Frappant! Zelfs de zuinige 'Ollanders niet? Ik betwijfel dat.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 12:31 schreef thumper het volgende:
[..]
Ik denk het niet, eerlijk gezegd...
Ik heb op de universiteit na een upgrade van de officesuite (Microsofts licentieprogramma maakt dat universiteiten om de zoveel tijd upgraden omdat hun licentie voor de laatste versie is) bij de helpdesk serieus enkele briesende hoofddocenten en professoren gezien (ook nog van de bèta-vakken) die kwamen vragen wat voor onzin dit was, en waarom al die menu’s anders waren, en waarom opeens veel opties verdwenen waren (ze moesten onderaan op het pijltje klikken om het uit te klappen) en welke idioot het bedacht had om een goed systeem te upgraden en dat ze hun oude office terug wilden. Deze mensen, zo laat zich raden, waren danig van slag. En dit terwijl het niet bepaald een schokkende upgrade was. Uiteindelijk went dit natuurlijk wel… maar ja, het is dat moment van frustratie dat je al snel doet besluiten om terug te stappen.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 12:20 schreef pfaf het volgende:
Voor een switch van 98 -> XP -> Vista zijn ze vaak moeiteloos te porren...
Vanwege bulk-licentieprogramma zijn de kosten relatief gering voor Windows op een nieuwe PC. En zeker als er Linux-klonen of grootschalige Linux-programma's worden aangekondigd is Microsoft er rap bij om het prijsverschil klein te maken (sterker nog, soms zijn de Linux-laptops duurder dan de Windows-varianten). Voor Office zou het denk ik nog meer lonen om de kosten te drukken.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 12:30 schreef pfaf het volgende:
[..]
Als ze 100 euro minder betalen voor hun pc? Zouden ze het dan doen?
quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 12:34 schreef Iblis het volgende:
[..]
Ik heb op de universiteit na een upgrade van de officesuite (Microsofts licentieprogramma maakt dat universiteiten om de zoveel tijd upgraden omdat hun licentie voor de laatste versie is) bij de helpdesk serieus enkele briesende hoofddocenten en professoren gezien (ook nog van de bèta-vakken) die kwamen vragen wat voor onzin dit was, en waarom al die menu’s anders waren, en waarom opeens veel opties verdwenen waren (ze moesten onderaan op het pijltje klikken om het uit te klappen) en welke idioot het bedacht had om een goed systeem te upgraden en dat ze hun oude office terug wilden. Deze mensen, zo laat zich raden, waren danig van slag. En dit terwijl het niet bepaald een schokkende upgrade was. Uiteindelijk went dit natuurlijk wel… maar ja, het is dat moment van frustratie dat je al snel doet besluiten om terug te stappen.
En wat dat betreft, vi heeft al 30 jaar een stabiele interface.Alhoewel vim de functie van Q verandert (tenzij je het in compatible mode zet.)
Mja, ik gooide er maar een grove schatting tegenaan, er vanuit gaande dat een losse versie zo'n 200 Euro kost. 100 Euro op een pc van 500 Euro zou ook wel erg veel zijn inderdaad, voor een blauw scherm zo af en toe.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 12:38 schreef Iblis het volgende:
[..]
Vanwege bulk-licentieprogramma zijn de kosten relatief gering voor Windows op een nieuwe PC. En zeker als er Linux-klonen of grootschalige Linux-programma's worden aangekondigd is Microsoft er rap bij om het prijsverschil klein te maken (sterker nog, soms zijn de Linux-laptops duurder dan de Windows-varianten). Voor Office zou het denk ik nog meer lonen om de kosten te drukken.
Bij Linux moet je zo nu en dan ook updaten omdat de oude versie geen veiligheidsupdates meer krijgt.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 12:41 schreef pfaf het volgende:
[..]vi
is dan ook extreem
Maar verandering is dus ongewenst. Nóg een reden om over te stappen op Linux! Nooit meer updaten, omdat een dure licentie het vereist!
Van die bèta's valt me dat tegen zeg. Hier heeft gelukkig 60% linux en de overige 40% kan door middel van een remote desktop wel met linux overweg.
quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:06 schreef Igen het volgende:
Ik gebruik de computer niet omdat ik het zo leuk vind om tijd te verspillen aan het leren van nieuwe interfaces. Ik wil gewoon dat ik m'n werk kan doen!
En dat is in essentie wat er nu aan de gang is. De huidige generatie gebruikers groeien allemaal op met Windows, niet zozeer omdat Windows zo onwijs goed is, maar wel omdat Windows zo mainstream is.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:06 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is gewoon mega-irritant. Ik gebruik de computer niet omdat ik het zo leuk vind om tijd te verspillen aan het leren van nieuwe interfaces. Ik wil gewoon dat ik m'n werk kan doen!
Het verschil tussen Excel 2003 en Excel 2007 is wel iets groter dan bijvoorbeeld het verschil tussen Excel 2003 en OpenOffice.org Calc. En dat is dan nog een understatement.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:13 schreef pfaf het volgende:
Ach, één keer in het jaar een uurtje interface-leren om je gebruikersgemak te verhogen kan toch geen probleem zijn. Je kunt ook overdrijven zeg. En dit zeg ik met in het achterhoofd zowel wijzigingen aan Windowsprogramma's als een wisseling naar Linux.
Wat nou gebruikersgemak verhogen? Waar staat dat Linux gebruiksvriendelijker is voor mensen dan Windows? Hoe kom je daar bij ?quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:13 schreef pfaf het volgende:
Ach, één keer in het jaar een uurtje interface-leren om je gebruikersgemak te verhogen kan toch geen probleem zijn. Je kunt ook overdrijven zeg. En dit zeg ik met in het achterhoofd zowel wijzigingen aan Windowsprogramma's als een wisseling naar Linux.
Als je nou in 1989, fvwm, TeX, vi, en de Unix command-line had geleerd had je al nagenoeg 20 jaar gebakken gezeten voor een heleboel zaken.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:06 schreef Igen het volgende:
Dat is gewoon mega-irritant. Ik gebruik de computer niet omdat ik het zo leuk vind om tijd te verspillen aan het leren van nieuwe interfaces. Ik wil gewoon dat ik m'n werk kan doen!
Programma's die ongeveer hetzelfde trachten te doen als illustrator & indesign zijn b.v. inkscape & scribus. Afhankelijk van je toepassingsgebied kun je ook voor radicaal andere oplossingen gaan (b.v. TeX + Metapost als het om (bèta) wetenschappelijke teksten & afbeeldingen gaat).quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:19 schreef ikJur het volgende:
Ik zou best linux willen gebruiken maar er is gewoon te weinig ondersteuning. Er wordt wel over The GIMP gepraat maar zijn er ook illustrator en indesign alternatieven? Nee, OSX zou voor mij een beter alternatief zijn.
quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:17 schreef Igen het volgende:
[..]
Het verschil tussen Excel 2003 en Excel 2007 is wel iets groter dan bijvoorbeeld het verschil tussen Excel 2003 en OpenOffice.org Calc. En dat is dan nog een understatement.
Och, och, och. Ik heb het niet alleen over Linux, maar ook over 2003->2007. Een nieuwe interface heeft toch als enige doel dat het beter te gebruiken wordt...quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:18 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wat nou gebruikersgemak verhogen? Waar staat dat Linux gebruiksvriendelijker is voor mensen dan Windows? Hoe kom je daar bij ?
Dat jij dat zo ziet is kenmerkend voor de hele discussie, er wordt totaal niet meegedacht met de huis-tuin-keuken gebruiker die surft en emailt met outlook express en een keer patience doet.
Daarvoor is namelijk Windows prima gebruiksvriendelijk genoeg voor.
Gimp - Inkscape - Scribus.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:19 schreef ikJur het volgende:
Ik zou best linux willen gebruiken maar er is gewoon te weinig ondersteuning. Er wordt wel over The GIMP gepraat maar zijn er ook illustrator en indesign alternatieven? Nee, OSX zou voor mij een beter alternatief zijn.
Ok ok, en mijn toekomstige werkgever gaat dat ook ondersteunen. En ik kan dan zonder problemen van alles uitwisselen met collega's en opdrachtgevers? Ben bang van niet.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:23 schreef Iblis het volgende:
[..]
Programma's die ongeveer hetzelfde trachten te doen als illustrator & indesign zijn b.v. inkscape & scribus. Afhankelijk van je toepassingsgebied kun je ook voor radicaal andere oplossingen gaan (b.v. TeX + Metapost als het om (bèta) wetenschappelijke teksten & afbeeldingen gaat).
Uiteraard, anders waren ze wel overgestapt op Linux.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:25 schreef Dutch_Nelson het volgende:
Mensne met windows don't give a fuck
Maar dat zou Ubuntu ook geweest zijn als ze daar mee begonnen waren. Zoals ik al eerder zei, het is met name de verandering die het probleem is. Als je iemand die nog nooit met een computer heeft gewerkt achter Ubuntu zet, dan kan die persoon volgens mij net zo snel surfen met Firefox, e-mailen met Thunderbird en Patience met een van de vele Gnome/KDE spelletjes spelen als de equivalenten onder Windows aangeleerd hadden kunnen zijn. Wat dat betreft is er niets wat Linux inherent moeilijker maakt dan Windows voor iemand die geen van beide kent en een basale functionaliteit wil bereiken. Indien de gebruiker louter Windows gewend is, dán is het anders.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:18 schreef Scorpie het volgende:
Dat jij dat zo ziet is kenmerkend voor de hele discussie, er wordt totaal niet meegedacht met de huis-tuin-keuken gebruiker die surft en emailt met outlook express en een keer patience doet.
Daarvoor is namelijk Windows prima gebruiksvriendelijk genoeg voor.
Dat is precies wat ik bedoelde.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:23 schreef pfaf het volgende:
[..]Word ik nu gek? Ik vind Excel 2003 en Calc echt twee druppels water!
Ik heb ze hier op twee schermen naast elkaar en de indeling is exact hetzelfde. Van de locatie van de knoppen op de werkbalk, tot het type knop ( nieuw, open, save, print, preview, .... , sorteren, grafieken, opmaakt, ..... ) Zelfs de menubalk is hetzelfde... Ik heb al lang geen 2007 meer gebruikt, maar ik weet wel dat echt álles daar op een andere plaats zit.
Nee - maar dat ligt aan de gebruikte bestandsformaten en is weer een hele andere discussie. Inkscape gebruikt als bestandsformaat SVG. Een open standaard gedefinieerd door het w3c. Illustrator kan daar ook wat mee. Scribus heeft zijn eigen bestandsformaat. Maar - open, dus, gedocumenteerd.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:26 schreef ikJur het volgende:
[..]
Ok ok, en mijn toekomstige werkgever gaat dat ook ondersteunen. En ik kan dan zonder problemen van alles uitwisselen met collega's en opdrachtgevers? Ben bang van niet.
M'n PI was eerst verkeerd.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 13:26 schreef ikJur het volgende:
Ok ok, en mijn toekomstige werkgever gaat dat ook ondersteunen. En ik kan dan zonder problemen van alles uitwisselen met collega's en opdrachtgevers? Ben bang van niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |