Eindelijk Carmen Meets Borat gezien.
Men volgt het Roemeense dorpje Glod, waar Borat zijn filmpjes over Kazachstan schoot. Een meisje van 17, Carmen genaamd, is de schaamte van het dorp, want op haar 17e is ze nog niet getrouwd, dat zijn de meeste al op hun 16e.
Je ziet veel domme akties, zoals mannen die met een bijl een auto uit elkaar halen, de ene staat op het dak en de ander staat er achter te hakken. Alles ziet er een beetje goedkoop uit, precies zoals je het kent van de Borat serie. Desalniettemin is het dorp beledigt en willen ze een vorm van eerherstel. Dan komt er een geslepen advocaat in beeld, (een echte jood). Hij weet dat Borat $135 miljoen heeft opgebracht en denkt de mensen voor zijn karretje te spannen om daar een deel van op te eisen. Het proces mislukt, Carmen trouwt met een jongen, nadat ze ontmaagd is door de buurjongen, wat op zich al een schaamte is.
Leuke doc, als je arme mensen uit het post-Ceausescu tijdperk wil zien, alles zit er in, gouden tanden, onbeschaafd gedrag, veel dommigheid, een vleugje sympathie en vooral echtheid.
Persona Non Grata
Venezuela in de jaren 60/70. Een belgische kunstenaar die ook nog eens priester is, besluit tot aktie over te gaan. Het slop moet gered worden. Hij stuit daarbij op politiek, die hem wel gelijk geeft, maar wat hem een status als illegaal oplevert. 40 jaar later kan hij zijn kunst exposeren in het Venezuela waar hij veel voor de mensen gedaan heeft.
Fierce Light: When Spirit Meets Action
De akties die uit religie, boomknuffelarij e.d. voortkomt. Zeer ergerlijk en bestaat alleen maar uit emocrap.
De voorzitter zegt: Laat duizend bloemen bloeien.
Laat duizend balletjes stuiteren.