoed, ik heb op mijn koplamp helemaal geen HC, HR of HCR staan. Mag ik dan volgens oom agent wel gewoon Xenon hebben? Het wordt weer een heerlijk onduidelijk zooitje.
95% van de mensen met halogeen hebben de koplampen ook niet goed afgesteld. Dit vind ik net zo kwalijk als slecht afgestelde xenon.quote:Op donderdag 9 april 2009 15:35 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Met andere velgen hinder jij je mede weggebruikers niet.
Lees eens het topic helemaalquote:Op dinsdag 21 april 2009 09:43 schreef Daklem het volgende:
[..]
95% van de mensen met halogeen hebben de koplampen ook niet goed afgesteld. Dit vind ik net zo kwalijk als slecht afgestelde xenon.
Xenon is niet eens zo erg, als je het gewoon netjes laat afstellen.
Er komt nu 1 mei een regel dat je niet zomaar meer aftermarket xenon mag gebruiken. Ik ben benieuwd hoe ze dat willen controleren .. In de koplampen staan de voorgeschreven regeltjes in welke koplamp xenon mag zitten, niet in. Dit is dus een hoop werk voor politie om eventueel te controleren.
Bij auto's vanaf ongeveer 2000 (ouder weet ik niet) staat er dus vaak wel op de koplamp of er een xenonset ingebouwd mag worden. Op de koplamp moeten de letters HDR staan. Wanneer dat erop staat, en je beschikt over koplampsproeiers. Dan mag er xenon worden ingebouwd. Ik geloof zelfs dat een auto ook over automatische stelregeling moet beschikken (maar dat weet ik niet zeker) Wanneeer er HCR op de koplamp staat dan is de koplamp alleen geschikt voor Halogeen licht.quote:Op dinsdag 21 april 2009 09:43 schreef Daklem het volgende:
[..]
95% van de mensen met halogeen hebben de koplampen ook niet goed afgesteld. Dit vind ik net zo kwalijk als slecht afgestelde xenon.
Xenon is niet eens zo erg, als je het gewoon netjes laat afstellen.
Er komt nu 1 mei een regel dat je niet zomaar meer aftermarket xenon mag gebruiken. Ik ben benieuwd hoe ze dat willen controleren .. In de koplampen staan de voorgeschreven regeltjes in welke koplamp xenon mag zitten, niet in. Dit is dus een hoop werk voor politie om eventueel te controleren.
En nog zo'n goede lezerquote:Op dinsdag 21 april 2009 10:09 schreef beunhaas96 het volgende:
[..]
Bij auto's vanaf ongeveer 2000 (ouder weet ik niet) staat er dus vaak wel op de koplamp of er een xenonset ingebouwd mag worden. Op de koplamp moeten de letters HDR staan. Wanneer dat erop staat, en je beschikt over koplampsproeiers. Dan mag er xenon worden ingebouwd. Ik geloof zelfs dat een auto ook over automatische stelregeling moet beschikken (maar dat weet ik niet zeker) Wanneeer er HCR op de koplamp staat dan is de koplamp alleen geschikt voor Halogeen licht.
Is dat zo? Ik kom namelijk erg tegenstrijdige informatie tegen op dit moment.quote:Op dinsdag 21 april 2009 09:57 schreef r8ality het volgende:
[..]
Lees eens het topic helemaal. Regel is alleen voor auto's na 2006...
Waarom is xenonverlichting niet verbodenquote:Op dinsdag 21 april 2009 11:15 schreef Daklem het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik kom namelijk erg tegenstrijdige informatie tegen op dit moment.
Wat betreft die codering, deze ben ik zelf nog nooit tegen gekomen. Ik ben benieuwd of de uitvoerders van deze wetgeving weten hoe ze deze kunnen vinden.
Erg triest jaquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 17:02 schreef fathank het volgende:
Nog zoiets waar ik me aan stoor trouwens. Paupers die overdag met stadsverlichting + mistlampen rijden "omdat dat mooier is".
Vreemd…suv’s zijn vaker hoger dan standard auto’s en schijnen dus recht in je bakkes ipv op de grondquote:Op dinsdag 21 april 2009 14:09 schreef Richie_Rich het volgende:
Ik vind Xenon alleen bij Land Rovers irritant. Op de een of andere manier staan die altijd verkeerd afgesteld. Bij andere SUV's heb ik er geen last van.
Bij een X5 of Q7 heb ik er geen last vanquote:Op dinsdag 21 april 2009 14:35 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Vreemd…suv’s zijn vaker hoger dan standard auto’s en schijnen dus recht in je bakkes ipv op de grond
Het is vaak bij die namaak europeaanse suv's uit het oosten met achteraf ingebouwde xenon dat je er last van hebtquote:Op dinsdag 21 april 2009 16:02 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
Bij een X5 of Q7 heb ik er geen last van
steek in mn rug.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |