abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_61227962
Ik heb even zitten zoeken of er een centraal topic was voor papegaaien/kromsnavels, maar ik kon niets vinden.

Wie hebben er allemaal een kromsnavel?

Zoals;


Ara's

Congo grijze roodstaart


Timneh grijze roodstaart


Parkietjes


Agapornis

Ik heb zelf een papegaai, Timmy, een Timneh grijze roodstaart van 3,5. Hij praat al ontzettend veel (zeker gezien het een timneh is, die praten over het algemeen een stuk minder dan de congo roodstaart). Hij kan de honden roepen, de kat, mijn naam kent hij (al klinkt het het meer als Tantal in plaats van Chantal), hij vraagt vaak om een 'kusjah' (gevolgd door drie smak geluidjes) en ook de magnetron, piepende deuren, de telefoon en geblaf kan hij prima nadoen. Als hij op dreef is gaat hij er ook bij zitten dansen en headbangen

Jammer genoeg laat meneer wel regelmatig van zich horen dmv geschreeuw, wat moeilijk tot niet af te leren is. Als het echt te erg wordt krijgt hij 2 druppeltjes haldol (antipsychoticum). Dit heeft vooral het eerste jaar (toen hij nog absoluut niet handtam was, hij schreeuwde en beet alleen maar) erg geholpen, dankzij de haldol is hij over zijn angst voor mensen heen gekomen en is hij zo tam geworden als hij nu is.

Hij is nu handtam, en vind het heerlijk om mee te gaan naar buiten in de zomer. Hij laat behalve mij niemand toe bij/in zijn kooi, maar zodra hij uit zijn kooi is kan iedereen hem op z'n hand zetten of hem in z'n nek kriebelen.

We gingen eerst altijd met hem naar de dierenarts hier op dorp als zijn vleugels moesten worden gekortwiekt of zijn nagels geknipt, maar sinds die het een keer vakkundig verkloot hebben (precies de verkeerde pennen afknippen, nagels zover afknippen dat het bloed, gewoon geen verstand van zaken) zijn we verhuisd naar dokter Palgi. Hij heeft een praktijk in Den Haag (Het Zicht) en is een erkende vogelspecialist, die zijn opleiding in Amerika heeft gedaan en nog steeds over de hele wereld lezingen geeft. Als we op vakantie gaan gaat onze Tim ook bij hem logeren

Nu jullie
Vivre
pi_61232161
Bij mijn ouders hebben we een geelvoorhoofdamazone die al flink oud is (25+).

En die is altijd heel chagrijnig Zou dat haldol-spullie nog werken?
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
pi_61571240
Onze grijze roodstaart is een week geleden helaas overleden aan een beroerte.
Dus een stilte in huis momenteel, dat kun je je niet voorstellen. brrr
Mailgozer moest eigenlijk MaleGozer zijn maarja...
pi_61572120
Ik heb een kakatoe gehad, maar die heb ik uiteidnelijk weggeven om een vlieg-ruimte te krijgen van een ruime 50 meter met andere kakatoe's e.d., hem de kans te geven een partner te vinden.
Ik heb hem volwassen gekocht en hij was niet heel makkelijk, voor mij was hij best wel lief, maar voor anderen vaak ronduit gemeen.

Ik had gedacht hem wel tammer te kunnen krijgen, maar dat lukte niet heel erg goed, tegenover mij wel, tegenover anderen niet, toen we een kind kregen betekende dat veel kooi-tijd en dat vond ik niet kunnen.
Ik heb me zeer verdiept toendertijd in die vogels en hoe meer ik leerde, hoe minder ik het vond kunnen dat hij bij ons in huis moest leven en niet bij andere vogels met vlieg-ruimte.

Van verschillende kanten werd me verteld dat ik moest kortwieken, maar dat heb ik nooit gedaan, anderen zeggen weer dat dat het zelfvertrouwen van je vogel ondermijnt, vooral als hij al ervaring heeft met vliegen.
Het was erg lang een droom om een kakatoe te hebben, maar toen ik hem eenmaal had bleek steeds meer dat dat een eenzijdige droom was, dat het dier zelf veel gelukkiger zou zijn met een partner op een plek waar hij kakatoe kon zijn, kon vliegen e.d.

Schreeuwen doen papagaaien om soortgenoten te roepen, het is meestal een uiting van eenzaamheid.
En Haldol voor een papagaai, pfieuw, heftig hoor, dat is een zwaar middel te noemen, als dat helpt betekend het dat je dier een psychose had of iets in die geest.

Het schijnt wel vaker gebruikt te worden bij papagaaien, maar ik vind het een erg naar teken aan de wand, heb wel veel over dat middel gelezen toen, maar voor mij was het alleen een onderstreping van dat het fout was het dier in huis te houden als dat nodig zou moeten zijn, als haldol nodig is is er iets danig mis in het koppie.

Nou ja, iedereen doet de dingen anders, in het geval van de ts heeft het blijkbaar gewerkt en heeft het dier er veel meer vrijheid door.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_61580082
@Mailgozer, wat triest. Hoe oud is hij geworden?

@Erodome, haldol/antipsychotica wordt niet alleen bij psychoses gegeven hoor, ook bij mensen niet
Een antipsychoticum maakt je lichtelijk suf en wat gevoellozer, wat in het geval van de papegaai betekent dat hij geen angst meer voelde, waardoor wij de kans kregen om hem laten zien dat we te vertrouwen waren. Hij kreeg ook maar 2 druppeltjes per dag. Er is ook niks mis in het koppie van m'n papegaai, behalve dat zijn eerste 8 maanden bar slecht waren, en hij gewoon een flinke (terechte) dosis wantrouwen had richting alle mensen. Het schreeuwen kwam ook door angst, het was niet de 'ochtend- en avondschreeuw' om z'n soortgenootjes weltrusten te wensen.

Daarnaast heb ik het gekregen van een gelauwerde vogelarts in wie ik het volste vertrouwen heb, zowel als mens als als arts (volgens mij klinkt het nu of ik in de verdediging schiet, maar het is gewoon als uitleg bedoeld ).

Onze Tim is wel gekortwiekt, maar hij gaat ook wel mee naar buiten, dus dan wil ik gewoon niet het risico lopen dat hij kan wegvliegen. Ook schreeuwt hij meer als zijn veren weer aangegroeid zijn. Ik vind het zelf fijner om hem te kortwieken. Ook omdat ik nog een kat en 2 honden hier heb rondlopen, als hij van zijn kooi afvliegt (hij zit er altijd bovenop) wil ik niet het risico lopen dat hij op één van de honden of de kat landt, of die bijt. Ik heb geen idee of hij agressief is richting de andere dieren of niet, hij tolereert ze wel en roept ook hun namen, maar het blijft een onvoorspelbaar dier (met een scherpe snavel ).

Maar dat is voor iedereen anders, ik kan me goed voorstellen dat mensen zoiets hebben van, ik kortwiek het beestje niet.
Vivre
pi_61582414
Haldol verminderd het effect van oa dopamine in de hersenen, daardoor nemen psychose's, spiertrekkingen, hevige onrust en misselijkheid af.

Ik vind het een middel met nogal heftige bijwerkingen moet ik zeggen, zwaar middel waarmee je goed snijdt in de hersenchemie.

Het schreeuwen kan idd ook agitatie zijn, maar wijst meestal op eenzaamheid, dat gaat verder dan alleen in de ochtend of de avond roepen, vooral vogels die of wild hebben geleefd of bij andere vogels hebben geleefd kunnen de hele dag door schreeuwen als je ze alleen zet.
Het kost tijd en wijsheid om daaroverheen te komen.

Het kortwieken blijft een lastig punt, daar zijn de meningen over verdeeld, veel mensen vinden het erg fijn omdat ze dan hun vogel mee naar buiten kunnen nemen, kunnen voorkomen dat hij in een te kleine ruimte vliegt en van bepaalde delen af kunnen houden.
Hierin heb ik gewoon een persoonlijke mening, dat heeft te maken met wat ervaring met vogels die probeerde te vliegen(omdat ze dat wel hadden gekund) en neerklapte, dat was een zeer naar iets om te zien, ook om te zien hoe naar ze zich voelde erdoor.
Mijn persoonlijke mening is dat je niet de basis van een vogel af moet nemen, zijn vliegvermogen, maar zoals gezegd, het is ee persoonlijke mening, heb ook zat vogels gezien die niet konden vliegen en die een prima indruk maakte verder.

Een mensgerichte papagaai kan een heel erg leuk huisdier zijn, kost heel veel werk, ze hebben heel erg veel aandacht nodig, want in de natuurlijke situatie zouden ze zo'n beetje dag en nacht bij hun partner zijn, maar als je dat kan opbrengen is het heel aangenaam gezeldschap.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_61606689
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 16:50 schreef Strychnine het volgende:
@Mailgozer, wat triest. Hoe oud is hij geworden?
Hij is maar 13 jaar oud geworden, zoals ik begrepen heb waren wij ongeveer de 4 of 5de eigenaar (kan hoger liggen) , het was ook eentje die zijn rechterborst en nek kaal plukte, dit was al aan het verminderen en de pennen kwamen weer lekker door.
Wij hebben hem dan ook pas 5 maanden in huis gehad, intussen was het mijn maatje geworden, zoals Erodome hierboven als laatste aangeeft, was het dan ook een zeer mens gerichte papegaai geworden die als er geen gesprek plaats vond, dan startte hij het wel even.
Ik denk dat het een Timneh was daar hij nogal klein was, een echt maatje van me.
We wachten een tijdje af eer we weer aan een andere beginnen, zoals deze was er maar een.
Mailgozer moest eigenlijk MaleGozer zijn maarja...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')