Als ik het goed begrijp mogen gemeenten nadere regels en procedures stellen. Een beetje googlen levert op dat binnen bepaalde gemeenten als je aangifte doet en men claimt het niet binnen een jaar, dat het van jezelf is. Die periode gaat lopen na aangifte, doe je geen aangifte dan is de termijn 20 jaar. Maar dat is maar een hele snelle google geweest. Google anders ook even met je woonplaats erbij.quote:Artikel 2
De eigenaar van een zaak is bevoegd haar van een ieder die haar zonder recht houdt, op te eisen.
[...]
Artikel 5
1. Hij die een onbeheerde zaak vindt en onder zich neemt, is verplicht:
a. met bekwame spoed overeenkomstig lid 2, eerste zin, van de vondst aangifte te doen, tenzij hij terstond na de vondst daarvan mededeling heeft gedaan aan degene die hij als eigenaar of als tot ontvangst bevoegd mocht beschouwen;
b. met bekwame spoed tevens overeenkomstig lid 2, tweede zin, mededeling van de vondst te doen, indien deze is gedaan in een woning, een gebouw of een vervoermiddel, tenzij hij krachtens het bepaalde onder a, slot ook niet tot aangifte verplicht was;
c. de zaak in bewaring te geven aan de gemeente die dit vordert.
Maar na 3 jaar hadden ze ze vast wel al gemist lijkt mequote:Op zondag 17 augustus 2008 23:04 schreef fm07 het volgende:
K zou ze persoonlijk lekker laten liggen en als je weer gaat verhuizen of dr is echt jaren en jaren voorbij gewoon verkopen.
Technisch gezien zijn ze nu gewoon van jullie maja dalijk komen ze langs en wat ga je zeggen? We hebben jullie kostbare boeken verkocht ofzo?Kan wel maja dan moet je bereid zijn die confrontatie aan te gaan
Lijkt me als ze waardevol zijn dat ze ze toch wel gaan missen.
Via de Woningbouw kun je hun misschien wel bereiken??
Als ze de zaken zouden verwijderen, zou ik het ook niet kunnen verkopenquote:Op zondag 17 augustus 2008 23:42 schreef Minkeltje het volgende:
EHmm er staat verwijderen, maar er wordt niet gerept over verkoop van die goederen?
Totdat Moemoe ineens opduikt bij '" Tussen Kunst en Kitsch" en per boek 2000+ euro krijgt per boekquote:Op zondag 17 augustus 2008 23:31 schreef Sar2007 het volgende:
[..]
Maar na 3 jaar hadden ze ze vast wel al gemist lijkt me
En je kan altijd zeggen dat je ze met een grote schoonmaak hebt weggegooid.
Ik kan de regels van mijn gemeente, Dordrecht, helemaal niet vinden op Googlequote:Op zondag 17 augustus 2008 23:47 schreef Minkeltje het volgende:
Maar goed, al met al zal er wettelijk idd wel iets geregeld zijn voor onbeheerd achtergebleven goederen, dat deze totdat er afstand van gedaan is, en/of na aangifte niet op gereageerd wordt, altijd in beheer blijven van de eigenaar?
Misschien een lame-voorbeeld maar die collectie van Goudstikker? Na 60+ jaar weer terug in Familiehanden. (OK oorlog enzo, afgepakt etc...) Dus weet niet of t uberhaupt ergens vergelijkbaar is?
precies, dat moet je dan zien als betaling voor kleine mankemanten die opduiken zoals een lek raam e.d.quote:Op maandag 18 augustus 2008 00:58 schreef admiraal_anaal het volgende:
Als het iets waard was had ik het na 2 maanden al verkocht
Uiteraard geldt ook voor spullen in een kastje dat de eigenaar het mee had moeten nemen, de verhuurder het weg had moeten knikkeren. Ze dit beiden niet gedaan hebben dus jij nu gewoon de lachende derde bent....quote:Op maandag 18 augustus 2008 00:50 schreef moemoe het volgende:
Het kastje is een inbouwkast, ergens helemaal bovenin. Hoort dus bij het huis.
Totdat die straks vrijkomt en zijn spullen even komt "ophalen"quote:Op maandag 18 augustus 2008 01:14 schreef admiraal_anaal het volgende:
Vorige eigenaars van mijn huis zijn door een arrestatie team eruit gezet.... heb toen na 2 maanden ook de spullen verkocht die nog op zolder hingenafzuigkappen, groeilampen, stekbakjes enz
Dit is gewoon een regeling tussen de verhuurder en de huurder.quote:Op zondag 17 augustus 2008 23:35 schreef moemoe het volgende:
Ga ik zeker even op Googlen soylent, dank je!
10.5 In het geval huurder bij het einde van de huurovereenkomst in het gehuurde zaken heeft achtergelaten, is verhuurder bevoegd die zaken te verwijderen, zonder dat op verhuurder een bewaarplicht komt te rusten. Alle kosten van verwijdering van de za-ken zijn voor rekening van de huurder, onverminderd het bepaalde in artikel 12.
Het in dit lid bepaalde is niet van toepassing op roerende zaken die huurder heeft overgedragen aan de opvolgende huurder, mits van deze overdracht schriftelijk aan de verhuurder is kennis gegeven.
http://www.progrez.nl/upl(...)nt%20II%20060316.pdf
Kan ik iets met deze passage? De woningbouw heeft niks verwijderd en is dus in feite onbedoeld in gebreke gebleven (denk ik). Met de oude bewoners hadden we ook geen overnamecontract of iets, dus eigenlijk is het dan toch niet mijn schuld maar die van de woningbouw? En kan ik niet aansprakelijk zijn?
Of beredeneer ik nu verkeerd?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |