Wat moet ik doen om deze fout te herstellen en dat Windows XP op de Acer komt te staan als besturingssysteem.quote:Setup kan geen vasteschijfstations in uw computer vinden.
Zorg ervoor dat de schijven zijn ingeschakeld, op de juiste wijze op de computer zijn aangesloten en dat de hardwareconfiguratie voor de schijven correct is. U dient hiervoor mogelijk een door een fabrikant geleverd diagnostisch programma of installatieprogramma uit te voeren.
Setup kan niet doorgaan. Druk op F3 om Setup af te sluiten.
De harde schijf die er nu in zit is een IDE-schijf. Dus dan lijkt mij dat dat het niet kan zijn, toch?quote:Op maandag 6 oktober 2008 19:58 schreef thatsme het volgende:
de sata drivers (voor de hardeschijf) via een diskette inladen tijdens de setup, dat is ergens op F9 drukken tijdens het laden van de CD
Ok super, ik hoor je graag hieropquote:Op maandag 6 oktober 2008 20:03 schreef fransbreda het volgende:
Volgens mij heb ik eens wat gelezen over dat je dan de schijf moet vrijgeven in vista, soort van beveiliging.
K ga ff googlen.
quote:* galleryBekijk de gallery van raver_devence
Berichten: 47
Reg. datum: 04 februari 2004
Het is me inmiddels gelukt om Vista te verwijderen en XP te installeren.
In de bios kon ik "Native SATA support" op Enabled en Disabled zetten. In het infromatie blokje ernaast stond dat je deze op disabled moest zetten als je een "oud" besturingssysteem gebruikte. Hij stond op Enabled dus ik heb hem op Disabled gezet en hij herkende de HD meteen. Vista partitie verwijderd en Xp geinstalleerd.
Misschien dat iemand anders aan deze info nog iets heeft.
Laptop: HP pavilion dv9313ea
Hier staat inderdaad geen Service Pack 2 op. Ik ga dan wel een keer kijken of ik een XPcd kan vinden met SP2..quote:Op maandag 6 oktober 2008 20:05 schreef jslavenburg het volgende:
Zorg ervoor dat ern SP2 bij je XP in zit, kans is dan 99% dat hij hem wel pakt
quote:In de bios kon ik "Native SATA support" op Enabled en Disabled zetten. In het infromatie blokje ernaast stond dat je deze op disabled moest zetten als je een "oud" besturingssysteem gebruikte. Hij stond op Enabled dus ik heb hem op Disabled gezet en hij herkende de HD meteen. Vista partitie verwijderd en Xp geinstalleerd.
[..]
|Ik kijk nu in de bios maar kan niets vinden over IDE/SATA en/of Native SATA.\quote:
\quote:Op maandag 6 oktober 2008 20:19 schreef TrustNo het volgende:
Welk type heb je van Acer ? ,
Van de site kan je de SATA driver downloaden en gelijk in je XP install cd slipstreamen
quote:Tip: lees eerst dit verhaal even helemaal door en kies daarna jouw installatie methode.
Allereerst heb ik op de laptop, toen ie nog nog vista bevatte, alle drivers gedownload van de website van ACER. Die heb ik uitgepakt en op een cd gezet.
Ik ben het hele weekend bezig geweest met het installeren van een XP versie op een ACER Travelmate 5310. Het grote probleem dat je tegenkomt tijdens de installatie van een Windows XP is dat Windows de Harddisk niet herkend. Dit komt omdat de laptop voorzien is van een controler met een SATA Harddisk. De standaard installatie cd van Windows bevat geen drivers voor het installeren van deze SATA HD. Je zult dus drivers van de fabrikant moeten gebruiken tijdens de installatie. Ik heb gemerkt dat er 3 verschillende methode zijn voor een correcte installatie:
- Installatie na een Bios upgrade.
- Installatie met een USB Floppy Drive
- Installatie met een streaming Windows XP cd.
Installatie na een BIOS upgrade:
Een veel gelezen oplossing is om het Bios aan te passen van SATA naar IDE.
Het schijnt mogelijk te zijn dat je in het BIOS de optie SATA om kan zetten naar IDE.
Helaas was ik iets te snel met het verwijderen van de Windows Vista anders had ik waarschijnlijk voor deze methode gekozen. Het werkt als volgt: Je start je laptop met de orginele windows Vista. Ga naar de site van Acer en download eerst de BIOS upgrade voor je laptop. Nadat je de upgrade hebt geinstalleerd kan je in het bios de optie SATA omzetten naar IDE. Dit zou (heb ik niet getest) werken met een standaard installatie van Windows XP.
Werken met een USB floppy disk:
Lep op: niet elke USB floppy disk wordt standaard herkend.
Ik had de Iomega USB Floppy Disk gekocht. maar die werd niet herkend door het Bios.
De USB Floppy Disk werd pas in Windows herkend nadat er drivers werden gebruikt. Helaas heb ik de Floppy Disk nodig voor de installatie van XP dus had ik daar niet veel aan. Ik heb de Floppy disk weer terug gebracht naar de Media Markt en een andere Floppy Disk gekocht (Bij Hardware Discount in Almere) zij hadden nog een NEC USB Floppy Disk. Deze wordt wel direct door het Bios herkend. Tijdens de installatie van Win XP dien je met de toets F6 aan te geven dat je tijdens de installatie drivers wilt gebruiken van een Fabrikant. Druk dus tijdens de installatie (Als windows er om vraagt) op de F6 toets om de drivers van Acer te installeren. Helaas werkte deze optie niet voor mij dus ik kan je daar niet verder mee helpen. Ik heb al wel gelezen dat een hoop mensen last krijgen van een BSOD (Blue Screen Of Death). Mijn ervaring is dat ik tijdens de installatie met een Floppy met daarop de drivers van Acer NIET werkte. Windows bleef melden dat hij niet de Harddisk kon vinden. Na wat te hebben gesurft op het internet kwam ik aan nieuwere drivers van Intel. Met deze drivers kon ik tijdens de installatie wel de Harddisk zien maar even verder op in de installatie krijg ik het verzoek om een Intel Diskette te plaatsen. Die had ik niet en ben maar over gegaan op de streaming installatie.
Streaming installatie Windows XP
Ik was niet bekend met een streaming installatie dus heb ik de handleiding op deze site gevolgd:
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1626
Ik moet wel eerlijk vertellen dat ik de drivers van zowel Acer als de drivers die ik later op het internet heb gevonden, heb gebruikt voor het maken van een streaming windows installatie cd.
De installatie is toen eindelijk vlekkeloos verlopen.
Na de installatie van Windows ben ik begonnen met de installatie van de drivers van de site van Acer.
Een van de problemen die ik ben tegen gekomen is de installatie van de Realtek Audio.
Na de installatie krijg ik steeds een foutmelding. Ik wist niet hoe ik dat kon verhelpen. Maar na de installatie van Servicepack 2 van Windows Xp heb ik nogmaals de audio drivers geinstalleerd en toen ging het wel goed.
Ik heb nu alleen nog een uitdaging met de drivers voor de Draadloze netwerkkaart...
Misschien volgt er nog een vervolg met mijn ervaringen.
Ik heb helaas geen floppystation en/of externe diskdrives. Moet het helaas hier mee doenquote:Op maandag 6 oktober 2008 20:18 schreef cablegunmaster het volgende:
http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_5310.html
drivers voor sata :3
Gooi ze op een floppy, enals windows er om vraagt op f6 drukken en installeren maar.
Dat is de snelste en makkelijkste manier.
download windows xp met SP 2 ? als je normale windows legaal hebt mag ditquote:Op maandag 6 oktober 2008 20:21 schreef AC4WHEELS.NL het volgende:
[..]
Ik heb helaas geen floppystation en/of externe diskdrives. Moet het helaas hier mee doen.
Die heb ik hier inderdaad legaal. Maar dan doe ik dat wel als ik iets meer tijd hebt.,quote:Op maandag 6 oktober 2008 20:25 schreef cablegunmaster het volgende:
[..]
download windows xp met SP 2 ? als je normale windows legaal hebt mag dit
Lijkt me sterk, aangezien er geen IDE-poort aanwezig is...quote:Op maandag 6 oktober 2008 20:00 schreef AC4WHEELS.NL het volgende:
De harde schijf die er nu in zit is een IDE-schijf. Dus dan lijkt mij dat dat het niet kan zijn, toch?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |