Vanavond staat de 'topper' tussen AZ en PSV op het programma. Voor zowel PSV en AZ zal het belangrijk zijn om te zien waar ze staan. AZ heeft de eerste 2 wedstrijden van het seizoen verloren en PSV is na de wedstrijd tegen Utrecht tegen gevallen tegen Sparta en Atletico Madrid.
www.ad.nlHuub Stevens: “Lering trekken uit Champions League”19 september 2008 13:30
Wedstrijd AZ - PSV
Datum 20-09-2008
Stadion DSB Stadion
Locatie
Scheidsrechter Pieter Vink
Aanvang 20.45 uur
![]()
PSV moet lering trekken uit de wedstrijd tegen Atlético Madrid en dat zien om te zetten in de uitwedstrijd tegen AZ, zaterdag in Alkmaar. Dat zei hoofdcoach Huub Stevens vrijdagmiddag tijdens het wekelijkse persgesprek op De Herdgang. “Een goed leermoment. We hebben nu de draad weer goed opgepakt”, aldus Stevens.
‘Draad goed opgepakt’“Beter zo’n wedstrijd met meerdere doelpunten te verliezen, dan meerdere wedstrijden met één doelpunt verschil. Op hele vervelende momenten zijn er fouten gemaakt, die goed werden afgestraft. Dat is internationaal voetbal, wachten op het juiste moment op de fouten van de tegenstander”, herhaalde Stevens de woorden die hij dinsdagavond al uitsprak. “We hebben nu de draad weer goed opgepakt en dat hopen we om te zetten in de competitie tegen AZ. Een wedstrijd door de week of niet, AZ-uit is altijd moeilijk”, aldus Stevens, die geen nieuwe blessures heeft overgehouden aan de wedstrijd tegen Atlético Madrid.
‘Eigen kwaliteiten’“We zullen het niet cadeau krijgen, zeker ook omdat AZ in de competitie niet fantastisch gestart is. Maar Louis weet ook dat de competitie niet na twee wedstrijden beslist is. Ik vind dat AZ een goede groep heeft, een ploeg waar ze jaren verder op kunnen bouwen. Wij benaderen zo’n wedstrijd echter naar onze eigen kwaliteiten.” Het duel in Alkmaar in het DSB Stadion begint om 20.45 uur. PSV.nl is erbij en publiceert een uur voor de aftrap de opstelling van PSV. In de rust volgt een verslag van de eerste helft en na afloop een volledig verslag en een bericht over de persconferentie met Huub Stevens en Louis van Gaal.
Historie datum wedstrijd competitie uitslag
02-02-2008 AZ - PSV ERE 0-2
11-11-2007 PSV - AZ ERE 1-1
03-02-2007 PSV - AZ ERE 2-3
22-10-2006 AZ - PSV ERE 1-3
22-03-2006 PSV - AZ BKR 2-0
26-02-2006 AZ - PSV ERE 1-2
15-10-2005 PSV - AZ ERE 3-0
12-02-2005 AZ - PSV ERE 0-0
Bron
‘PSV niet ongeschonden naar Alkmaar’ALKMAAR- Een dag voor de thuiswedstrijd tegen PSV blikte Louis van Gaal vrijdagmiddag tijdens het wekelijkse persmoment vooruit. “We hebben een kans.”
Van Gaal kan tegen de landskampioen uit Eindhoven nog geen beroep doen op de revaliderende Gijs Luirink (trombose linkerbeen) en Marko Vejinovic, die met een knieblessure terugkeerde van een trip met Oranje Onder 19. Of Joey Didulica fit genoeg is, wordt zaterdag getest. De doelman was afgelopen dagen ziek en heeft alleen wat fitnessoefeningen gedaan.
Drie opstellingen
Vanaf woensdag werden tijdens de trainingen drie opstellingen uitgeprobeerd. Van Gaal: “Woensdag en donderdag ging dat niet zo goed. Vandaag (vrijdag) was het redelijk. De beleving was in ieder geval fantastisch. We zijn op zoek naar de combinatie die succesvol is. We hebben namelijk amper een voorbereiding kunnen doen doordat we veel spelers misten, die pas vlak voor de competitiestart terugkeerden in Alkmaar. Die voorbereiding doen we nu dus in de competitie. Dat zie je ook bij andere ploegen.”
PSV
Zaterdag trapt AZ in het DSB Stadion om 20:45 uur af tegen PSV. “PSV is een lastige ploeg om te verslaan. Ze spelen altijd vanuit een gesloten verdediging”, analyseerde Van Gaal. “PSV heeft veel kwaliteit en ze hebben ons de afgelopen drie jaar steeds vanuit counters verslagen.”
Van Gaal: “Of de PSV-selectie deze zomer sterker of zwakker is geworden? Farfán en Gomes zijn vertrokken, maar het is moeilijk in te schatten. Ze zijn de competitie in ieder geval erg goed begonnen in Utrecht. Tegen Sparta hadden ze het al iets moeilijker, en tegen Atlético Madrid verloren ze dinsdag met 0-3. Volgens mij is ze dat in eigen huis niet vaak overkomen in de Champions League. PSV komt dus niet ongeschonden naar Alkmaar. We hebben een kans.”
Bron[ Bericht 27% gewijzigd door Manu82 op 20-09-2008 10:18:00 ]