In zo;n geval storten ze volgens mij gewoon het geld niet op die rekening, dan krijg je dus nog steeds geen gegevens.quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:23 schreef nachtdier2 het volgende:
Goed, ik ben opgelicht helaas door geld over te maken naar de verkeerde persoon. Verkeerd in de zin van onbetrouwbaar dus...zonder vooraf gegevens te verefieren.
Enfin, bank ingeschakeld in de hoop het adres van de persoon te krijgen en die krijg ik dus niet vanwege het feit dat de naam en woonplaats overeenkomen met de gegevens die bij het rekening horen.
Stel, ik maak nu wederom een euro over naar deze persoon, maar in plaats van P. Pietersen te Groningen maak ik nu een (klein) bedrag over naar het rekeningnummer ten name van P.P. van Petersen of P. Pietersen maar dan in een hele andere plaats.. In dat geval komt de naam dus niet overeen met de tenaamstelling van de rekening. Is het dan wel mogelijk om de rekeninggegevens te verkrijgen als er niet op brieven van de bank wordt gereageerd? Hoe gaat dat in zn werk?
Nee. Het hoeft namelijk niet per se om oplichting te gaan. Kan ook om per ongeluk overgemaakte bedragen gaan zonder dat het om oplichting gaat. Of te grote bedragen....een extra nulletje of verkeerde comma bijvoorbeeld.quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:31 schreef Superfast het volgende:
Kan dit niet gewoon in het centrale topic:
Opgelicht via Marktplaats | deel 2
quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:31 schreef Superfast het volgende:
Kan dit niet gewoon in het centrale topic:
Opgelicht via Marktplaats | deel 2
De kans dat er daar mensen zijn die op een identieke manier zijn opgelicht en hun ervaringen zouden TS meer helpen dan beetje nodeloos weer het zoveelste topic openenquote:Op zaterdag 20 september 2008 18:36 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
@ onnodig gecentraliseer.
@TS: dit gaat niet werken. Je zult nooit aan de gegevens komen. Probeer http://www.internetoplichting.nl anders. Misschien zijn er anderen die door dezelfde zijn gedupeerd.
Het gebeurt zeker wel dat de politie er iets mee doet. (eigen ervaring)
Echt wel, er is wel een mogelijkheid om aan de gegevens te komen.quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:36 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
@ onnodig gecentraliseer.
@TS: dit gaat niet werken. Je zult nooit aan de gegevens komen. Probeer http://www.internetoplichting.nl anders. Misschien zijn er anderen die door dezelfde zijn gedupeerd.
Het gebeurt zeker wel dat de politie er iets mee doet. (eigen ervaring)
En als jji nu lekker even een antwoord op mijn vraag gaat geven, in plaats van een nodeloze reactie te geven, zou je mij ook weer helpen. Ik post wanneer ik wat wil posten en/of vragen heb en als jij dat nodeloos vindt, is het nog nodelozer om te reageren. Sterker nog, je had beter het topic kunnen overslaan.quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:39 schreef Superfast het volgende:
[..]
De kans dat er daar mensen zijn die op een identieke manier zijn opgelicht en hun ervaringen zouden TS meer helpen dan beetje nodeloos weer het zoveelste topic openen
Als het om 1 euro gaat zal het zeker niet gaan werken. Voordat de bank ook maar gaat overwegen om er iets mee te doen moet het gaan om een bedrag dat hoger is dan de kosten van de handelingen die de bank moet verrichten.quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:23 schreef nachtdier2 het volgende:
Goed, ik ben opgelicht helaas door geld over te maken naar de verkeerde persoon. Verkeerd in de zin van onbetrouwbaar dus...zonder vooraf gegevens te verefieren.
Enfin, bank ingeschakeld in de hoop het adres van de persoon te krijgen en die krijg ik dus niet vanwege het feit dat de naam en woonplaats overeenkomen met de gegevens die bij het rekening horen.
Stel, ik maak nu wederom een euro over naar deze persoon, maar in plaats van P. Pietersen te Groningen maak ik nu een (klein) bedrag over naar het rekeningnummer ten name van P.P. van Petersen of P. Pietersen maar dan in een hele andere plaats.. In dat geval komt de naam dus niet overeen met de tenaamstelling van de rekening. Is het dan wel mogelijk om de rekeninggegevens te verkrijgen als er niet op brieven van de bank wordt gereageerd? Hoe gaat dat in zn werk?
Onzin, onzin en nog eens onzin.quote:Op zaterdag 20 september 2008 19:04 schreef 700MB het volgende:
[..]
Als het om 1 euro gaat zal het zeker niet gaan werken. Voordat de bank ook maar gaat overwegen om er iets mee te doen moet het gaan om een bedrag dat hoger is dan de kosten van de handelingen die de bank moet verrichten.
In principe mag de bank om geen enkele reden die gegevens aan jou verstrekken, maar er zijn banken die aan het einde van hun eigen procedure (die meestal een paar brieven en aantal weken duurt) dat toch doen. Maar in een dergelijk geval hebben ze wel een controle op eerdere boekingen tussen betreffende rekeningen. Aangezien die er in dit geval is zullen ze daardoor nog steeds die gegevens niet verstrekken.
Alleen de Postbank.quote:Op zaterdag 20 september 2008 19:08 schreef Nembrionic het volgende:
Volgens mij checken banker niet meer op spelfouten.
Deze gegevens mag de ABN helemaal niet vrijgeven. Dat zou een stunt zijn.quote:Op zaterdag 20 september 2008 18:48 schreef GANZENBORD het volgende:
[..]
Echt wel, er is wel een mogelijkheid om aan de gegevens te komen.
TS, las ik ergens tussen de regels door dat je bij ABN AMRO zit ?
Zo ja, dien bij hun een klacht in, met het verhaal dat je bent opgelicht door dit en dat rekeningnr, en je graag de NAW gegevens zou willen ontvangen om contact met die persoon te zoeken.
Draai er niet omheen dat je wellicht een verkeerd rekeningnr zou hebben ingevuld, maar geef duidelijk aan dat het om oplichting ging.
Hierna zul jij een brief ontvangen met de NAW gegevens, en bovendien zal de oplichter een brief van ABN AMRO ontvangen met het verzoek voor restitutie van het bedrag.
Inderdaad, ze geven het niet vrijquote:Op zondag 21 september 2008 00:10 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Deze gegevens mag de ABN helemaal niet vrijgeven. Dat zou een stunt zijn.
Helaas heeft de bank mij niet de gegevens doorgestuurd. Van de servicemedewerker had ik ook begrepen dat ze evt de adresgegevens konden verstrekken, maar na de brief begreep ik dat dat niet mogeijk is omdat naam/rekeningnummer overeenkomen. Er is verder geen artikel genoemd in de brief helaas.quote:Op zaterdag 20 september 2008 19:16 schreef GANZENBORD het volgende:
[..]
Onzin, onzin en nog eens onzin.
Het bedrag maakt geen ene drol uit, het zou wat zijn als je te horen krijgt van Oh sorry meneer, hier doen we niks mee, u bent slechts opgelicht voor 50euro terwijl het starttarief van een klachtenprocedure 100euro is.... Ongeacht het bedrag zal de klacht serieus in behandeling worden genomen, het is niet aan de bankmedewerker om te beoordelen welke actie wel/niet winstgevend is.
En de bank mag zeker wel de gegevens aan jou verstrekken, in de brief die je ontvangt zal ook staan dat ze met betrekking tot artikel bladiebla gerechtigd zijn de persoonsgegevens te verstrekken (staat met iets bij van artikel 4. nogwat, ik weet het niet uit m'n hoofd maa het het is iets in die strekking).
Ben zelf werkzaam geweest bij een bepaalde bank, en dit is gewoon een standaardprocedure die wordt uigevoerd op de klachtenafdeling, probeer het dan ook niet te spelen via het kantoor of iets anders, dien gewoon een officiele klacht in, wacht op een antwoord, en zoek contact met de oplichter.
@Nachtdier2, wat bedoel je met een andere rekening gebruiken ?
Heb je al in het telefoonboek gekeken voor de naam + woonplaats?quote:Op zondag 21 september 2008 00:42 schreef nachtdier2 het volgende:
[..]
Helaas heeft de bank mij niet de gegevens doorgestuurd. Van de servicemedewerker had ik ook begrepen dat ze evt de adresgegevens konden verstrekken, maar na de brief begreep ik dat dat niet mogeijk is omdat naam/rekeningnummer overeenkomen. Er is verder geen artikel genoemd in de brief helaas.
MJa, we gaan verder... ben nog niet klaar met ze.
Mijn bank is trouwens de ABN Amro, die van de tegenpartij de postbank.
Er staat dus al dat de tegenpartij bij de Postbank zit...quote:Op zondag 21 september 2008 01:53 schreef Chinless het volgende:
Wat is de eerste cijfer van het begustigde rekening nr? afhankelijk daarvan kan je afleiden bij welke bank de begunstige zit.
Maar als je een giro rekening intikt bij Mijn Postbank.nl en je geeft als naam, bijvoorbeeld Janssen aan, en klikt op verder, zegt ie toch altijd, dit rekening nummer staat op naam van PIETERSEN uit GRONINGEN ? Wilt u dit wijzigen ? Dan weet je alvast de woonplaats toch ?quote:Op zondag 21 september 2008 08:32 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Er staat dus al dat de tegenpartij bij de Postbank zit...
Klopt, maar TS zit bij ABN.quote:Op zondag 21 september 2008 08:37 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Maar als je een giro rekening intikt bij Mijn Postbank.nl en je geeft als naam, bijvoorbeeld Janssen aan, en klikt op verder, zegt ie toch altijd, dit rekening nummer staat op naam van PIETERSEN uit GRONINGEN ? Wilt u dit wijzigen ? Dan weet je alvast de woonplaats toch ?
TS vriendjes maken met iemand die bij de Postbank zit ?quote:Op zondag 21 september 2008 08:41 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Klopt, maar TS zit bij ABN.
Wat is de naam van die afdeling?quote:Op zondag 21 september 2008 18:32 schreef GANZENBORD het volgende:
Ik ga hier maar verder niet op in, aangezien mijn woorden toch niet voor waarheid worden aangenomen.
Op mijn oude afdeling (bij ABN AMRO ja) werden dit soort zaken dagelijks behandelt, en degene die roept dat een bank geen NAW gegevens mag vrijgeven in dit soort gevallen, heeft blijkbaar 0,0 verstand van dit soort zaken
Jaquote:Op zondag 21 september 2008 18:32 schreef GANZENBORD het volgende:
degene die roept dat een bank geen NAW gegevens mag vrijgeven in dit soort gevallen, heeft blijkbaar 0,0 verstand van dit soort zaken
Er zijn wel banken die het doen. Niet veel, maar wel een paar. Dat wil echter niet zeggen dat ze het ook mogen.quote:Op zondag 21 september 2008 18:32 schreef GANZENBORD het volgende:
Ik ga hier maar verder niet op in, aangezien mijn woorden toch niet voor waarheid worden aangenomen.
Op mijn oude afdeling (bij ABN AMRO ja) werden dit soort zaken dagelijks behandelt, en degene die roept dat een bank geen NAW gegevens mag vrijgeven in dit soort gevallen, heeft blijkbaar 0,0 verstand van dit soort zaken
Bullshit.quote:Op zondag 21 september 2008 23:43 schreef 700MB het volgende:
[..]
Er zijn wel banken die het doen. Niet veel, maar wel een paar. Dat wil echter niet zeggen dat ze het ook mogen.
Postbank uiteraard, anders was nooit de combi naam + nummer gecontroleerd maar was er een 11-proef gedaan.quote:Op zondag 21 september 2008 01:53 schreef Chinless het volgende:
Wat is de eerste cijfer van het begustigde rekening nr? afhankelijk daarvan kan je afleiden bij welke bank de begunstige zit.
Er zijn 2 Nederlandse banken die het wel doen. Een ervan is erop aangesproken dat ze het eigenlijk niet mochten en het zou goed kunnen dat ze sindsdien ermee gestopt zijn. Het is natuurlijk echter niet zo dat ze het zomaar geven als je aankomt met 'ik ben opgelicht, ik wil de gegevens'. Er wordt een afweging gemaakt, en ook wordt gecontroleerd of er een reden is om aan te nemen dat het gewoon eigen schuld is. Een eerdere betaling is daar bijvoorbeeld een bewijs van, en dat kan ook vanaf de rekening van een mederekeninghouder gedaan zijn. Ook werkt het alleen als de andere rekeninghouder bij dezelfde bank zit.quote:Op maandag 22 september 2008 18:57 schreef Lariekoek het volgende:
[..]
Bullshit.
Welke banken?
Vast geen Nederlandse.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |