Veel te lekkerquote:Tipje 2: zo heb ik feta in Rodos gegeten: 1 pakje Dodoni eerst in de dikte doormidden snijden en dan in 4 stukjes,je hebt dan dus 8 dunne vierkante stukjes, door een geklopt eitje halen en paneren en dat 2x en dan heel voorzichtig frituren zodat je het korstje niet beschadigt anders lopen ze leeg in de pan ----> je vreet je vingers er bij op
brie is juist erg zacht. snap niet dat je die in de categorie stevig noemt. of eet je brie alleen als ie direct uit de koelkast komt? en in de frituur kan je brie alleen eten als ie, na heel erg grondig drie keer in eiwit paneren, direct uit de vriezer komt. dikke korst en eigenlijk niet lekker, want verliest zijn zoetigheid door frituur.quote:Op zaterdag 20 september 2008 00:29 schreef David het volgende:
[..]
Veel te lekker![]()
Kun je met elke lekkere kaas doen die een klein beetje stevig is. Brie, geitenkaas, noem maar op. Veel te lekker gewoon
"vol zitten", mag ik daar iets over zeggen? alleen een goede gans zit vol. mensen hebben "heerlijk gegeten". "ik zit vol" vind ik een belediging voor een kok.quote:Op zaterdag 20 september 2008 01:37 schreef BBQ-kip het volgende:
Misschien bedoelt hij goedkopie brie, die is vaak ook nog eens niet goed rijp waardoor hij "lekker" stevig blijft bij frituren/bakken.
Ik heb de feta-variant weleens als voorgerecht bij de Griek genomen, zat erna alleen helemaal vol en hoefde dus geen hoofdgerecht meer
quote:Op zaterdag 20 september 2008 01:58 schreef BBQ-kip het volgende:
Natuurlijk mag je daar iets over zeggen
Na een megaplak feta uit de frituur zit ik wel vol hoor, da's verder geen belediging, maar het is gewoon eenzijdig en vet/zout doorvreetvoedsel voor als je erge honger hebt. En toen had ik de plak op en dacht "plof".
Als ik heerlijk heb gegeten bij een goed restaurant of bij mensen thuis (of bij mezelf thuis) dan is het inderdaad anders. Niet als wanneer mijn moeder na een maaltijd (waar ik de hele middag voor in de keuken heb gestaan) zegt "zo, dat is ook weer binnen"
En de rest van je leven heb je met je aardappels, groente, vlees onder een steen gelegen?quote:Op zaterdag 20 september 2008 02:07 schreef Heider00sje het volgende:
Ik heb het eerlijk gezegd nooit in mijn mond gehad, maar ik vind het er best vies uit zien.
Wat ik daarmee bedoel ze zeggen is dat het niet uitnodigt om gegeten te worden.
Wie heeft dat nog meer?
quote:Op zaterdag 20 september 2008 01:18 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
brie is juist erg zacht. snap niet dat je die in de categorie stevig noemt. of eet je brie alleen als ie direct uit de koelkast komt? en in de frituur kan je brie alleen eten als ie, na heel erg grondig drie keer in eiwit paneren, direct uit de vriezer komt. dikke korst en eigenlijk niet lekker, want verliest zijn zoetigheid door frituur.
hey, maar ieder zijn smaak
De tip lijkt me dan ook niet dat je naar schubbekutterveen moet afreizen, maar de tip is eigenlijk dat je eens in je woonplaats moet kijken of er hoeken en Turken zijn en daar de feta eens gaan proeven. Het lijkt me dat dat in Alkmaar wel moet lukken.quote:Op vrijdag 19 september 2008 22:17 schreef robber57 het volgende:
Een lastige is de veelvuldige tip "bij de turkse winkel om de hoek koop je fantastische feta" , daar heeft de gemiddelde lezer dus niets aan want wat moet ik met een winkel in schubbekutterveen als ik in Alkmaar woon?
Waarom zou je dat willen?quote:Tipje: als je de smaak van Dodoni wat te heftig vind kun je die wat afzwakken door de kaas uit de verpakking te halen en 1 dag in een bakje met schoon water te leggen.
Welke brie gebruik je daarvoor dan? (merk, prijs en rijpfase enzo)quote:Op zaterdag 20 september 2008 13:42 schreef David het volgende:
[..]. Wie zegt dat? Heb je het zelf al geprobeerd?
Mij lukt het perfect zonder in te vriezen of wat dan ook. Gewoon één keer, op kamertemperatuur, door wat bloem, eitje, paneermeel, en in een hete pan met wat olijfolie goudbruin bakken. De binnenkant wordt dan heerlijk smeuig en de buitenkant is krokant. Niks goedkoop, niks invriezen, niks koelkast.
ondanks dat je een beetje domme dingen zegt moet je feta in pekelwater (zout gemaakt water) bewaren.quote:Op maandag 22 september 2008 22:20 schreef 18konijn het volgende:
Ik heb al heel wat soorten feta geprobeerd. De meeste komen niet in de buurt van de echte feta, zoals je die in Griekenland op je boerensalade krijgt en die daar altijd hetzelfde smaakt (behalve misschien in gedegenereerde toeristententen). Ik kan me de smaak nog precies herinneren. Dodoni en Fage komen in de buurt, maar nu hebben ze bij AH tussen de verse kaas bij de bediening ook merkloze feta in gesealde bakjes en die smaakt echt precies zoals echte Griekse feta moet smaken!
Nog een vraagje: feta bederft erg snel; de Dodoni bijvoorbeeld is een dag of twee na opening al nauwelijks meer te eten door de bijsmaak. Hoe kun je feta het beste bewaren? Moet je er soms vers water opgieten of zo en het vocht in de verpakking weggooien? Of invriezen zelfs misschien?
Ik bewaar feta in afsluitbare bakjesquote:Op maandag 22 september 2008 22:20 schreef 18konijn het volgende:
Ik heb al heel wat soorten feta geprobeerd. De meeste komen niet in de buurt van de echte feta, zoals je die in Griekenland op je boerensalade krijgt en die daar altijd hetzelfde smaakt (behalve misschien in gedegenereerde toeristententen). Ik kan me de smaak nog precies herinneren. Dodoni en Fage komen in de buurt, maar nu hebben ze bij AH tussen de verse kaas bij de bediening ook merkloze feta in gesealde bakjes en die smaakt echt precies zoals echte Griekse feta moet smaken!
Nog een vraagje: feta bederft erg snel; de Dodoni bijvoorbeeld is een dag of twee na opening al nauwelijks meer te eten door de bijsmaak. Hoe kun je feta het beste bewaren? Moet je er soms vers water opgieten of zo en het vocht in de verpakking weggooien? Of invriezen zelfs misschien?
En wat zijn dan wel die domme dingen? Ik wil graag van je leren!quote:Op maandag 22 september 2008 22:26 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ondanks dat je een beetje domme dingen zegt moet je feta in pekelwater (zout gemaakt water) bewaren.
Natuurlijk kan ook ik de lokale turkse toko vinden maar ik hoe niet zo van gokken wat betreft de aankoop van eten, thuis komen en ontdekken dat het deze keer toch weer andere feta is als de vorige keer heeft dat een beetje in me ontmoedigt, noem het zuinigheid maar ik heb een hekel aan eten kopen wat naderhand niet blijkt te smaken.quote:Op zaterdag 20 september 2008 14:54 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De tip lijkt me dan ook niet dat je naar schubbekutterveen moet afreizen, maar de tip is eigenlijk dat je eens in je woonplaats moet kijken of er hoeken en Turken zijn en daar de feta eens gaan proeven. Het lijkt me dat dat in Alkmaar wel moet lukken.
[..]
Waarom zou je dat willen?
Idd ja, dat is de allerlekkerstequote:Op donderdag 18 september 2008 23:37 schreef TheMagnificent het volgende:
Deze is pas lekker:
[ afbeelding ]
Het is ook maar een tip, het lijkt me alleen dat dat soort winkels wel redelijk vergelijkbaar zijn in verschillende steden. En als je echt wat lekkers wil vinden, zul je natuurlijk wel af en toe wat moeten proberen.quote:Op dinsdag 23 september 2008 23:28 schreef robber57 het volgende:
[..]
Natuurlijk kan ook ik de lokale turkse toko vinden maar ik hoe niet zo van gokken wat betreft de aankoop van eten, thuis komen en ontdekken dat het deze keer toch weer andere feta is als de vorige keer heeft dat een beetje in me ontmoedigt, noem het zuinigheid maar ik heb een hekel aan eten kopen wat naderhand niet blijkt te smaken.
Maar feta is gewoon best pittige kaas. Als iemand daar niet van houdt, waarom zou je dan per se salade met feta willen maken? Zoek dan een mildere kaas zou ik zeggen. Maar goed, dat dreigt een beetje mijn centrale thema in CUL te worden, stokpaardje zo je wilt: Gaat het nou om de naam van het product, of om wat het is?quote:En dat verdunnen van de smaak; ik houd juist van dat pittige van Dodoni en zal het dus nooit doen maar niet iedereen kan daar mee leven en in mijn zoektocht om fetra wat langer te kunnen bewaren ontdekte ik het.
tegenwoordig bewaar ik het uiteraard in pekelwater.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |